İçeriğe Yönlendir

Focus Mu Astra Mı?

Bora Yetkin

Recommended Posts

Bora Yetkin

Merhaba;

2016 focus 1.5 tdci pws ile 2016 astra 1.6 cdti AT arasında bir türlü karar veremiyorum. Fikir ve öneride bulanabilecek tecrübeli arkadaşlar'dan tavsiyeler bekliyorum.

şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Bora Yetkin

kalbim astra, mantığım focus diyor

Donanım olarak astra önde,ama biraz basık gibi geldi bana bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Bence 2 aracı da detaylı test edin, evliyseniz yenge de bulunsun,çocuk varsa eşyalarını doldurun bagaja, iyice inceleyin. Hangisinden elektrik alıyorsanız onu alın. Hissiyat önemli.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bora Yetkin

Bence 2 aracı da detaylı test edin, evliyseniz yenge de bulunsun,çocuk varsa eşyalarını doldurun bagaja, iyice inceleyin. Hangisinden elektrik alıyorsanız onu alın. Hissiyat önemli.

Hissiyata girersek focus derim.Ortalama aynı paraya geliyor ikiside,donanıma mı yoksa marka'ya mı para vereceğim onda kararsızım.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Opelin otomatikleri hep kötü ve sorunlu olur.

Belki yeni şanzumanlar iyidir...

Yorum bağlantısı
Ertuğrul Büber

Karar vermek gerçekten zor,test sürüşü yapmakta fayda var

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
(düzenlendi)

Merhaba;

2016 focus 1.5 tdci pws ile 2016 astra 1.6 cdti AT arasında bir türlü karar veremiyorum. Fikir ve öneride bulanabilecek tecrübeli arkadaşlar'dan tavsiyeler bekliyorum.

şimdiden teşekkürler.

İkisinide kullanmadan almayın. Farklı bayilere gidip, 2 şer 3 er kere test sürüşü yapın.

Şanzıman yönünden Focus öne çıkar bence, Focus çiftt kavrama, Astra klasik tork konvertörlü.

Çİft kavramanın avantajı : Az yakma hızlı vites geçişi ve serilik... Dezavantajı : Sorun çıkarma ihtimali.

Tork konvertörün avantajı : Sorunsuzluk...  Dezavantajı : Nispeten çok yakma. Daha hissedlir vites geçişi.

tarihinde Hakan Gürsu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Muhammed Lokman Tosun

Kısa vadede alıyım satayım diye bir düşünce yoksa bence markaya değil, donanımı güçlü olana ve görünüşü size daha cazip gelene yönelin bence, astra daha donanımlı, aracın görünüşünü de beğeniyorsanız bence astra, sonuçta ikisi de üzmeyecek ama biri daha fazla daha donanımla daha fazla memnun edecek.

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

Yeni astra için yılın arabası seçildi filan deniliyordu, araç ağırlığı baya bi azaltılmış, ayrıca 136 bg, yol tutuşu nasıldır bilmiyorum ama keyifli olabilir. iki aracıda test sürüşü yaptınız mı?? Hissiyat önemli, donanımda önemli, yarın birgün milletin aracında gördüğünüz şeyler sizde olmayınca keşke şöyle böyle olsaydı diyor insan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

Dolu alma şansınız var ise titanium focus + paketler ile focus gayet cazip

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Astra derim, yeni şanzımanlar easytronic değil eski usül tork konvertörlü o nedenle sorunsuz.

tarihinde Doğuş Bağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bora Yetkin
(düzenlendi)

Yeni astra için yılın arabası seçildi filan deniliyordu, araç ağırlığı baya bi azaltılmış, ayrıca 136 bg, yol tutuşu nasıldır bilmiyorum ama keyifli olabilir. iki aracıda test sürüşü yaptınız mı?? Hissiyat önemli, donanımda önemli, yarın birgün milletin aracında gördüğünüz şeyler sizde olmayınca keşke şöyle böyle olsaydı diyor insan.

astra test etmedim aklıma sonradan düştüğü için,ama içini biliyorum biraz bana üstten bastı gibi geldi.(boyum 1,88)tekrar bakmam lazım.focus daha rahat ve ferah benim için.

Titanyum ile excellence tüm özellikleri karşılaştırıyorum astra öne çıkıyor.Öte yandan dün duydum babamın arkadaşı almış  2 ay önce 3 gün sonra elektronik arızası vermiş araç epey serviste kalmış.

hissiyat focus diyor ama aynı paraya daha çok donanım neden olmasın diye soruyorum kendıme o zamanda astra diyorum.Zor durum yani.

tarihinde Bora Yetkin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

2.5 dan sonra focus bana basit gelmeye başladı kiralık araçlar bu imajı sarsan zaten astra gösteriş ve motor olarak bence 1 adım önde 

Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

İkisini de kullanan arkadaş bulabilirsen bence daha çok açıklama yapılır...

Yorum bağlantısı
Serkan Erden

focus astraya göre daha uzun ömürlüdür. sorunsuzluk olarak focus 1 tık önde derim.

Yorum bağlantısı
Rifat Berber

Yeni astralarda depoyu tam dolduğunuz zaman arka taraftan ses geliyor, lıkır lıkır, sanki bagajda damacana varmışcasına. Filo olarak 25 tane kiraladık, çoğunda mevcut. Yetkili serviste kabul etti fakat hala geçerli bir aksiyon alınmadı.

Ayrıca 2 yada 3 araçta stop etme sorunu mevcut, bazen kafasına göre stop ediyorlar. Kötü tarafı göstergede aracın durduğuna dair tek bir işaret bile yok. Araçlar 2015 Astra ,manuel, 136hp, sport donanımlı, sedan.

Tüm filoyu focustan astraya geçirdiğimiz için pişmanız.

Alırken muhakkak tam depo doluyken kontrol ederek alın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

c sınıfındaki araçlar rekabetin en üst seviyedeki olduğu araçlar, çok satılıyorlar, hem aileler hem gençler tarafından tercih ediliyorlar, bazende lüx sınıfta araç alabilenlerin ikinci aracı oluyorlar, durum böyle olunca markaların bu segmenteki arabaları birbirine çok yakın kaliteye geldi, yapılabilecek en iyi şey daha öncede yazıldığı gibi test sürüşü yapmak hatta o kadar para verilip araba alınacak( c sınıfı 2-3 yıl öncesinin d sınıfı fiyatlarını geçti) biraz daha paraya kıyıp; seçenekler ikiye inmişken kafanızda kiralayıp birer gün bu iki arabayla vakit geçirilebilir. Ben iş gereği hemen hemen tüm arabaları kiralık kullanıyorum ama henüz bu arabaları kullanmak nasip olmadı. En son focusu manuel dizel kullanmış ve beğenmiştim. Özellikle direksiyonun hissiyatına (şahsi fikrim kullandığım golf 6 dan daha iyi) bayılmıştım. Ama iç mekan kalitesini beğenmemiştim. ( golf6 ya yakın ama golf 7 den kötü) . Tabi konumuz ; Astra ile focus  benim örneği verme sebebim , bu şekilde araba ile vakit geçirdiğinizde daha iyi karşılaştırma fırsatı bulabildiğimizi anlatmaya çalıştım, ben focusu kullanırken kullandığım arabayla, ne bileyim bir önce kiraladığım golf 7 ile yeterince kıyaslama fırsatıda bulmuş oldum.

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Bence sorulabilecek en zor sorulardan biri :) 

O yüzden Mondeo diyorum :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bora Yetkin

Yeni astralarda depoyu tam dolduğunuz zaman arka taraftan ses geliyor, lıkır lıkır, sanki bagajda damacana varmışcasına. Filo olarak 25 tane kiraladık, çoğunda mevcut. Yetkili serviste kabul etti fakat hala geçerli bir aksiyon alınmadı.

Ayrıca 2 yada 3 araçta stop etme sorunu mevcut, bazen kafasına göre stop ediyorlar. Kötü tarafı göstergede aracın durduğuna dair tek bir işaret bile yok. Araçlar 2015 Astra ,manuel, 136hp, sport donanımlı, sedan.

Tüm filoyu focustan astraya geçirdiğimiz için pişmanız.

Alırken muhakkak tam depo doluyken kontrol ederek alın.

depo boşalmaya başlayınca olabilir de tam doluyken damacana efekti ilginç geldi bana:)

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

görüntü olarak astra ama yol tutuş ve güvenlik arıyorsan ford her zaman önde 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bora Yetkin

Bence sorulabilecek en zor sorulardan biri :)

O yüzden Mondeo diyorum :)

Hocam tehlikeli sulara girmeyelim isterseniz? :) Mondeo hatchback olsa tadından yenmez hani.ama çok yakıyor lüzumsuz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...