İçeriğe Yönlendir

Focus Mu Astra Mı?

Bora Yetkin

Recommended Posts

Misafir

görüntü olarak astra ama yol tutuş ve güvenlik arıyorsan ford her zaman önde 

Yeni astrayı yada 2015 model astrayı kullandınızmı acaba? Yol tutuş olarak nasıl olduğunu test ettinizmi merak ettim.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Bence focus.

Sence Hyundai olmasında ne olursa olsun abi :p:D

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Sence Hyundai olmasında ne olursa olsun abi :p:D

tata bile olur huhaaaa

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bora Yetkin

Başka forumlardan da gelen yorumlara dayanarak Astra'yı eliyorum.Aracı ötv indirimli alacağım için tdci düşünmüştüm(yılda 15k km yapmıyorum)yanlış mantık mı sizce?

Yorum bağlantısı
Ahmet Nalbantoğlu

Yeni Astra, mevcut Focus'tan üstün. Kasa olarak daha yeni, motoru daha kuvvetli. Daha şık ve başarılı bir araç. Ayrıca Astra'nın yeni kasası da bir önceki kasası da yol tutuş olarak çok iyidir. Yoldan çıkaramazsınız. Aynı focus gibi sert, yol tutan süspansiyonlara sahip. 1.6 CDTi 136ps motoru da oldukça başarılı. Ben kesinlikle Astra tercih ederdim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

sadece bu iki seçenek varsa focus alırdım ama size elantra'ya bakmanızı tavsiye ediyorum

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Yeni astrayı yada 2015 model astrayı kullandınızmı acaba? Yol tutuş olarak nasıl olduğunu test ettinizmi merak ettim.

şöyle özetleyeyim size 2013 model astra aynı kasa araç ! test sonuçlarında focus golf megane ceed auris in gerisinde kalmıştı yol tutuş olarak 1 focus 2 golf dü bu testi yapanlarda discovery deki ünlü oto tanıtım ve test programındaki eski ralli pilotları yapıyor ...

Yorum bağlantısı
Bora Yetkin

sadece bu iki seçenek varsa focus alırdım ama size elantra'ya bakmanızı tavsiye ediyorum

Hyundai pek tercih ettiğim bir marka değil.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Hyundai pek tercih ettiğim bir marka değil.

bitmek üzere olan GM ve eskiye oranla piyasası bitmiş sayılabilecek Opel düşünülüyor çıktığı sene Amerika'da yılın otomobili seçilen elantra düşünülmüyor [emoji4]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Rifat Berber

Yeni Astra, mevcut Focus'tan üstün. Kasa olarak daha yeni, motoru daha kuvvetli. Daha şık ve başarılı bir araç. Ayrıca Astra'nın yeni kasası da bir önceki kasası da yol tutuş olarak çok iyidir. Yoldan çıkaramazsınız. Aynı focus gibi sert, yol tutan süspansiyonlara sahip. 1.6 CDTi 136ps motoru da oldukça başarılı. Ben kesinlikle Astra tercih ederdim.

Focusun yol tutuşu çok daha iyi, iki aracıda aynı şartlarda uzun uzun test ettim. Hatta aşağıdaki yazıda doğrular nitelikte.

http://www.arabam.com/otomobil-haberleri/karsilastirma/karsilastirma-opel-astra-vs-ford-focus/300034

Yorum bağlantısı
Oğuz Yılmaz

Bütçeniz ? Peşin mi kredi ile mi alacaksınız?

Kredi ile alacak iseniz önerdikleri faiz oranının sonucunda totalde ne kadar ödeyeceğinizi hesaplamanızı tavsiye ederim.

Birkaç ay önce bahsettiğiniz segmentte benim de  arayışım olmuştu.

Konusu burada :

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/277212-dizel-otomatik-c-hb-alacak-olsanız/

Yorum bağlantısı
Harun Ayan

2015 focusu yeni kiraladım 1.87 boyum var araç dar geldi bana sol dizim far düğmelerine değip durdu.

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Bence iki aracın da test videolarını youtubedan izleyin. Ben iki araç için de izlenmedik video bırakmadım. Astra yol tutuş olarak çok sağlam olmus. Focustan aşağı kalır yanı yok. Donanım zaten Astra bir değil yüz adım önde. 136 bg bir aracı kullanma zevkine hiç deginmiyorum bile. Kimsenin fikrine saygısızlık etmek istemem ama ikinci elde Astra asla zarar etmez hatta kar edersiniz. Problem konusunda ise zaten garantili bir araç alıyorsunuz. Ben ikinci defa dusunmezdim bile hatta Astra'ya niyetlendim ama maddi durum sebebiyle vaz geçmek durumunda kaldım.

Yorum bağlantısı
Alper Ünal

eğer sizin için iç hacim önemliyse astra ama sürüş zevki ve performans diyorsanız (136 bg e rağmen diyorum bunu çünkü astra çok ağır) focus

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

ben bugün aracımı tamir için servise bıraktım, o ara yukarıdan birde yeni araçlara bakayım dedim az daha yeni focus pazarlığına girecektim. 3 kasayı bilmiyorum ama 3.5 ta kapıların ağırlığı içerisinin malzeme kalitesine bayıldım ya  :D

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Bence iki aracın da test videolarını youtubedan izleyin. Ben iki araç için de izlenmedik video bırakmadım. Astra yol tutuş olarak çok sağlam olmus. Focustan aşağı kalır yanı yok. Donanım zaten Astra bir değil yüz adım önde. 136 bg bir aracı kullanma zevkine hiç deginmiyorum bile. Kimsenin fikrine saygısızlık etmek istemem ama ikinci elde Astra asla zarar etmez hatta kar edersiniz. Problem konusunda ise zaten garantili bir araç alıyorsunuz. Ben ikinci defa dusunmezdim bile hatta Astra'ya niyetlendim ama maddi durum sebebiyle vaz geçmek durumunda kaldım.

Bu arada yorumumu yeni Astra K için yaptım. Eski Astra ile arada kalmışsanız kesinlikle Focus derim. Yeni Astra ağır falan değil 136 bg gaza dokunduğunuz anda her viteste görevini başarıyla yerine getiriyor.
Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul

Astrayı kullanmadım. Focus 3 kullanıcısı olarak, FOCUS diyorum. Yol tutuşu, güvenlik, dizayn ve sürüş zevki.

Yorum bağlantısı
Bora Yetkin

bitmek üzere olan GM ve eskiye oranla piyasası bitmiş sayılabilecek Opel düşünülüyor çıktığı sene Amerika'da yılın otomobili seçilen elantra düşünülmüyor [emoji4]

Şehir içi 7.7 fbrika verisi olan aracı neden düşüneyim ki:)Siz ona kafadan 10 deyin..

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Şehir içi 7.7 fbrika verisi olan aracı neden düşüneyim ki:)Siz ona kafadan 10 deyin..

ilk mesajınızda düşünmeme sebebi olarak yakıt tüketimi değilde başka bişeymiş gibi konuşmuştunuz yakıt tüketimi fazla diyorsanız evet haklı olabilirsiniz
Yorum bağlantısı
Bora Yetkin

ilk mesajınızda düşünmeme sebebi olarak yakıt tüketimi değilde başka bişeymiş gibi konuşmuştunuz yakıt tüketimi fazla diyorsanız evet haklı olabilirsiniz

Marka şimdiye kadar benim beğenilerime uyan model üretmediği,kalite ve güvenlikten uzak olduğu için ilgilenmedim hiç.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Marka şimdiye kadar benim beğenilerime uyan model üretmediği,kalite ve güvenlikten uzak olduğu için ilgilenmedim hiç.

Beğenmemek kişinin keyfine kalmış ama güvenlik derseniz testlerden bellidir, keyfe göre araç güvenli/güvensiz olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bora Yetkin

Beğenmemek kişinin keyfine kalmış ama güvenlik derseniz testlerden bellidir, keyfe göre araç güvenli/güvensiz olmaz.

Kaza tecrübesi sayın abim keyif değil.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...