İçeriğe Yönlendir

Araç Kendi Gidiyor

Cemil Kaynak

Recommended Posts

Cemil Kaynak

2011 model C-Max Titanyum X paket aracım var. Aracımı yeni aldım özellklerini ancak kavrıyorum.

Aracım 1 vites ve 2 viteste gaza basmasam bile kavrama yaparak kendi gidiyor. diğer viteslerde deneme şansım olmadı hafta sonu deniycem. Hatta hafif rampaları bile çıkıyor.

İstanbul-Bahçeşehir Migrosun çıkışındaki ufak rampada dün akşam deneme yaptım rampaya başlamadan araba 1 viteste kalkış yaptım hareketi aldı ve kendi gitmeye başladı hafif rampayı çıktı ve yolda da devam etti. Sizlerin araçlarında böyle birşey varmı?

Yorum bağlantısı
Misafir

Sürücü kurslarında ilk bunu öğretirler. Gaza basmadan, debriyajdan ayağı yavaş yavaş çekerek aracın hareket ettirilmesini. Özellikle rölenti ayarı 800 devir üzeri araçlarda bu gidiş biraz daha seridir. Problem olduğunu sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Dizel araçta tork daha yüksek olduğu için gaza basılması bile debriyajdan yavaşça ayak çekildiğinde 15-20 Km hızlarda kadar çıkıyor. Fakat debriyaj balatasının durumunu da düşünmek lazım.

Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Ayrıca araç hafiften bayılmaya başladığında elektronik dizel kontrol ünitesi hafif hafif gaz veriyor arabaya.

Dizel araçta tork daha yüksek olduğu için gaza basılması bile debriyajdan yavaşça ayak çekildiğinde 15-20 Km hızlarda kadar çıkıyor. Fakat debriyaj balatasının durumunu da düşünmek lazım.

Yorum bağlantısı
Misafir

Çok normal bir durum 1. ve 2.viteste kendi kendine gider forumda daha önce birçok defa konuşuldu

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

normal bi durum

Çok normal bir durum 1. ve 2.viteste kendi kendine gider forumda daha önce birçok defa konuşuldu

örnek verebilir misiniz acaba :)

Yorum bağlantısı
Halit Demir

1.9 dizel caddy vardı bende çok daha dik yerlerde gaza basmadan kalkış yapardı hey gidi günler. normal bi durum sizinkide 

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Benim şuan kullandığım araçta ayağımı debriyajdan çekerken artı olarak araç gaz veriyor,sanırım kalkışta stop etme problemi yaşanmasın diye ayarlanmış bir mekanizma.Bir önceki aracım 2012 c-max idi onda ayağımı debriyajdan çekince giderdi fakat fazladan gaz vermezdi.Motor olarak aynı ama sanırım araç kilosuyla alakalı bazı önlemler alınmış.

Uzun lafın kısası herşey normal sorun edeceğiniz bişey yok. :)

Yorum bağlantısı
İlhan Gülcan

fiesta dizelden beri kullandığım özellik. ayrıca bir taksicinin karda arabayı kaydırmadan hareket ettirebilmek için önerdiği çözümdür. hiç gaza basmadan debriyajla kalkmak. bizzat denenmiştir ve faydalıdır...

Yorum bağlantısı
Misafir

normal bi durum

örnek verebilir misiniz acaba :)

Adım kadar eminim abi çok defa soruldu konuşuldu yorum olarak yazdım hatta hepsine aynı şeyi.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
(düzenlendi)

Adım kadar eminim abi çok defa soruldu konuşuldu yorum olarak yazdım hatta hepsine aynı şeyi.

sorumu neden bu kadar ciddiye aldığınızı söyleyebilir misiniz :)

tarihinde Önder Özcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

sorumu neden bu kadar ciddiye aldığınızı söyleyebilir misiniz :)

Neden bu kadar resmi konuştuğunuzu söyleyebilir misiniz Sn.Özcan  :)

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Neden bu kadar resmi konuştuğunuzu söyleyebilir misiniz Sn.Özcan  :)

hayır :)

Yorum bağlantısı
Fuat GÜVEN

Bu bahsettiğiniz fordun hemen hemen tüm yeni araçlarında var. Büyük ihtimalle aracınızda yokuş kalkış desteği de vardır. Düz veya rampa olması fark etmiyor, aracınızla kalkış yaparken gaza basmasanız da devir yükseliyor ve araba stop etmeden hareket edebiliyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...