İçeriğe Yönlendir

Su Eksıltme?

Bayram Kaya

Recommended Posts

Ali Gök

araba ısınınca su motordan dışarıya basınç yapar ve yedek su kabındaki seviye artar. motor soğukken böyle bir basınç olmaz ve su çıkmaz.

Hortumda veya yedek su kabındaki çatlagın su sızdırması konusunda ters mantık kuruyorsunuz. O hortumlar çatlağı kapatmıyor genleşirken böyle bir özellikleri malesef yok

Yorum bağlantısı
Misafir

Benimde geçen sene geldi başıma anlatayım umarım emsal teşkil eder; tam bir ay aradım bulamadım sıcakken sadece çalışır durumda radyötör alt kısımda ufak bir çatlak varmış, ancak siz bulabilirsiniz iyi takip ile, yoksa herkes bişey söyler, boşa parça degiştirir.

Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Ali Bey zaten hortumdaki çatlaktan kaçan su için değil benim dediğim bağlantı noktasından kaçan su için diyorum. Örneğin aşağıdaki resimde işaretlediğim bağlantı noktalarından su girişi yada çıkışı olduğunu var sayarsak, su hortumlar genleşmeden çıkacaktır. Yok hortumda çatlaklar varsa sizin dediğiniz gibi sıcakken basıncın etkisi ile daha rahat görülebilir.

LAndOa.jpg 

Yorum bağlantısı
Coşku Mert

aynı eksiltme durumunu birebir geçen aylarda bende yaşadım. araç durduğunda hiçbir damlama sızma belirtisi göstermiyordu, ne zaman motor sıcakken duraklayıp aracın altına baktığımda radyatörün alt kısmından sızan antifiriz damlalarını görüyordum. ustaya gösterdim radyatörde kaçak olduğunu değişmesi gerektiğini söyledi. bütçem müsait olmadığı için değiştiremedim. onun yerine 15 liraya radyatör tıkayıcı ürün kullandım. 2 ayı geçti gram eksiltmiyor artık. bence siz de deneyim bir şey kaybetmezsiniz.

Yorum bağlantısı
Bayram Kaya

s.a her keze tesekkurler bugun bır ustaya gıttım durumu anlattım.su sekılde bır ınceleme yaptı .motor yag cubuguna baktı yag temız dedı.arabayı baya bır zorladı hararet gostergesını takıp ettı hararet ıyı dedı .kalorıfer ısıtıyo dedı.en arac çalışırken su ekleme hazeneısnın kapagını actı ılk açısta bıraz sıcak su attı dısarıya sonra su atmamyı kestı baloncuk cıkıyormu dıye motoru zorlamaya başladı  tasma yok dedı.sonrada araca bındı gezdı motorun ıyı sıkıntı yok dedı.sen yoluna devam et dedı.valla kafam allak bullak oldu.

(simdi arkadaşlar yukarıda yzadıgım ustanın test yontemlerı yeterlımıdır conta testı açısından benı paraonayak yaptılar resmen kıme ınanacagımı sasırdım suan )

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...