İçeriğe Yönlendir

Hızlı Geçtim

İlkay Gürler

Recommended Posts

İlkay Gürler
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar bu akşam eve dönerken yaklaşık 100-110 kmh hızla giderken, yolda birisi hayvana çarpmış kedimi köpek mi tam bilmiyorum paramparça olmuş bende sonradan farkettim ve sağ ön arka üstünde geçti araba sekmedi pıt pıt diye geçtim gittim eve girince durdum baktım bişiy yok lastikte jantta fakat bir şey dikkatimi çekti lastiklerin altına eğilip bakınca tamponla lastiğin arasından yaylar gözükmekte sol taraf, sağ tarafa göre daha aşağıda duruyor fakat arabaya ön taraftan bakınca sorun yok dümdüz ok gibi duruyor acaba bütün araçlarda böyle midir dengeyi sağlamak için?

tarihinde İlkay Gürler tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

yol eğimli olabilir mi? yani park ettiğiniz yer

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Gürler

Et sıkışmış dır :)

+1 yol eğimi

Et sıkışmamıştır yan kapıya sıçrayan 1-2 parçayı sildim zaten :)

çok hafif bir eğim olabilir park yeri zaten garajim fakat garajımın taban kısmında ufak ufak çukurlar var.

yol eğimli olabilir mi? yani park ettiğiniz yer

Hayır çok eğim yok santimlik eğiliklik olabilir.

Yorum bağlantısı
İlkay Gürler

Araç eğri durması lazım çok bariz fark varsa

Eğri durmuyor bende anlayamadım. yoksa banamı öyle geliyor acaba, parmak ları çamurlukla lastik arasına koyarak ölçtüm üstü kapalı bir şekilde iki tarafta aynı lastik ve çamurluk aralığı aynı gözüküyor.

Yorum bağlantısı
Misafir

+1 yol eğimi

+ Trim sesleri yüzünden de olmuş olabilir  :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Eğri durmuyor bende anlayamadım. yoksa banamı öyle geliyor acaba, parmak ları çamurlukla lastik arasına koyarak ölçtüm üstü kapalı bir şekilde iki tarafta aynı lastik ve çamurluk aralığı aynı gözüküyor.

Esp varmı araçta ?
Yorum bağlantısı
Misafir

evet

Serviste aracım expertiz olurken egimde düz durduğunu bir sıkıntı olup olmadığını sordum mekanikci esp varsa böyle hafif egimde olsa aracı stabil tutar demişti
Yorum bağlantısı
İlkay Gürler

Serviste aracım expertiz olurken egimde düz durduğunu bir sıkıntı olup olmadığını sordum mekanikci esp varsa böyle hafif egimde olsa aracı stabil tutar demişti

Esp den diyorsunuz yani esp otomatik yayları dengeliyor.

Fakat şimdi baktımda eğim çok az hafif denecek kadar az yani yinede giriyor devreye sanırım

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

ölen hayvanın üstünden geçtiyseniz zaten aracın ağırlığından hayvan yırtılmıştır veya parçalanmıştır o yüzden bence bir problem yok.

Yorum bağlantısı
İlkay Gürler

ölen hayvanın üstünden geçtiyseniz zaten aracın ağırlığından hayvan yırtılmıştır veya parçalanmıştır o yüzden bence bir problem yok.

Aynen öyle ,ölen bir hayvandı ezildiğini bende hissetim zaten içim acıdı fren yapacak hızda olsam duracaktım malesef bu hızda da değildim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Esp den diyorsunuz yani esp otomatik yayları dengeliyor.

Fakat şimdi baktımda eğim çok az hafif denecek kadar az yani yinede giriyor devreye sanırım

Servisci saglam sallamis, boyle bir sey yok. Esp sadece gaz ve frene mudahele eder.
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Misafir

Servisci saglam sallamis, boyle bir sey yok. Esp sadece gaz ve frene mudahele eder.

Bilemem mekanikci değilim :)
Yorum bağlantısı
İlkay Gürler

Bilgilendirmen için teşekkür ederim, o halde herhangi bir sorun olabilir mi, ölü hayvan üzerinden geçtim tamponda sıkıntı yok altına sürtmedi fakat dediğim gibi sol yay, sağ yaya göre biraz daha aşağıda lastik hizasına daha yakın gibi fakat araca önden bakınca bir sıkıntı yok, lastikle çamurluk arasındaki boşluk ta her iki taraf tada hemen hemen aynı.
Yorum bağlantısı
Misafir

Damar damar üstüne binmiştir..

Gece gece sesli güldüm ya la[emoji23] [emoji23] [emoji23]

+1 yol eğimi

Etcilllll[emoji382]
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Gece gece sesli güldüm ya la[emoji23] [emoji23] [emoji23]

Etcilllll[emoji382]

Damar olayına bende çok güldüm [emoji1] ama ben hayrettin abiden farklı bir yorum beklerdim [emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23] tarihinde Samet Daz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Damar olayına bende çok güldüm [emoji1] 

Yani et muska gibi.iki flato arasına kırmızı biber kaşar mantar elemi.[emoji6]

Sen heç hazerfan kebabı yedinmi Samet.

(Eskisigibirahatdeğilizcümleleretikkatedelimdercrsinebakançarşıyısevipbazışeylerekarşıolanadamsmilesi)

tarihinde Hakan Erken tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Yani et muska gibi.iki flato arasına kırmızı biber kaşar mantar elemi.[emoji6]

Sen heç hazerfan kebabı yedinmi Samet.

(Eskisigibirahatdeğilizcümleleretikkatedelimdercrsinebakançarşıyısevipbazışeylerekarşıolanadamsmilesi)

Yok abi yemedim Malatya ya yolum düşer se yiyelim ( haklısınabidikkatliolmaklazimbirmudaheleistiyoruzmodabilerdensimileyi)
Yorum bağlantısı
Misafir

Yok abi yemedim Malatya ya yolum düşer se yiyelim ( haklısınabidikkatliolmaklazimbirmudaheleistiyoruzmodabilerdensimileyi)

Malatya da yok sen gel elazığa gider orda yeriz.

(Napakidareedeceyukaluşacayuktikkatliolacayukyorumlarasinirlenmiyeceyukkimseyidövmüyeceyükadamsmilesi)[emoji6]

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...