İçeriğe Yönlendir

Klimatronik Vs. Manuel Klima

Muhammed Lokman Tosun

Recommended Posts

Muhammed Lokman Tosun

İyi akşamlar, konuyu doğru yere mi açtım emin değilim, otomatik klimanın manuele karşı avantajları nelerdir, yeni bir araç siparişi verdim opsiyonlara son kararı vermem için birkaç günüm var, 2250 liraya manuel klimayı otomatik klimaya çevirme gibi bir düşüncem var ama doğru mu yapıyorum bilemedim.

Yorum bağlantısı
Özgen Acar
(düzenlendi)

sürekli dj gibi eliniz tuşlarda gezmezsiniz o avantajı var :biggrin:  şaka bi yana konfor namına güzel bişey sabit sıcaklıkta tutar araba sıcaklığını,ısınınca soğutur,soğuyunva ısıtır gibi

tarihinde Özgen Acar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammed Lokman Tosun

Superb siparişi verdik abi okul bitimine gelsin dedik bayiideki arkadaş nisanın başında geçicem siparişi ekletip çıkartacak bir şeyin varsa hafta içi söyle dedi, klimatronikle manuel klimanın farkını bikiyorum elbet ama işte olmasa da olır mu ona karar veremedim.

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay
(düzenlendi)

2 arabamızda manuel 2 arabamızda dijital var. Ben manueli daha kullanışlı buluyorum. Diyelimki sıcaklık en yüksekte siz en soğuğa almak için düğmeye basıp duruyorsunuz   :biggrin:  manuel zart diye çeviriyorsun soğuk, zurt diye çeviriyorsun sıcak :D Tabiki bu bir tercih meselesi. Dijital zengin ve daha donanaımlı gösteriyor oda ayrı bir olay.

birde dijitalde siz sıcaklığı istediğiniz dereceye ayarladınız sistem kafasına göre ayaktan, koldan, bacaktan, kafadan üflüyor  :unsure2:

tarihinde Serkan Aktay tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertuğrul Büber

2250 tl fark bence verilmez,sonuçta ikiside soğutuyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

100.000 tl verilen araçta konfor odaklı olan 2000 küsürlük sistemi es geçmem. Dijital klima uzun yolda çok iyi. Aracın içini daima stabil tutuyor

Mekanik olanlarda bu biraz zor

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

klimatronik klima çok iyi gerçekten ve çok rahat ben hep 22-24 dereceye ayarlarım kendi kafasına göre çalışıyor ve süperbde manuel klima biraz abes olmazmı:)

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

Dijital çok olması çok iyi, sıcaklık ayarı dışında bişey yapmıyorsunuz birde kışın buğu olduğunda ön tarafa üflemeyi elle açıyorsunuz o kadar.geçen bi arkadaşın arabasına bindim habire bızıklıyor, yoksoğuk oldu yoksıcak oldu linea olduğundanmıdır bilmem ama klimamın değerini bi kere daha anladım:)) ben çanakkale gidip geliyorum bi kere tuşuna basmam,, çünkü gerek duymam.. ama diğer taraftan sırf klima için 2250 tl verir miyi?? sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Misafir

Aracin fiyatina gore donanim fiyatina bakmak gerekir. Ben degil suberb, fabia siparisi versem ilk sececegim donanimlarin basinda gelirdi.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

D sınıfı konfor için alınmalı.Bence bu sınıfta dijital klima olmazsa olmazdır.Hatta imkanım donanımlı bir D sınıfına yetmiyorsa ful donanımlı C sınıfını tercih edebilirim.

Tercih sizin tabi ama bana kalırsa sadece görsel göz doygunluğu için bile dijital klima alınır :)

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Ben tavsiye ederim. İstediğiniz dereceye ayarlayıp sonrada unutuyorsunuz çalıştığını , çok konforlu.Bizdekinde çift taraflı , sağ taraftaki ayrı sol taraftaki ayrı sıcaklığa ayarlanabiliyor. Tek sevmediğim yönü klimatronik kapalıyken dış sirkülasyona müdahale edemiyorsunuz. Yani tozlu bir yola girdiğinizde klimatroniği açıp dış sürkülasyonu kapatıp devam ediyorsunuz. Hepsi böyle mi bilmem, golf 5 böyle  :D

Küçük bir ayrıntı diyelim ki 23 derecedeyken kapattınız.İçerisi 25 derece.Hıza bağlı olarak içeriye gelen hava soğuk geliyor ta ki 23 dereceye ulaştığında  soğuk değil daha ılık geliyor ancak bunu uzun yolda ancak anlarsınız  :)

2 arabamızda manuel 2 arabamızda dijital var. Ben manueli daha kullanışlı buluyorum. Diyelimki sıcaklık en yüksekte siz en soğuğa almak için düğmeye basıp duruyorsunuz   :biggrin:  manuel zart diye çeviriyorsun soğuk, zurt diye çeviriyorsun sıcak :D Tabiki bu bir tercih meselesi. Dijital zengin ve daha donanaımlı gösteriyor oda ayrı bir olay.

birde dijitalde siz sıcaklığı istediğiniz dereceye ayarladınız sistem kafasına göre ayaktan, koldan, bacaktan, kafadan üflüyor  :unsure2:

Golf 5 te düğmeye basma yok.Çeviriyoruz bizde  :p  0.5 değerinde hassas birşekilde ayarlama yapılıyor. Sistem kafasına göre üflüyor diye bir şeyde yok.Onun içinde düğme koymuşlar basıp ayaktan , koldan yapabiliyoruz.Yapılmasa buğuyla baş edilmez  :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Hocam o paralara d sınıf bir araç alınıyor ve manuel klima olmaz diye düşünüyorum . Otomatik klimada ki rahatlık gibisi yok . araba çok soguk oldu kapa arabanın içi çok sıcak oldu kapa derdi yok . Ayarlarsın derecesini o kendi işini hallediyor .

Yorum bağlantısı
Muhammed Lokman Tosun

Galiba çoğu fikir diyorki, okyanusu geçmişsin derede boğulma, e haklısınız galiba.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Bende manuel klima iyidir derdim taaki astrayi alana kadar acayip rahatlıkmış. İc ortami suanda 24 duruma gore 25 yapiyorum havalandirma yönü ve fan autoda bi daha hic ellemiyorum o kafasina gore takiliyor baştan cam ayak ve on taraftan üflüyor 24 dereceye geldiğinde duruma gore havalandirmayi cama veriyor vs bundan sonraki arac alimimda ilk kriterim dijital klimadir. Superb gibi araca binilip klimayi ben ayarlayacaksan konfor yasamayacaksam o araca hiç binmem daha iyi :)

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

superb de dijital klima opsiyonel mi  :unsure2:

Doğuş  dan bahsediyoruz burda  :D :D :D

tarihinde Murat BAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Muhammed Lokman Tosun

superb de dijital klima opsiyonel mi  :unsure2:

Evet active pakette opsiyonel.
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

manuel-dijital klima farkı çokmuş ama,o arabaya o dijital klima alınacak.diğer soruya geçelim.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Boyle konfor odaklı bir aracta konforu düşüren herşey çıkarılmasi gerekli oldu olacak yan aynalarda kollu olsun bari :p

Yorum bağlantısı
Muhammed Lokman Tosun

Boyle konfor odaklı bir aracta konforu düşüren herşey çıkarılmasi gerekli oldu olacak yan aynalarda kollu olsun bari :p

Far sensörü, yağmur sensörü, multi medya ekrana entegre park sensörü, start stop, elektronik park freni, fren enerjisini geri kazanma, yan perde hava yastıkları, elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar, hillholder BAZ donanımda bulunan bazı özellikler, hız sabitleme ve climatronicle beraber gayet tatminkar donanım oluyor, daha dolu baz donanım varsa bilmiyorum, passat vs. gibi 80 küsür bin isteyip sis farı bile olmayan bir araba satmıyorlar en azından adamlar,
Yorum bağlantısı
Erdal Delebe

superB olacaksa dijital klima olmadan olmaz. manuel olur ama o araca ne kadar olur orası tartışılır. eliniz değişmişken bi üst pakete geçin ya da dijital klimayı ekletin gitsin. en nihayetinde insan hayatında kaç kere sıfır km araba alır? 

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Araçlardaki klima manuel ise açıldığında 22 dereceye göre devreye girer yada çıkar. Yani sıcaklık sensörü iç ortamı o sıcaklıkta tutmaya ayarlanmıştır . Otomatik klimada ise 16 ila 28 derece arasında oynama lüksünüz vardır ve bazı araçlarda yardımcı sensörler vardır dış ortam havalandırma klapesini açıp kapatırlar. Ben yaklaşık 30 senedir otomatik klimalı araç kullanırım hep 22 yada 23 e yaz kış sabit durur. Yani 30 senedir otomatik olsada olur olmasada olurdu, keyfe keder. O paraya güvenlik yada uzun yolda daha çok işe yarayacak bir opsiyon almak daha faydalı olur kanımca.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...