İçeriğe Yönlendir

Yüksek Kmli Araçlarda Yağ Tavsiyesi

Onur Ateş

Recommended Posts

Onur Ateş

Aracım 2008 Mondeo 2.0 TDCI 300 bin Km. Motor performansı %85 çıktı. Geçen bakımda 10w30 Mobil 1 Esp koydurdum. Bakımı yaklaşıyor motoru koruma amaçlı 10w40 düşünüyorum. Yorumlarınızı bekliyorum

Yorum bağlantısı
Nazım Sarı

castrol edge 5.30 veya 10.40..tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

aynı yağa devam edin.n (kitabında ne yazıyorsa...sanırım 5/30 dur)

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Bu yağ meselesi çok garip birisi 5.30 diyor birisi 10.40 birisi kimisi 5.40 kendi aracım için araştırırken için içinden çıkamadım en son 5.30 koydum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

yüksek km araca değişik yağ koymaya gerek yoktur. araçta sorunlar varsa yağ atıyorsa ve aracı satma peşindeyseniz 10/40 hatta 20/50 de konur koyarlar. ama aracı kullanma niyetindeyseniz yağı değiştirmeyin numarasını. aynen devam edin. yağ yakması dayanılmaz hale gelirse o zaman motor yaptırırsınız. ekleye ekleye gitmekte de bir sıkıntı olmaz.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ahmet Nalbantoğlu

Kitapta ne yazıyorsa o. 5-30'la devam.

Bu motor için kitapta 10-30 yazıyor olması lazım.

Standarttan şaşmayın. Ne önerilmişse o. Diğer şekilde mantık yürüterek farklı vizikozite oranındaki yağları koymak çok yanlış bir uygulama.

Yorum bağlantısı
Onur Ateş

O zaman en mantıklısı yağ değişim kmlerini 8 bine çekip bagajda 1 lt mobil esp yağ bulundurup kontrol etmek. Yorumlarınız için teşekkürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Dizel veya benzinli tüm otomobiller için 5-30 mu Mehmet abi?

Evet Bahattin Bey.

Ecobost hariç. Tüm fordlar 5/30

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Evet Bahattin Bey.

Tüm fordlar 5/30

ecoboost'lar hariç Emmi :)

Yorum bağlantısı
Onur Ateş

Yağ değişimi olalı 5 bin oldu çubuğa baktım hafif düşmüş

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yağ değişimi olalı 5 bin oldu çubuğa baktım hafif düşmüş

Sorun yok. Çubuktaki 2 çizgi arası ortalama 1lt'ye tekabul eder ki, 10bin'de 1lt eksilme normal sayılabilir.

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

benim palio nun motoru şuan 220 binde hala kitapçığında yazan yağı kullanıyorum sizde o şekilde kullanın.

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

Evet Bahattin Bey.

Ecobost hariç. Tüm fordlar 5/30

tamirciler neden 10/40 koymanın peşindeler peki?

kitapta 5/30 tamirciye gittiğimiz zaman 10/40 ince gelir ford a iyi gelmez diyolar kavga dövüş 5/30 koyduruyoruz.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

5 30 ile devam edin. maşallah güzel km yapmışsınız bu aşamaya kadar motorda ne gibi sıkıntılarınız oldu bizimle paylaşırsanız seviniriz. malum artık bir çok mondeonun km leri 200 ü devirdi ve piskolojik sınır 200 e geldi. 200 bin üstünde araç alırken nelerle karşılaşabiliriz  kullanıcı yorumu olarak bilgi verirseniz mutlu oluruz

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

tamirciler neden 10/40 koymanın peşindeler peki?

kitapta 5/30 tamirciye gittiğimiz zaman 10/40 ince gelir ford a iyi gelmez diyolar kavga dövüş 5/30 koyduruyoruz.

20/50 kafalılar.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Ateş

Gaz kelebeğini yeni değiştirdim bu kadar km iden sonra takozlar ömrünü yitiritor onlarıda değiştirdim. Sabahları subap sesi geliyor motor ısınana kadar onun dışında motorla ilgili sıkıntı yaşamadım. Ama yağ değişimini 10 bini hiç geçirmedim. Her ne kadar 15 20 bin idare eder deselerde.

Yorum bağlantısı
Onur Ateş

Evet dizel gaz kelebeği yada boğaz kelebeğide olabilir

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

yüksek kmli araçlar için , benzinli için 10/60 dizel için 5/50 tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...