İçeriğe Yönlendir

Televizyonu Akü Ile Çalıştırmak

Özcan Keskin
Çözüme git Özcan Keskin tarafından,

Recommended Posts

Eren Gökmen

Regülatörün çıkışı 12 volt değildir bence.. 

Aslinda günes varken ve yük altinda ölcmek lazim. Tam 12v olmayabilir cünkü benim ledler günesli günün sonunda daha parlak yaniyor. Demekki voltaj daha yüksek. acaba sarj sirasinda regülatörün cikisindaki voltaj degiskenlik gösteriyor mu? :unsure2:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aslinda günes varken ve yük altinda ölcmek lazim. Tam 12v olmayabilir cünkü benim ledler günesli günün sonunda daha parlak yaniyor. Demekki voltaj daha yüksek. acaba sarj sirasinda regülatörün cikisindaki voltaj degiskenlik gösteriyor mu? :unsure2:

Gündüz evde olabilsem denerim.

Ama bu şekilde kullanmak bana mantıklı gelmedi.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

Gündüz evde olabilsem denerim.

Ama bu şekilde kullanmak bana mantıklı gelmedi.

o zaman araya voltaji sabitleyici koymak lazim ya da sadece gece kullanilacak.

Arac televizyonunu düsünürsek durum nedir? yani giderken akü doluyor, cakmakliktaki güc sabit 12volt mu?

Yada 12v televizyonun calisma voltaj araligi ne kadar esnek? mesela 11-14volt arasi degisken olsa sorunsuz calisabilir mi?

Öyleyse sorun yasanmaz bence

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

o zaman araya voltaji sabitleyici koymak lazim ya da sadece gece kullanilacak.

Arac televizyonunu düsünürsek durum nedir? yani giderken akü doluyor, cakmakliktaki güc sabit 12volt mu?

Yada 12v televizyonun calisma voltaj araligi ne kadar esnek? mesela 11-14volt arasi degisken olsa sorunsuz calisabilir mi?

Öyleyse sorun yasanmaz bence

Tv kısmını servet bilir... 

Araç voltajı sabit değil.. Araç çalışırken 14,5 volta kadar çıkıyor.. Çalışmazken 12 küsür volt.. 

Elimizdeki tv'yi bilmiyoruz.. Araç tv'si ise belki 12-24 regüle devresi vardır.. Belki ev tv'si ve sadece 12 volttur.

12 volt araç tv'si bile olsa 15 volta kadar çalışır..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Yilmaz
(düzenlendi)

Aküden sonra, köprü diyot ve 7812 bağlarsanız, tv voltaj uclarını ters bağlasanızda, gerilim olarak 14.0 volt gelsede tv ye birşey olmaz. kısa devre yaptırmayın yeter..  Maliyetide 5 tl 'yi geçmez.

Servet bey daha fazla detay verebilir.

tarihinde Cem Yilmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

7812 1,5 Ampere kadar dayanır heralde. tv'nin ne kadar akım çektiği önemli.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özcan Keskin

bf587183f17ff7be806a94061fade946.jpg

452dc602b56808ac2fab945823106067.jpg

Başka bi komşumuzdan resimleri istedim bu sistemi bağlayan adam ile görüştüm hiçbirşeye gerek yok regülatörün çıkışına bağlayın çalışsın dedi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aküyü korumak için sınırlıyordur çıkışı..

Akünün dayandığı voltajla tv de çalışır demekki..

Ben ölçmediğim için bişey diyemiyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Özcan Keskin

Abilerim herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sonunda risk aldım ve regülatörün çıkışına bağlattırdım televizyonu ve şuan sorunsuz çalışıyor. İlerde bir problem yaşarmıyız bilmiyorum.hayırlısı diyelim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...