İçeriğe Yönlendir

Ağva'da Mekan Tavsiyesi

Misafir

Recommended Posts

Haftasonları full çakan bir bölge,imkan varsa haftaiçi git Kerem.

Hafta içi sayılır zaten abi. Pazar akşamı kalacağım. Pazartesi gezeriz. Duruma göre pazartesi akşamı alo derim belki.  ;)

Yorum bağlantısı

Hafta içi sayılır zaten abi. Pazar akşamı kalacağım. Pazartesi gezeriz. Duruma göre pazartesi akşamı alo derim belki.  ;)

Her türlü janım

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ağva'ya bi kere kahvaltı edelim diye gittik. Hani gitmedik dememek için. Emin ol, İstanbul içinde çok daha güzelini yiyebilirsin.

Yine de tercih senin abi.

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Böyle sabit bir başlık olsa, özellikle otantik mekanlar ve değerlendirmeler belirtilse güzel olur kanımca. Özellikle istanbul da hafta sonu sakin bi ortam arıyor insan.

Yorum bağlantısı
Tamer Yıldırım

Abi öle bi konu açmışınki, diğer sekmelerde de şile - agvada gün geçirilebilecek yer arıyodum. :) saklıgölden başka elle tutulur biyer bulamadım. Konuyu yakından takipteyim, kaldıgın yerle ilgili de sonrasında bilgi verirsen cok sevinirim :)

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Tree tops park hotel

Kahvaltısı tatminkardır eğer hala aynı aşçı yapıyorsa özellikle bonfilesini tavsiye ederim çok lezzetliydi  :good1:

tarihinde Aydın Aladağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Çorlu dan Ağva ya of ne trafik olur gittiğine gideceğine pişman olursun.

Manuel araba ile hiç çekilmez iptal et sen onu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Çorlu dan Ağva ya of ne trafik olur gittiğine gideceğine pişman olursun.

Manuel araba ile hiç çekilmez iptal et sen onu

Varsın olsun be abim. Alışkınız biz trafiğe.. Babamızda otomatik araba mı gördük? Varsın düz olsun benim olsun..  ;)  :biggrin: Ölmeden bi Ağva yı göreyim ya.  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Nereden geliyor bu değirmenin suyu.Bir yandan düdüklü tencere alıyorsun bir yandan tatile gidiyorsun. :fiuw:

Yorum bağlantısı

Nereden geliyor bu değirmenin suyu.Bir yandan düdüklü tencere alıyorsun bir yandan tatile gidiyorsun. :fiuw:

"Çalışmaak, çalışmaak, çalışmak.."  ;) Dene, işe yarıyor.  ;)  :p

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

"Çalışmaak, çalışmaak, çalışmak.."  ;) Dene, işe yarıyor.  ;)  :p

Rabbim daha çok versin inşallah kardeşim. :)

İyi tatiller şimdiden. :flowers:

Yorum bağlantısı

Rabbim daha çok versin inşallah kardeşim. :)

İyi tatiller şimdiden. :flowers:

Amin kardeşim. Cümlemize inşallah..  :flowers: Teşekkürler.  :)

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Bırak Ağva'yı falan gel Mersin'e seni Cennet Cehennem'e götüreyim yörük kahvaltısına, oradan Kızkalesi'ne gidelim, Narlıkuyu'da bir de balık yedireyim ardından da halka tatlı sıcak ve bol şerbetli olmaz mı? 

b19ba8622eb8dfbdcb1e396e4e2aaf58.jpg
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Bırak Ağva'yı falan gel Mersin'e seni Cennet Cehennem'e götüreyim yörük kahvaltısına, oradan Kızkalesi'ne gidelim, Narlıkuyu'da bir de balık yedireyim ardından da halka tatlı sıcak ve bol şerbetli olmaz mı? 

:exc1:  :dribble: Olmaz mı abim yaa..  :yes:  :yes:  :yes: Olur tabi.. Kısmet bakalım, gerçekten gelmek isteğim var. Ama bahanemiz çok.  :flowers:

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

:exc1:  :dribble: Olmaz mı abim yaa..  :yes:  :yes:  :yes: Olur tabi.. Kısmet bakalım, gerçekten gelmek isteğim var. Ama bahanemiz çok.  :flowers:

Bahaneye bakacak olursak hepimizde fazlasıyla da işte  :rolleyes:  İnşallah beklerim kardeşim ne zaman dersen  ;)

Yorum bağlantısı
Emin Önal
(düzenlendi)

Sağol Emin. :flowers: Gerçekten güzel mekana benziyor. Şile olması değişiklik bakımından da iyi. Şile de kahvaltı sonrası biraz turlar, oradan Ağva ya geçeriz. 

burası iyimiş ben de not aldım :)

Biraz karmaşık yorumlar var ama çok memnun olan da şikayetçi olan da.. Manzarası yeter ama

Uzun zamandır giden arkadaşlarım var.

Manzara, hizmet, temizlik, yemek ve fiyatlardan memnunlar.

Kahvaltı sonrası deniz kenarına inip, epey oyalanıp, dinlenip, öğlen yemeğini dde yiyip dönüp gelmek mümkün.

Yani gün boyuda vakit geçirilebilir.

Geçen haftasonu kızım hasta olmasa niyetliydim gitmeye ama başka zamana inşallah.

tarihinde Emin Önal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Uzun zamandır giden arkadaşlarım var.

Manzara, hizmet, temizlik, yemek ve fiyatlardan memnunlar.

Kahvaltı sonrası deniz kenarına inip, epey oyalanıp, dinlenip, öğlen yemeğini dde yiyip dönüp gelmek mümkün.

Yani gün boyuda vakit geçirilebilir.

Geçen haftasonu kızım hasta olmasa niyetliydim gitmeye ama başka zamana inşallah.

Sağol tekrardan Emin. Mekanı not ettim. Fırsat ilanlarında yer almamış ama yarın filan telefon ile arayıp bir fiyat alırım. Pazar günü öğleden sonrası için otelde olacağımızdan gün boyu vakit geçiremeyebilirim belki ama kahvaltı ve ardından yorgunluk kahvesi içeriz..  :)

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Sağol tekrardan Emin. Mekanı not ettim. Fırsat ilanlarında yer almamış ama yarın filan telefon ile arayıp bir fiyat alırım. Pazar günü öğleden sonrası için otelde olacağımızdan gün boyu vakit geçiremeyebilirim belki ama kahvaltı ve ardından yorgunluk kahvesi içeriz..  :)

Serpme Kahvaltı 22 dediler bana gidenler ama teyit edersin  ;)

Yorum bağlantısı

Serpme Kahvaltı 22 dediler bana gidenler ama teyit edersin  ;)

İyiymiş. Fırsatlarda da 18-30 Tl arası değişiyor fiyatlar..  :good1:

Yorum bağlantısı

Selamlar arkadaşlar..

1 gece 2 günlük olan kısa ve öz tatili sonlandırdık.. Ayaz ın rahatsızlanması sebebi ile pazar günü erken çıkamadık. Dolayısı ile kahvaltı işi yalan oldu. Evde birşeyler atıştırıp 10:30 gibi yola çıktık. FSM de hafif trafik olsada genel akıcıydı. 230 km yi 3 saatte katettim. Önce Şile sahilde soluklandık, kahvemizi içtik. Şansımıza hava 2 günde mükemmeldi. Şile ve Ağva da millet denize girmeye başlamış bile.. :)

1aaecb9bdcce87915fa04926cde67924.jpg

45208495b88dcd8f65e6e5050e230f80.jpg

017ba1910f75daff4a237b108cddf04e.jpg

Ardından Ağva ya orman yolundan gittik. (sağ taraftan) Sanırım sahil yoluna nazaran 5 km kadar daha uzun bir yol. Yol oldukça eski ve dar. Çok kekin olmasa da sık virajlı, az rampalı. Aşırı dar bir yol. Bazı bölgelerde 2 araç yan yana geçemiyor. Durup yol vermek gerekiyor. Şile- Ağva arası tam 1 saat sürüyor. 4. vitesi göremiyorsunuz. Genelde 2-3..

Saat 14:00 gibi Ağva ya ulaştık. Mendirek önündeki otelin restoranında birşeyler atıştırdık. Gezilecek yeri olmadığından direkt otele geçtik. Otel değil aslında motel. İpek Koza. 230 Tl gibi bir ücret ödemiştik. Kahvaltı, akşam yemeği, jakuzili şömineli bungalov oda, deniz bisikleti fiyata dahil olanlar.. ücrete göre normal geldi. Ancak deniz bisikleti ile saklı göl turu atarken daha güzel dekorlu ve daha güzel görünen motellerin olduğunu gördük. Birde şansımıza kaldığımız otelin iskelesini tadilat yapıyorlardı. Biraz gürültü çektik.. :)

Ama genel olarak hizmet, manzara, sessizlik vs 10 numaraydı. Bir daha ki sefere diğer mekanları deneriz artık.

39ba68e72bec65e596e3e2a58f65d961.jpg

2c0751b7111e0e0b6526f4205633fa3d.jpg

1faab8e97cd4d18bf9962e25c237be85.jpg

fad5200be4a80e81e7cdba65063087ce.jpg

7fb8a6820b6310db0280d5fb674fcf45.jpg

f40eb6b8c69b2cccc4c45f48c3bc58e6.jpg

ddf846c482f92d04ffa8bc7ce86aaa9a.jpg

bd22b7ccb096e8bed566de4619793c49.jpg

b15d07b07d6c0c48bc535a291ecd92e2.jpg

f35aaf7db241f29e2d222792d2a3111f.jpg

Ertesi gün kahvaltımızın ardından 13:00 gibi yola çıktık. Bu sefer Şile Sahil yolunu tercih ettik. Orman yoluna göre daha yeni, geniş ve kısa bir yol. Ancak daha keskin virajlı ve aşırı yokuşlu bir yol. Fındık motorun çıtladığı fırtladığı bir yol.. :D Şile ye ulaşınca yol İstanbul a 3 şerit. Ama maalesef harfiyat kamyonlarının işgali altında. 3 şeridi de hunharca işgal ederek tehlikeli şekilde gidiyorlar.. Risk büyük, dikkat etmek şart..

Oradan Üsküdar da bir arkadaşın yanına uğradık. Çamlıca Tepesine çıktık. Biraz İstanbul u seyrettik. Sonrası 22:00 gibi akıcı bir trafikte yola çıktık ve Üsküdar dan 1,5 saat, toplamda 2,5 saatte Çorlu ya varmış olduk.

308d244272a38119cb078f5169fadde2.jpg

5ac6a8d073aefe0b2a47e5c9d4cfb1c8.jpg

fce443bb9e302a9ad2c97b7b0357c635.jpg

d60f59c4b4177a644dcdc63ec58a5b02.jpg

fc2e2ad1f4c3b6a9089be04b4b79469e.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)

hani resimler nerede diyecektim. şu an çok ilginç bir şey oluyor. resimleri konuda göremiyorum.

ancak cevapla diyice resimler çıkıyor

Selamlar arkadaşlar..

1 gece 2 günlük olan kısa ve öz tatili sonlandırdık.. Ayaz ın rahatsızlanması sebebi ile pazar günü erken çıkamadık. Dolayısı ile kahvaltı işi yalan oldu. Evde birşeyler atıştırıp 10:30 gibi yola çıktık. FSM de hafif trafik olsada genel akıcıydı. 230 km yi 3 saatte katettim. Önce Şile sahilde soluklandık, kahvemizi içtik. Şansımıza hava 2 günde mükemmeldi. Şile ve Ağva da millet denize girmeye başlamış bile.. :)

Ardından Ağva ya orman yolundan gittik. (sağ taraftan) Sanırım sahil yoluna nazaran 5 km kadar daha uzun bir yol. Yol oldukça eski ve dar. Çok kekin olmasa da sık virajlı, az rampalı. Aşırı dar bir yol. Bazı bölgelerde 2 araç yan yana geçemiyor. Durup yol vermek gerekiyor. Şile- Ağva arası tam 1 saat sürüyor. 4. vitesi göremiyorsunuz. Genelde 2-3..
Saat 14:00 gibi Ağva ya ulaştık. Mendirek önündeki otelin restoranında birşeyler atıştırdık. Gezilecek yeri olmadığından direkt otele geçtik. Otel değil aslında motel. İpek Koza. 230 Tl gibi bir ücret ödemiştik. Kahvaltı, akşam yemeği, jakuzili şömineli bungalov oda, deniz bisikleti fiyata dahil olanlar.. ücrete göre normal geldi. Ancak deniz bisikleti ile saklı göl turu atarken daha güzel dekorlu ve daha güzel görünen motellerin olduğunu gördük. Birde şansımıza kaldığımız otelin iskelesini tadilat yapıyorlardı. Biraz gürültü çektik.. :)
Ama genel olarak hizmet, manzara, sessizlik vs 10 numaraydı. Bir daha ki sefere diğer mekanları deneriz artık.

Ertesi gün kahvaltımızın ardından 13:00 gibi yola çıktık. Bu sefer Şile Sahil yolunu tercih ettik. Orman yoluna göre daha yeni, geniş ve kısa bir yol. Ancak daha keskin virajlı ve aşırı yokuşlu bir yol. Fındık motorun çıtladığı fırtladığı bir yol.. : :DŞile ye ulaşınca yol İstanbul a 3 şerit. Ama maalesef harfiyat kamyonlarının işgali altında. 3 şeridi de hunharca işgal ederek tehlikeli şekilde gidiyorlar.. Risk büyük, dikkat etmek şart..

Oradan Üsküdar da bir arkadaşın yanına uğradık. Çamlıca Tepesine çıktık. Biraz İstanbul u seyrettik. Sonrası 22:00 gibi akıcı bir trafikte yola çıktık ve Üsküdar dan 1,5 saat, toplamda 2,5 saatte Çorlu ya varmış olduk.

tarihinde Kerem Minaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...