İçeriğe Yönlendir

Honda Accord Periyodik Bakım Fiyatı

Misafir

Recommended Posts

Sami Demirpaz

Hocam bu zamana kadar bende böyle düşünüyordum ama az önce hem yetkili hem de özel servisten fiyat aldım. 

İşlemler birebir aynı; 

Yetkili servis 1136 TL 5 taksit

Özel servis 1373 TL peşin 

Güler misin ağlarmısın misali :D

Nereye gitmeniz gerektiğini fiyatlar bile göstermiş :) 

Bence de yeni araba alınca ilk iş olarak sağlam bir bakım yapmak en mantıklısı. Kaç arabadır aldığım gibi götürüp 1 - 1.5 bakıma gömüyorum resmen. 

Kafanız rahat olur en azından.

Yorum bağlantısı

Nereye gitmeniz gerektiğini fiyatlar bile göstermiş :)

Bence de yeni araba alınca ilk iş olarak sağlam bir bakım yapmak en mantıklısı. Kaç arabadır aldığım gibi götürüp 1 - 1.5 bakıma gömüyorum resmen. 

Kafanız rahat olur en azından.

Bende böyle düşünüyorum. Çok pimpirikliyim en azından kafam rahat olur biraz, akşam aracın sağını solunu dinlemekten radyo açamadım :D

Yorum bağlantısı

yetkili ucuzsa hiç durmayın zaten :D

Yarın sabah için randevu aldım ;) Bütçemi aşmazsa eğer buji değişimi de düşünüyorum.

Yorum bağlantısı

Yetkili servis randevuyu bana sormadan ertelediği için ben de kendi ustama gittim. Kendisi has hondacı ama bazı konularda kafasına göre takıldığı için pek gitmek istemiyordum ama bu sefer her şeyi istediğim gibi yaptı :)

JAm0JW.png

Yorum bağlantısı
Barış Göktürk

Şanzıman yağı değişiminde hangi markanın ürünlerini kullandı ustanız?

Yorum bağlantısı

Şanzıman yağı değişiminde hangi markanın ürünlerini kullandı ustanız?

Şanzıman yağı olarak Valvoline aldık, filtreyi servisten aldık ama markasına bakmadım.

Yorum bağlantısı
Onur Boga

Honda yetkili servislerinde kampanya varmış, bizim usta biraz bozulacak ama bu seferlik yetkili servise götüreyim diyorum.

Servisten fiyat aldım; Accord 2004 model 2.4

Yağ, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi, karter tapası, şanzıman yağı ve filtresi, cam suyu, balata spreyi. Bunlara ilaveten tüm kontroller yapılacak.

Toplam 700 tl ve kredi kartına 5 taksit.

Ekstre bir şeyler çıkarsa, hem parçada hem işçilikte %20 indirim var.

Bu bakımın benim için en büyük önemi şanzıman yağı. Herkes hondanın serviste kullandığı yağın kullanılması gerektiğini söylüyor. Bizim usta hangi yağı kullanır onu bilemiyorum, ama bu yağ kolay kolay her yerde bulunmuyor. Bir yerde buldum litre fiyatı 29 tl ve 6 litre civarı yağ gerekebiliyor. Her zaman ki gibi görüş ve önerilerinizi bekliyorum. 

Not: Servisteki hanım kızımız 200.000 km. bakımında ek masraflar çıkabileceğini söyledi.

Edit: Ayrıca servisin ücretsiz çekici hizmeti var, müşterilerinin araçları arıza vs. yaparsa ücretsiz olarak servise çekiyorlar.

şanzıman yağı ve filtresini servste değiştirin. diğerlerini dışarda yaptırın bence. çünkü size birçok şey sıralayacaklar muhtemelen gelmişken yaptırayım diyeceksiniz. bi bakmışsınız 1500 tl fatura 

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Misafir

Şanzıman yağı konusunda Hakan KURT un dediği yapılması gerekiyor. Yağı servis ten alıp dışarıda değiştirmeniz daha uygun olur, ayrıca dış filtresini de unutmayın. Dışarıdan alınan yağlar neticesinde bir çok accord'un şanzımanın da sorunlar yaşandığı tecrübeli insanlar tarafından iletildi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...