İçeriğe Yönlendir

Xenon Far Bilgi

Ufuk Aydın

Recommended Posts

Can Çelik

plazma gun moduna geçtin yani :D uzunlara beyaz ışık veren bosch yada philips extrem vision tarzı ampül takarsan renk olayı neredeyse farksız olur :)

Bağlantıyı yaparken çok uğraştım hocam mercek taslarını felan değiştirdim ben orjinal h7 yaptım öyle çakma mercek değil hella :D

Maddi durumum sıkışmıştıda 1 haftaya uzunlara ya beyinli led alıcam yada dediğiniz gibi beyaz alıcam fakat düz ampülde tereddütüm vAr sebebide halojen yanma tepkimesi

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...

Dostlar uzun zamandır aracımda bir değişiklik yapmadım şimdi görüş konusunda rahatsızlık duyduğum için xenon taktırmak istiyorum.. Philips 6000K H7 Can bus almaya niyetlendim.. Size iki sorum var yardım ederseniz çok memnun kalırım. Orijinal Philips Xenon'u nereden temin edebilirim ve en önemlisi araç garantisi konusunda sıkıntı olur mu serviste acaba??

Arabamın farlar mercekli bu arada..

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Ufuk Aydın

Elektronik olarak dışarıdan yapılan her değişiklik aracın garantisizi bozar ancak sadece o bölgenin garantisini bozar. Yani xenon taktırırsınız ama aracınızın motorunda problem olur garanti dahilinde yaparlar. Farla ilgili konuları yapmazlar. Herkesin zevki kendine tabi ama 8000K'yı öneririm. 

Fotoğraf biraz bulanık ama elimde bu var malesef. 8000K xenon.

y4WBa0.jpg

Yorum bağlantısı

Elektronik olarak dışarıdan yapılan her değişiklik aracın garantisizi bozar ancak sadece o bölgenin garantisini bozar. Yani xenon taktırırsınız ama aracınızın motorunda problem olur garanti dahilinde yaparlar. Farla ilgili konuları yapmazlar. Herkesin zevki kendine tabi ama 8000K'yı öneririm. 

Fotoğraf biraz bulanık ama elimde bu var malesef. 8000K xenon.

y4WBa0.jpg

İyi o zaman madem sadece farlar garanti kapsamı dışında kalır o zaman iyisini alıp kullanmakta fayda var Ufuk bey.. Bir de şu muayeneye girince illaki söküp orijinal halojenleri takmak zorundamıyız acaba??

Görüntü net olsa daha iyi fikir sahibi olabilirdim Ufuk bey lakin diğer yandan açıkçası 6000 daha sıcak baktığım bir seviye..

Çok teşekkür ederim. :) 

Yorum bağlantısı
Burak gülten

z4k5jB.jpg

GzARmy.jpg

Bende bu xenon konusunda deneme yanilma yaptim. İlk basta bilmeden 8000lik xenon aldim. Bu siteden ogrendim cogu seyi. 8000 ligin beyazdan cok disardan bakinca hafif maviye donuk oldgnu diger araclarla kiyaslayinca anlayabildim :) sonuc olarak 4300 k lik ampul aldim çinden. Quantity kismini 2 sectim ampul basina sandim aldgm fiyati. Elimde fazladan ampulde mevcut. Yeni taktirdim 4300 lukleri cok memnunum

Resimlerde sari gibi gorunsede fabrika cikisli xenonlarin aynisi oldu. Bunuda diger araclarla kiyasladgmda farkettim. :) 4300 oneririm. Goruntusude guzel yoluda ii gosterio. Yagmurda deneme sansim olmadi yagmur yagmdgi icin henuz

ZdBkjZ.jpg

Buda 8000 lik hali

Yorum bağlantısı

Burak bey tahmin ettiğim gibi 4300 gayet hoş duruyor lakin yine de akımda 6000 var.. 8000 konusunda herkesin fikri sadece dışarıya daha çok mavimsi bir ışık yaymak.. Bu seviyenin karşı tarafı da rahatsız edebileceğini düşünüyorum ya da öyle zannediyorum diyelim.. 

Bulabilirsem eğer orijinal philips 6000 K alacağım ya da M Tech önerileri de var o ne kadar sağlıklı bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Ufuk Aydın

Burak bey tahmin ettiğim gibi 4300 gayet hoş duruyor lakin yine de akımda 6000 var.. 8000 konusunda herkesin fikri sadece dışarıya daha çok mavimsi bir ışık yaymak.. Bu seviyenin karşı tarafı da rahatsız edebileceğini düşünüyorum ya da öyle zannediyorum diyelim.. 

Bulabilirsem eğer orijinal philips 6000 K alacağım ya da M Tech önerileri de var o ne kadar sağlıklı bilmiyorum.

Şöyle anlatıyım. 8000K'yı daha çok gençler tercih ediyor. Çünkü bilirsinizki 30K'lık delimavi dedikleri bir model var. Çoğu modifiyeci arkadaşımzı bunu kullanmaktadır.

Bence güzelde duruyor ama fazla abartı tabi :) 8000K Xenon tam karşılığı. Ne mavi ne beyaz. Tam istenilen mükemmellikte. Bu tamamen kişisel fikrim.

Ek olarak isterse 30K'lık olsun farınız mercekliyse karşı tarafı fazla rahatsız etmez çünkü mercek ışığı topluyor. Mercekli olmayan farlarda karşı apartmanı bile aydınlatıyor.

Ancak yaş ilerledikçe artık insanlar mercedes bmwlerdeki orjinal xenonlara yöneliyor yani 4300 ve 6000k'lıklara.

Yorum bağlantısı

Akşama doğru her zaman gittiğim aksesuarcıma uğradım ve onlarında tavsiyesi doğrultusunda kafama göre bir xenon taktırdım tabi ki yine 6000 K olması kaydı ile.. 

Ufuk bey haklısınız zaman geçtikçe insanların tercihleri biraz daha olgunca olabiliyor.. Bizde öyle olduk galiba. :) 20'li yaşlarda olsaydım eğer kesinlikle 8000 K tercih ederdim.. 

IMG_1018.jpg

IMG_1009.jpg

Yorum bağlantısı
Can Çelik
(düzenlendi)

Xenonları sökmeniz gerekir ağır kusur yapar muayene zamanı geçemezsiniz tak çıkart yapsanız seviyeye felan bakmazlar hafif derler.

Kafanıza göre takmışsınız çok hoş olmuş gerçi ama ürünleri orjinal kullanın derim.

tarihinde Can çelik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ufuk Aydın

Xenonları sökmeniz gerekir ağır kusur yapar muayene zamanı geçemezsiniz tak çıkart yapsanız seviyeye felan bakmazlar hafif derler.

Kafanıza göre takmışsınız çok hoş olmuş gerçi ama ürünleri orjinal kullanın derim.

Xenonları takıp çıkarması artık 2dk bile sürmüyor. Çok basit bir işlem.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Kafanıza göre takmışsınız derken??  2018 Mayıs ayına kadar Allah büyük.. Ufuk bey'in de dediği gibi sökmesi kolay.. Bunu da konuştum sıkıntı yok.. Taktırdığım yer 20 yıllık tanıdığım getirirsin muayene günü sökeriz geldiğinde takarız dediler.. 

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuz Varhan

Kardeş benimkiler 100 dolarlık led, arkadaşın ledlerden değil, xenona göre az bir kaybı var, dikkat et az diyorum, bi-xenon mercekle kullanıyordum, arıza yapmasa kullanırdımda, kendim için konuşayım, kesinlikle çok güçlüdürler, ledlerim cree değil bu arada, harbi güçlü ledler, 5200 lümen 4 x Philips Lumileds Luxeon mz led yanarken bakamazsın bile, en fazla 2 sn. ki xenona da o kadar dayanabiliyorum neredeyse...

sen şunun gibi bir ledi dene fikrinin değişeceğinden eminim, kendinde şaşıracaksın :)

Ilumimax-tm-d1-D1S-led-canbus-10400lm-p6

Abi bu ledlerin linki var mı h1 ve h7 için ikisine de tavsiye eder misiniz birde muayene de sıkıntı çıkarmıyor mu gerçekten

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Burak gülten

Şöyle anlatıyım. 8000K'yı daha çok gençler tercih ediyor. Çünkü bilirsinizki 30K'lık delimavi dedikleri bir model var. Çoğu modifiyeci arkadaşımzı bunu kullanmaktadır.

Bence güzelde duruyor ama fazla abartı tabi :) 8000K Xenon tam karşılığı. Ne mavi ne beyaz. Tam istenilen mükemmellikte. Bu tamamen kişisel fikrim.

Ek olarak isterse 30K'lık olsun farınız mercekliyse karşı tarafı fazla rahatsız etmez çünkü mercek ışığı topluyor. Mercekli olmayan farlarda karşı apartmanı bile aydınlatıyor.

Ancak yaş ilerledikçe artık insanlar mercedes bmwlerdeki orjinal xenonlara yöneliyor yani 4300 ve 6000k'lıklara.

Vala ben 20 li yaslardayim :) yasla alakali degil bence. 8000 likte gorus kaybi yasadim. Yani karanlik yolda yerde yatan kedi kopek farin etki alanina girene kadr ben cok yaklasmis oluodum :) 4300 lukler cok raht. Ama 6000 likte cok ii durmus. Beyazligi cok iimis. Gule gule kullanin.

Yorum bağlantısı

Vala ben 20 li yaslardayim :) yasla alakali degil bence. 8000 likte gorus kaybi yasadim. Yani karanlik yolda yerde yatan kedi kopek farin etki alanina girene kadr ben cok yaklasmis oluodum :) 4300 lukler cok raht. Ama 6000 likte cok ii durmus. Beyazligi cok iimis. Gule gule kullanin.

+1 6000 k üzeri görüntü düşer özellikle yağışlı ve sisli havada hiçbir işe yaramaz. 4300 sarı yanar en kaliteli görüntüyü onda alırsınız. 5000-6000 kristal beyazdır aydınlatma iyidir görüntü de öyle ( görsellik dıştan bakış ) ama sürüş için en sağlıklısı 4300 dür. 30.000k delimavi denilen şey mor yanar mor far ne kadar yolu aydınlatır dışarıdan ne kadar estetik durur tartışılır. Ben pembe farli fiesta focus ve kuş serisi araçlar çok görüyorum zevk işi ama sürüş için eziyet olacağı için forumda kimse böyle şeyleri tavsiye etmez sonuçta Burası paylaşım forumu herşeyin en sağlıklısı tartışılır ve tecrübeyle önerilir apaçi forumlari mevcut örnekleri var orada :) 4300k 6000 e göre 6000 8000 e ..... göre pahalıdır bununda illaki bir sebebi vardır :)
Yorum bağlantısı
Ufuk Aydın

+1 6000 k üzeri görüntü düşer özellikle yağışlı ve sisli havada hiçbir işe yaramaz. 4300 sarı yanar en kaliteli görüntüyü onda alırsınız. 5000-6000 kristal beyazdır aydınlatma iyidir görüntü de öyle ( görsellik dıştan bakış ) ama sürüş için en sağlıklısı 4300 dür. 30.000k delimavi denilen şey mor yanar mor far ne kadar yolu aydınlatır dışarıdan ne kadar estetik durur tartışılır. Ben pembe farli fiesta focus ve kuş serisi araçlar çok görüyorum zevk işi ama sürüş için eziyet olacağı için forumda kimse böyle şeyleri tavsiye etmez sonuçta Burası paylaşım forumu herşeyin en sağlıklısı tartışılır ve tecrübeyle önerilir apaçi forumlari mevcut örnekleri var orada :) 4300k 6000 e göre 6000 8000 e ..... göre pahalıdır bununda illaki bir sebebi vardır :)

Haklısınız bu iş tamamen zevk işi :) Modifiye işinin birçok tarafı sürücüsü için eziyettir. Bile bile yasak şeyler yaparız app plaka,sürekli sis farı vs. Aracımda spor yay var geceleri tümsek olur diye basamıyorum gaza yavaş gidiyorm ve arkadaşlardan hep küfür yiyorum bende çok rahatsız oluyorum bu durumdan ama yaysız yada airsiz arabayada asla binmem. Yada aynı şekilde en en düşük 8k xenon takmadan bir arabaya binmem.

Bu iş tamamen zevk işi isterse hiç önünü göstermesin far, dışarıdan bakınca güzel görünüyorsa birçok kişi için bu durum yeterli oluyor :)

Demek istediğim yapılan şey iyi yada kötü sürücüsü beğeniyorsa bu onun için iyidir :)

Yorum bağlantısı

Yada aynı şekilde en en düşük 8k xenon takmadan bir arabaya binmem.

Bu iş tamamen zevk işi isterse hiç önünü göstermesin far, dışarıdan bakınca güzel görünüyorsa birçok kişi için bu durum yeterli oluyor :)

Demek istediğim yapılan şey iyi yada kötü sürücüsü beğeniyorsa bu onun için iyidir :)

Kısmen katılıyorum, far önümü göstermeyecek ise neden var ? 

Yorum bağlantısı

Dışardan bakana güzel gözüksün diye Burak [emoji6]
Yorum bağlantısı
Ufuk Aydın

Dışardan bakana güzel gözüksün diye Burak [emoji6]

Dediğim gibi tamamen kişiden kişiye değişir. Çok mantıksız geliyor evet ama zevk işte.

Ben aracımı binip gezmek için değil modifiye edip güzel görünmesi için aldım mesela. 1 seneye yaklaştı daha 6bin km'de zaten çok bişey yapmadım.

Yani çokta kullanmıyorum farı azda gösterse kabulümdür , güzel görünmesi önemli benim için Samet'in söylediği gibi :D

Çok haklısınız ve şimdi diyosunuz allahım ne insanlar var filan diye duyuyorum içinizden :D

Yorum bağlantısı

Dediğim gibi tamamen kişiden kişiye değişir. Çok mantıksız geliyor evet ama zevk işte.

Ben aracımı binip gezmek için değil modifiye edip güzel görünmesi için aldım mesela. 1 seneye yaklaştı daha 6bin km'de zaten çok bişey yapmadım.

Yani çokta kullanmıyorum farı azda gösterse kabulümdür , güzel görünmesi önemli benim için Samet'in söylediği gibi :D

Çok haklısınız ve şimdi diyosunuz allahım ne insanlar var filan diye duyuyorum içinizden :D

Modifiye seviyorsun madem bi xenona geç :) farinda açılır yolunda :) En güzel modifiyelerden biridir bixenon
Yorum bağlantısı
Burak gülten

Aynen herkesin zevki farkli. Kendini mutlu hissettgn sey en iyi seydir. Ben geri vites ampullerinede led taktim cok guzel oldu. Tavsiye ederim.

aErDRg.jpg

YbZlRE.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Can Çelik

Kafanıza göre takmışsınız derken?? 2018 Mayıs ayına kadar Allah büyük.. Ufuk bey'in de dediği gibi sökmesi kolay.. Bunu da konuştum sıkıntı yok.. Taktırdığım yer 20 yıllık tanıdığım getirirsin muayene günü sökeriz geldiğinde takarız dediler..

İsterse 50 yıl 100 yıl olsun marka takmadıysa 1 haftalık tanıdık kadar iş yapar ancak bu xenonlar çok önemlidir yanlış bağlama yada dandik ürün kullanımı bütün arabanın elektronik aksamını yakabilir bahsettiğim konu bu.. Eğer sök tak yaparken yanlış bir işlem yaparsanız olacağı budur.

Bende xenon kullanıyorum muayene geçer mi demişsiniz bende GEÇMEZ kalır ağır kusur yazar dedim sök tak yaparsanız tabiki halojen ampul ile geçer dedim burada kusur yzılabilir çünkü tak sökte FAR SEVİYESİNİ bozarsınız onada hafif yazarlar dedim.

Xenonların nasıl takılıp söküldüğünü biliyorum.

Yorum bağlantısı
Oğuz Varhan

Aynen herkesin zevki farkli. Kendini mutlu hissettgn sey en iyi seydir. Ben geri vites ampullerinede led taktim cok guzel oldu. Tavsiye ederim.

aErDRg.jpg

YbZlRE.jpg

Burak bey arka farları sökmek kolay mı birde kullandığınız led in markası ve modeli ne

Teşekkür ederim

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Burak gülten

Aynen cok kolay 3 vida ve farin arka ic kisminda bi plastik var onu sokuosunz okdr. Youtubeta videolari var bende ordan bakarak soktum basit yani:) ledleride aliexpresten almistim o yuzden markasini bilmiorum acikcasi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...