İçeriğe Yönlendir

Xenon Far Bilgi

Ufuk Aydın

Recommended Posts

Can Çelik

Pekii normal xenonlar fiestalarda arıza ışığı yakıyormu ? 2015 tit x fiesta.

Yani Canbus'mu alıyım yoksa normal xenon alsamda olurmu takan arkadaşlar bilgi verirse çok sevinirim :)

Normal xenonu ben taktım herhangi bir ışık yakmadı.

Hem siste hem farda xenon var yakmıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Berker Mert

Tek problem xenon ampülün yanındaki plastik çubuğun gölgesi gözüküyor. Daha önce bununla ilgili bir konu açmıştım fakat tam bir çözüme kavuşturamadım. Bir sıkıntı teşkil etmiyor.

Kardeşim aynı sorun bende de malesef oluştu gölgelenme.

Ampülü ters takıp çizgi sorununu çözdüm fakat bu seferde aydınlatma bozuldu

Yorum bağlantısı
Burak Güler2

Ben xenon kullanmaktayim tit mercekli farlarimda 4300k. Memnunum fakat birisi arada yanmiyor kapat ac yapinca yaniyor. Hem bu sebepten hem bazi kisilerin mercekte kararma yapmasi muhabbetinden dolayi h7 led e gecmeyi düşünüyorum. Size de arastirmanizi tavsiye ederim. Fakat aydinlatma performansi konusunda ben ekin olamadim h7 led ile h7 xenon 4300k performansi yakalanir mi ? Bu konu altinda bunu da sormus olayim :)

Yorum bağlantısı
Ufuk Aydın

Ben xenon kullanmaktayim tit mercekli farlarimda 4300k. Memnunum fakat birisi arada yanmiyor kapat ac yapinca yaniyor. Hem bu sebepten hem bazi kisilerin mercekte kararma yapmasi muhabbetinden dolayi h7 led e gecmeyi düşünüyorum. Size de arastirmanizi tavsiye ederim. Fakat aydinlatma performansi konusunda ben ekin olamadim h7 led ile h7 xenon 4300k performansi yakalanir mi ? Bu konu altinda bunu da sormus olayim :)

Led ampüller çok az aydınlatıyor Burak Bey. Ben denedim ama malesef tatmin olamadım. Asla xenon kadar olamazlar yanına bile yaklaşamıyorlar :)

Yorum bağlantısı
Can Çelik

Ledler felan hikaye xenon gücünü veremezler led dediğiniz olduğu yeri zor aydınlatıyor parlak durur sadece

Yorum bağlantısı

Ledler felan hikaye xenon gücünü veremezler led dediğiniz olduğu yeri zor aydınlatıyor parlak durur sadece

Olduğu yeri zor aydınlatıyor :) Emin misiniz ?

Kendi aracım

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

her led değil, mesela benim d1s ledlerim gibi, yinede tam xenon gibi değil, yalnız baya iyi, halojen falan hikaye yanında,sizin ledler benim ledin yanında masal esas, siz baba led almamışsınız :p ledin esas sorunuysa ömrü, ne kadar gideceği belli değil, şak diye yolda kalabilirsiniz, bendekilerden birisi tek taraflı cortladığı için d1s xenona (4300k Osram) geri döndüm, gen5 balastlarım yeterince dinlenmişti  :biggrin:

xenon ve balast marka olduktan sonra böyle süprizlerle karşılaşmazsınız, senelerce gider, bozulacağı zamanda ampülün pembeleşmeye başlamasından anlarsınız, rengi önce 5000 e sonra 6000 - 8000 ve cızztt, en garantisi yine xenon kısaca :)

Kendi aracım

bakma sen onlara :) seninkide fena değil gibi, benimki buydu, bu bile bana az gelmeye başladı, sendeki dahada zayıf gibi...

http://tr.aliexpress.com/item/iLumimax-TM-D1-D1S-LED-10400LM-P6-LumiLEDs-LMZ-Car-Bulb-Auto-Lamp-Headlight-Fog-Light/32498724300.html

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

her led değil, mesela benim d1s ledlerim gibi, yinede tam xenon gibi değil, yalnız baya iyi, halojen falan hikaye yanında,sizin ledler benim ledin yanında masal esas, siz baba led almamışsınız[emoji14]ledin esas sorunuysa ömrü, ne kadar gideceği belli değil, şak diye yolda kalabilirsiniz, bendekilerden birisi tek taraflı cortladığı için d1s xenona (4300k Osram) geri döndüm, gen5 balastlarım yeterince dinlenmişti [emoji3]xenon ve balast marka olduktan sonra böyle süprizlerle karşılaşmazsınız, senelerce gider, bozulacağı zamanda ampülün pembeleşmeye başlamasından anlarsınız, rengi önce 5000 e sonra 6000 - 8000 ve cızztt, en garantisi yine xenon kısaca :)

bakma sen onlara :) seninkide fena değil gibi, benimki buydu, bu bile bana az gelmeye başladı, sendeki dahada zayıf gibi...

http://tr.aliexpress.com/item/iLumimax-TM-D1-D1S-LED-10400LM-P6-LumiLEDs-LMZ-Car-Bulb-Auto-Lamp-Headlight-Fog-Light/32498724300.html

Xenonlar 4. Yıla girdi Philips 4300k daha birşey olmadı renk veya kesme ledler biliyorsun uzun huzmede şimdilik sadece sello için kullanıyorum
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Xenonlar 4. Yıla girdi Philips 4300k daha birşey olmadı renk veya kesme ledler biliyorsun uzun huzmede şimdilik sadece sello için kullanıyorum

xenon daş gibi, dahada lede dönmez zor sanırım, sadece muayenede  2 senede bir yedek farı takmak lazım o kadar :)

Yorum bağlantısı

xenon daş gibi, dahada lede dönmez zor sanırım, sadece muayenede 2 senede bir yedek farı takmak lazım o kadar :)

Ledde muayene sıkıntısı da yok abi ama xenon malesef sök tak
Yorum bağlantısı
Can Çelik

Kendi aracım

Hala dediğimde ciddiyim vidyo ilede kanıtlamışsınız zifiri karanlıkta sadece olduğu yerde parlama yapmış , xenon açın izleyin yada karşılaştırma için yan yana koyun dediğimi anlarsınız.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Hala dediğimde ciddiyim vidyo ilede kanıtlamışsınız zifiri karanlıkta sadece olduğu yerde parlama yapmış , xenon açın izleyin yada karşılaştırma için yan yana koyun dediğimi anlarsınız.

Olduğu yerde parlama mi yapmış :)  Dikkat ederseniz kısalar kapalı iken selektör yaptığımda ne kadar mesafede aydınlanma olduğunu görebilirsiniz ki benim çekim noktam daha önde arka tarafım ve bina komple aydınlanıyor ama  :)  Neyse daha fazla yazmanın bir anlamı yok :) Cree led yazıp bir araştırın internette sanırım. Siz üzerindeki ledleri 2 dolarlık ledler ile karistirdiniz :)

tarihinde Samet Daz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ufuk Aydın

Led'den lede değişiyor tabiki arkadaşların söylediği gibi Can. Benim ledler 6 dolarlıktı hakketen gece lambası gibi sadece :D 

Sislerimde led hatta aynını ama sislerde mercek olmadığı için tabi 2 katı fazla aydınlatıyor. Mercekli fara bide dandik led takınca önü görmek imkansız :)

8binlik xenon candır diyelim :) Alınca görücez inş. işlerimden dolayı vakit ayıramıyorm ona yoğunum biraz.

Yorum bağlantısı
Can Çelik

Led önerilmesine karşıyım kötü bir fikir ben bu ledlerin en iyisini denedim olduğu yerde parlıyor vidyodada açıkça görülüyor bu durum aksini iddia edenle tartışmam bile kaç lümen ile yanan xenon nerde kaç lümenle yanan led nerede göz var nizam var.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Led önerilmesine karşıyım kötü bir fikir ben bu ledlerin en iyisini denedim olduğu yerde parlıyor vidyodada açıkça görülüyor bu durum aksini iddia edenle tartışmam bile kaç lümen ile yanan xenon nerde kaç lümenle yanan led nerede göz var nizam var.

Kardeş benimkiler 100 dolarlık led, arkadaşın ledlerden değil, xenona göre az bir kaybı var, dikkat et az diyorum, bi-xenon mercekle kullanıyordum, arıza yapmasa kullanırdımda, kendim için konuşayım, kesinlikle çok güçlüdürler, ledlerim cree değil bu arada, harbi güçlü ledler, 5200 lümen 4 x Philips Lumileds Luxeon mz led yanarken bakamazsın bile, en fazla 2 sn. ki xenona da o kadar dayanabiliyorum neredeyse...

sen şunun gibi bir ledi dene fikrinin değişeceğinden eminim, kendinde şaşıracaksın :)

Ilumimax-tm-d1-D1S-led-canbus-10400lm-p6

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Can Çelik

Kardeş benimkiler 100 dolarlık led, xenona göre az bir kaybı var, dikkat et az diyorum, bi-xenon mercekle kullanıyordum, arıza yapmasa kullanırdımda, kendim için konuşayım, kesinlikle çok güçlüdürler, ledlerim cree değil bu arada, harbi güçlü ledler, 5200 lümen 4 x Philips Lumileds Luxeon mz led yanarken bakamazsın bile, en fazla 2 sn. ki xenona da o kadar dayanabiliyorum neredeyse...

sen şunun gibi bir ledi dene fikrinin değişeceğinden eminim, kendinde şaşıracaksın :)

Ilumimax-tm-d1-D1S-led-canbus-10400lm-p6

hocam bu tip ledler biliyorum sağlıklı değiller arkadaşın attığı led çokta kaliteli değil zifiri karanlıkta sadece parlama yapmış kişisel görüşüm xenondan şaşmam ama orjinal xenondan şaşmam ben daha güçlüsünüde göremedim henüz zaten sizin iddianızda bunun tersi değil bir tık altında demişsiniz buna bişey demiyorum zaten:)

Sizin düşünceniz doğrudur o lümen değerine sahipse düşük aydınlatma sağlamaz fakat ben 100 dolar vermem ledlere sonuç olarak ömür garantisi yok voltaja göre yanıyorlar.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

hocam bu tip ledler biliyorum sağlıklı değiller arkadaşın attığı led çokta kaliteli değil zifiri karanlıkta sadece parlama yapmış kişisel görüşüm xenondan şaşmam ama orjinal xenondan şaşmam ben daha güçlüsünüde göremedim henüz zaten sizin iddianızda bunun tersi değil bir tık altında demişsiniz buna bişey demiyorum zaten:)

Sizin düşünceniz doğrudur o lümen değerine sahipse düşük aydınlatma sağlamaz fakat ben 100 dolar vermem ledlere sonuç olarak ömür garantisi yok voltaja göre yanıyorlar.

bir tık altında ama şöyle, ben 4000k olandan aldım, bunun etkisi var, evet çok azda bir kayıp var, ama sandığın kadar değil, şu ömür meselesine ise katılıyorum, bendekilerin bir tarafı arızlandı, sebebini bilmiyorum, Servet beye yolladığımda öğreneceğiz artık...

100 dolar pahalı ama bu led işi şans birazda, ben  2 ampüle 400-500 tl. vereceğime şu ledleri bir deneyeyim dedim, olursa muayenede yedek farlarımı takmam diye düşündüm, arız yapmasa kullanırdımda...

neyse durum böyle, ledin sağlam kalacağından emin olamıyorum, yolda gümlese kaldık,xenon öyle değil, bozulacağını belli eder, balastım bosch gen5, bunların bozulma durumu zaten yok gibi birşey, birisine su dolmuştu, o halde zorladım birde, kurutttuktan sonra yine çalıştı, sen düşün nasıl sağlam :)

ledler voltaja göre değil, aynı xenondaki gibi balasta bağlı, akım sabit, zaten direk aküye bağlarsın...

sonuç olarak ledler çok güçlü ve xenona tercih edilecek güçte olanlarıda var, sorun sadece ömründe, bu sebeble ben yine xenona döndüm, dahada led takmam, sök tak ayakları değiş vs. zor be kardeş, birde far kapalıyken selektör atarkenki o deli patlama olsun, onsuz olmuyor, led şak diye ısınmış xenon gibi yanıyor, o heyecan yok  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

10.000 lümen sokak lambası 50 metreyi aydınlatır, 2000 lümen far 300 metreyi. Lümen ile optik odak bambaşka kavramlar.

Mercek varsa paraya kıyılacak, 100-200 dolerosluk ürün alınacak, xenon park lambası niyetine kullanılacak.

Deli gibi yanan ışık nedeniyle iris ufalıp, görme yetisi düşecek. Işık kaynağı derli toplu 2000 lümen üretsin kâfi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

mercek+baba led = deli sonuç (led ömrü şaibeli, süpriz riski çok)

mercek+xenon=deli sonuç (ömrü uzun sıkıntı yok)

tercih sizin :)

not: Led alıncaksa kesintisiz 360 derece ışık yayanlardan alın, benimki gibi sağ ve solda led olanlardan değil, yoksa tam olmuyor.

mesela şundan, Servet aganın gösterdiği, tip olarak böyle, yoksa lümen olarak bendekinden daha güçsüz bunlar...

HTB1Zs.kHpXXXXccXVXXq6xXFXXXP.jpg?size=4

HTB1vGMlHpXXXXaIXVXXq6xXFXXXK.jpg?size=3

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Deli gibi selektör yapıp haşat ettin ledleri :)

Yoo hiç yapmadım desem yeridir, toplasan 5 kez anca :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yoo hiç yapmadım desem yeridir, toplasan 5 kez anca :)

araba kaç model ?

Yorum bağlantısı
Burak gülten

Ben bu islerde cok yeniyim hic bilmeden gidip xenon set aldim. MFK markayi verdiler. 8000 k imis simdi kutuya baktim. Cok aydinlatio ama yagmurda gostermio evet. Simdi ben ayni xenon setine philips marka 4300k veya 5000k ampul alip takabilirmiyim?

Yorum bağlantısı

Xenon dan daha iyi demedim ama olduğu yeri aydınlatır parlar Bence hatalı Keşke birebir görme şansı olsa arkadaşın :) farlarim Philips 4300 xenon zaten uzunlarda ki cree ledlerin selektoru ve ışık şiddeti Sizin yorumunuzla alakasız insanları Yanlış yönlendirme Bence

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ben bu islerde cok yeniyim hic bilmeden gidip xenon set aldim. MFK markayi verdiler. 8000 k imis simdi kutuya baktim. Cok aydinlatio ama yagmurda gostermio evet. Simdi ben ayni xenon setine philips marka 4300k veya 5000k ampul alip takabilirmiyim?

Soketler uyduktan sonra herhangi bir marka ampul iş görür.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...