İçeriğe Yönlendir

Arazi Naylon'u 4X4

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon

Aracın 90 lık, 4x2 si ile hafta sonu 900 km yol yaptım. %90 ı otoban, 130 km/h ortalama ile, 2 saat ise 1. köprü trafiğinde geçirdim. Ortalama tüketim 6 litre. Cidden ekonomik ve performanslı bir motor. 90 lık bile basınca deli gibi gidiyor. 120 km/h tan sonra bile gaza yüklendiğinizde hop diye hızlanıyor tekrar. Gel gelelim resmen pertim şuan. Bacaklarım, ayak taban ve bileklerim, sırtım, kollarım... Her yerim ağrıyor. Resmen kamyon kullandım sanki. Tüm kontrol ekipmanları o kadar ağır ve sert ki, sürekli güç harcamanız gerekiyor. Direksiyon çevirmek, pedallara basmak, vites değiştirmek. Resmen vücut çalışma aleti gibi araç.. :biggrin: Birde kornanın sinyal kolu üzerinde olması ve alışmak gerekliliği sebebi ile son anda kamyonun üzerime çıkmasına ani bir refleks ile engel olabildim.. :) Makjaylıda çok fark var mı bilemiyorum ama sanmıyorum da.. Allah kolaylık versin Saniciğim..  :)

MAkyajlı kasa elektrik destekli hidrolik direksiyon kullanıyor. Makyajsızlarda bu yok hatırladığım kadarı ile. Bu sebeple bir nebze daha yumuşak.

Debriyaj vs bende tüy gibi? Sizinki bitmiş olmasın abi? Bir de başka ne kontrol elemanı var ki arabada :D Klima düğmeleri sert mi :p

Yorum bağlantısı
Misafir

MAkyajlı kasa elektrik destekli hidrolik direksiyon kullanıyor. Makyajsızlarda bu yok hatırladığım kadarı ile. Bu sebeple bir nebze daha yumuşak.

Debriyaj vs bende tüy gibi? Sizinki bitmiş olmasın abi? Bir de başka ne kontrol elemanı var ki arabada :D Klima düğmeleri sert mi :p

Stepnesi... :seytan:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Stepnesi... :seytan:

Köprü trafiğine girmişsin. 100mt aşağısı evim. Sus, konuşmuyorum seninle.

Yorum bağlantısı
Misafir

Köprü trafiğine girmişsin. 100mt aşağısı evim. Sus, konuşmuyorum seninle.

Bagajda fıstık ve kavun vardı Saniciğim.. Yer olaydı getirirdim..  ;)  :fiuw:

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Bagajda fıstık ve kavun vardı Saniciğim.. Yer olaydı getirirdim..  ;)  :fiuw:

:sandalye:

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Besleme soketi odb bağlantı soketi mi Sani. Çözemedim

Aynen abi :good1:

E sigorta?  Adaptör de göremedim ben.

Benim kameramda hem su geçirmez sigorta var benim ekstradan attığım hemde adaptörün kendi içindeki sigorta var (çakmaklık tip).

Elektriği sigorta kutusundan; kontağı açınca elektrik veren boş bir soketten aldım.

s-l300.jpg

view-GCR025-12v-Female-Car-Cigar-Cigaret

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sigorta yok semih. Direkt obd soketi ile obd portundan baglaniyor. Obd nin kendi sigortasi var.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Maalesef Duster'ı tasarlayanlar çakmaklığa ışık koymayı unutmuşlar(!). Megane 2 çakmaklığını aldım. Yuva biraz dardı, keskin bıçakla genişlettim. Ancak ampul mekanizması ile içine girmesine olanak yok. Bu sebeple önce çakmak takıldı, ardından alt yan panelden el sokularak ampul mekanizması takıldı. Lütfen satana kadar ampul patlamasın, çok zorladı meret :)

a21aca2f73e24e388cd2b7b65316a737.jpg

cd2aab6070811b2309e7d4cc15dbe4e6.jpg

aae0b8c39a73f3866f894813e779d26d.jpg
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

aydınlatma mı deniyor buna polonya da?

Yok, hindistan'da bu. 110v yerine :p

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Neresine? Bagaja düşünüyorum. Malum, ufak bi hangar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Adamlar ışığı bilerek koymamışlar, akşam akşam fazla cugara içmesinler diye :D

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Maalesef Duster'ı tasarlayanlar çakmaklığa ışık koymayı unutmuşlar(!). Megane 2 çakmaklığını aldım. Yuva biraz dardı, keskin bıçakla genişlettim. Ancak ampul mekanizması ile içine girmesine olanak yok. Bu sebeple önce çakmak takıldı, ardından alt yan panelden el sokularak ampul mekanizması takıldı. Lütfen satana kadar ampul patlamasın, çok zorladı meret :)

aae0b8c39a73f3866f894813e779d26d.jpg

Sani çakmaklığın çevresindeki çizikleri, yerine oturturken yaptım deme. Düşer bayılırım :p

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sumberlayt yokmu

Yapsak mi beraber :D

Sani çakmaklığın çevresindeki çizikleri, yerine oturturken yaptım deme. Düşer bayılırım :p

Kendisi ile biraz kavga ettigimiz doğrudur. Kan davasina dönüşmustu bu is.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Vardı sattım, konular karıştı :p

dandik fort mamülünün ne işi olabilir üstün DACİA marka tomofilde

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

nE8VzN.jpg

Kerem abi sayesinde ve Mert Can'ın yardımıyla ince stepne bagajdaki yerini aldı. Böylelikle aracın önceki sahibinin kazığını atlatmış oldum. Ayrıca bagaj hacmi bayağı artmış oldu.

Önceki sahibi bagajdaki straforları almış ve geri koymamış. Bu sebeple bagaj kaplaması (sunta üstüne keçe ve tavan döşemesi gibi bir kumaş) sallanıyor ve sabit durmuyordu. Lastikten 5-6 cm yüksekteydi ve bel vermişti. Şimdi lastik ile 2cm farkları kaldı. Beli alması içinde normal stepneyi üstüne yığdım. 1 ayda kendine gelir o :)

Hem Kerem abi'ye, hem de Mert Can'a teşekkürü borç bilirim :)

Bu arada dip not:

Normal lastik sanırım ki 15kg minimum olmalı. 2 elimle zor kaldırdım kendisini. Belim ağrımazsa iyidir.

Mini stepneyi ise tek elimle taşıdım. 6-7kg'dan fazla olacağını sanmam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...