İçeriğe Yönlendir

Arazi Naylon'u 4X4

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon

Olgu bey'in forumda tavsiyesi, Mustafa Yenigün bey'in elinde kalan kamerası ile bir adet Mini0807 sahibi oldum.

Kamerayı bana çok hızlı ulaştıran Mustafa bey'e tekrardan teşekkür ederim.

Akşamüstü 4.30 gibi montajını tamamladım kameranın. Şanslıyım çünkü obd portum kapıya çok yakın ve kablolar çok güzel gizlenebildi. Hiç bir şeyi sökmeden takmadan kabloları taktım.

Gelelim montaja:

OBD'den çalışması, park modunu buradan voltajla takip edebilmesi adına kamerayı OBD üstünden direkt bağladım. Kamera akü belli bir voltajın altına düşerse kendini kapatıyor direkt. 18mah ile park modda kayıt yaptığından bayağı zor sanırım bu durum.

İlk önce obd portumuza kablomuzu taktık:

mEpbY4.jpg

Kabloyu torpido kapağı ile göğüs arasında kapak kapandığında kalan bir boşluktan göğüsün altına gizledim.

E3NLag.jpg

Göğüsün altından hemen yanındaki kapı lastiğine gizledim.

jBpMkW.jpg

Kapı lastiğinden yukarı devam edip sağ direk trimi arasına sokuşturdum.

2jqdXE.jpg

Trimin bittiği noktadan tavan döşemesinin içine parmağımla ittirdim.

B8NnpL.jpg

Döşeme boyunca parmağımla gizledim ve kameraya kabloyu uzattım.

ZYp6b3.jpg

Kameranın yerini ben otururken hiç bir şekilde gözükmeyecek (dikkat dağıtmayacak) biçimde ayarladım. Böylelikle görmezsem resmen unutmuş olacağım :)

Kameranın dışarıdan görünüşü ise neredeyse belirsiz. Keşke park modunda kayıt anında led kapanabilseydi. Böylelikle hırsızlığa sebep düşerdi.

lEpXaQ.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Besleme soketi odb bağlantı soketi mi Sani. Çözemedim

Aynen abi :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

bugün vw servisine gittim servis danışmanı bmw 3.20d 184 hp varmış 2. araç olarak duster 4x4 full paket almış öve öve bitiremedi daha 500 km kullanmış ama çok memnunum dedi bana polo gibi kutu araçlara para vermeyin falan dedi :) köyde bmw ile giremedim yollarda hoplayıp zıpladık dedi hatta sıfır alacaksam yer tavsiyesi verdi. Eskişehirin 74 inegölün 72 dediği aracı istanbuldan 67 ye yan dodikleri taktırıpta almış :)

Bayağı indirimli almış gerçekten de! Dodikler tek başına 1500TL.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bayağı indirimli almış gerçekten de! Dodikler tek başına 1500TL.

2015 model almıştır
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yolda video çekecem diye 12V için bula bula beyinden gelen akımı mı buldun? doğru m uanladım?

bugün vw servisine gittim servis danışmanı bmw 3.20d 184 hp varmış 2. araç olarak duster 4x4 full paket almış öve öve bitiremedi daha 500 km kullanmış ama çok memnunum dedi bana polo gibi kutu araçlara para vermeyin falan dedi :) köyde bmw ile giremedim yollarda hoplayıp zıpladık dedi hatta sıfır alacaksam yer tavsiyesi verdi. Eskişehirin 74 inegölün 72 dediği aracı istanbuldan 67 ye yan dodikleri taktırıpta almış :)

50 ederi fazla bile vemriş yahu

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

yolda video çekecem diye 12V için bula bula beyinden gelen akımı mı buldun? doğru m uanladım?

50 ederi fazla bile vemriş yahu

Obd batayadan voltaj almıyor mu?
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

canlısı beyinden 5 V

Aynen abi :good1:

motor yağına da şeker dök bari

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

5 volt ile direk kamerayı beslemiyordur eğer öyle ise çok tehlikeli

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Öncelikle geç de olsa hayırlı olsun,Duster ı olan birini yakalamışken de vites konsol ölçüleri lazım mümkünse :) 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Öncelikle geç de olsa hayırlı olsun,Duster ı olan birini yakalamışken de vites konsol ölçüleri lazım mümkünse :)

Nesi lazım acaba?

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Vites yuvası boyutları,vites ve elfreni mesafesi.Konsol eni yüksekliği gibi.Sanki bu ufak tefek oynamalarla Ka ya oturacak

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bu videodan sonra Focusu satıp Duster alasım geldi o kadar hoşuma gitti.. Zaten aklımdaydı önceleri :D

çekimlerden sonra dusterın kapısı açılabilmiş mi bilgi var mı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

çekimlerden sonra dusterın kapısı açılabilmiş mi bilgi var mı

Benim dikkatimi de yan marşpiyellerdeki ezik kısımlar çekti :D Ben bu kadar da hoyrat kullanamazdım herhalde..

Yorum bağlantısı
Ahmet Aydın
(düzenlendi)

Abi aracin yıllık vergisi ne kadar? 4x2 veya 4×4 almayi dusunuyoruz. Birde 90lik mi 110 luk mu hangisini tavsiye edersin?

tarihinde Ahmet AYDIN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aracin vergisi standart araba vergisi. Imkan var ise mutlaka 110 olmali. Cekis keyfinize kalmakla beraber 4x4 te arkada bagimsiz süspansiyon olmasi sebebiyle yol tutus biraz daha iyi. Ancak tuketim sehir ici 7.5lt lerde. 4x2 lerde 1 litre kadar daha düşük.

Yorum bağlantısı
Ahmet Aydın
(düzenlendi)

Aracin vergisi standart araba vergisi. Imkan var ise mutlaka 110 olmali. Cekis keyfinize kalmakla beraber 4x4 te arkada bagimsiz süspansiyon olmasi sebebiyle yol tutus biraz daha iyi. Ancak tuketim sehir ici 7.5lt lerde. 4x2 lerde 1 litre kadar daha düşük.

Abi surasida cok kotu diyebilecigin yeri var mi?

tarihinde Ahmet AYDIN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Parasina gore her şeyi iyi. Her marka gibi bazi kronik sorunlari var ve marka farkinda. Iyilestirilmis parcalarla sorunlar duzeltiliyor. Yeter ki bilgili servisiniz olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Aracın 90 lık, 4x2 si ile hafta sonu 900 km yol yaptım. %90 ı otoban, 130 km/h ortalama ile, 2 saat ise 1. köprü trafiğinde geçirdim. Ortalama tüketim 6 litre. Cidden ekonomik ve performanslı bir motor. 90 lık bile basınca deli gibi gidiyor. 120 km/h tan sonra bile gaza yüklendiğinizde hop diye hızlanıyor tekrar. Gel gelelim resmen pertim şuan. Bacaklarım, ayak taban ve bileklerim, sırtım, kollarım... Her yerim ağrıyor. Resmen kamyon kullandım sanki. Tüm kontrol ekipmanları o kadar ağır ve sert ki, sürekli güç harcamanız gerekiyor. Direksiyon çevirmek, pedallara basmak, vites değiştirmek. Resmen vücut çalışma aleti gibi araç.. :biggrin: Birde kornanın sinyal kolu üzerinde olması ve alışmak gerekliliği sebebi ile son anda kamyonun üzerime çıkmasına ani bir refleks ile engel olabildim.. :) Makjaylıda çok fark var mı bilemiyorum ama sanmıyorum da.. Allah kolaylık versin Saniciğim..  :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...