İçeriğe Yönlendir

Sağlıkta Şiddet

Misafir

Recommended Posts

Bugün Çanakkale Devlet Hastanesi'nde yani işyerimde Yılın doktoru seçilen, hastalarına en kaliteli hizmeti veren, en zorlu ameliyatları gerçekleştiren Üroloji Uzmanı Dr. Yusuf İlker Çömez bıçaklandı. Çok şükür ki hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Toplumun bilinçlenmesi adına bu paylaşımı yapıyorum. Yeri gelince bir sanayi esnafına bile yalvar yakar olan ey Türk toplumu, gecesini gündüzüne katarak çalışan, şifa vermeye çalışan sağlık personeline ağzına geleni söylemeyi, hatta daha ileri giderek şiddet uygulamayı bırakmak zorundasın.

Yorum bağlantısı

Geçmiş olsun maalesef maganda ve daha ötesine giden bir toplum olduk. Cezalar caydırıcı olmadığından 2 ay yatar çıkarım kafasında herkes

Evet haklısınız. Cezalar daha sert olmalı
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Allah acil şifa versin, eğitimsizlik insan boyunu aştı maalesef... :angry:  :(

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Geçmiş olsun. Şu anda cezası arttık Sağlıkçılara şiddetin. Allah yardımcınız olsun.

Yorum bağlantısı
Ufuk Aydın

Geçmiş olsun diyelim acil şifalar versin allah. Tabi neden bıçaklandığını öğrenmek lazım. Belki kişisel bir problemi vardı.

Yorum bağlantısı
Uğur Ünsal

Burada aslanı kediye boğduran anlayışı sorgulamak gerekir. Doktoru şikayet için hat kurulursa, internet sitesi açılırsa, isimsiz bir dilekçede bile personele işlem yapılıp sahipsiz bırakılırsa, ipini koparmışın biri gelir bu alçaklığı yapar.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Murat Dere

O bıçağı çıkarıp, sahibini arkadan öne doğru yaracaksın. Bırakacaksın, çürüyecek it soyu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Geçmiş olsun diyelim acil şifalar versin allah. Tabi neden bıçaklandığını öğrenmek lazım. Belki kişisel bir problemi vardı.

Kişisel bir problem değil. Bıçaklayan kişinin kişisel ve duygusal sorunları var. Daha önce İstanbul Acıbadem hastanelerinde doktorları tehdit etmiş.
Yorum bağlantısı
Hüseyin Akgün
(düzenlendi)

Çok üzücü ve sinir bozucu bir durum.Sağlık çalışanlarının belirli kesimlerce yıpratılması küçük düşürücü söylemlerle aşağılanması ve kışkırtılan halk ile  ne yazık ki durumu bu hale getirdi.Üç beş kendini bilmez veya maganda söylemleri  olayları basite indirgemek görmezden gelmektir.Ailenin arkadaşının durumu can pazarında iken hayatını kurtar diye gözünün içine bakıp elinden gelen her çabayı gösteren hekime sağlık çalışanına hastanın kurtarılamadığı durumda bir hakmışçasına kendi eli ile fatura kesmeye çalışmak hangi ahlak ile açıklanabilir ?

tarihinde Hüseyin Akgün tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı

Birçoğumuz bazı sohbetlerde hastane personeline yaptığı hakaretleri ballandıra ballandıra anlatanları görmüşüzdür. Bu anlayışın kesinlikle değişmesi gerekiyor.

Geçen gün acil olarak ameliyata aldığımız hastanın hiv virüsü taşıdığını öğrendik. Burada 4 saat süren ameliyatta aldığımız riskin maddi karşılığı nedir? Gece gündüz kanın, balgamın, salyanın, mikrobun bokun püsürün içinde çalışıyoruz. Yeter yahu!!

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Burada aslanı kediye boğduran anlayışı sorgulamak gerekir. Doktoru şikayet için hat kurulursa, internet sitesi açılırsa, isimsiz bir dilekçede bile personele işlem yapılıp sahipsiz bırakılırsa, ipini koparmışın biri gelir bu alçaklığı yapar.

Hocam o şekilde kuvvet komuntanalarını içeri attılar. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Aşağı tükürsem sakal yukarı tükürsem bıyık...

Doktor var kendini beğenmiş hastasının yüzüne bile bakmıyor azarlıyor ( tabikide dayak olayını doğru bulmuyorum ) Doktor var bir ilgi bir alaka ki aklın şaşar... 

Hasta var doktoruna saygılı... Hasta var görsen dersinki doktordan daha bilgili... 

Ben bunların hepsini kullandığımız hatta bağımlısı olduğumuz şu internete bağlıyorum... 2-3 sayfa bir şey okuyup Doktor olan Muhasebeci olan Avukat olan mı istemezsiniz artık herkezin her konuda bilgisi var maşallah... Sonra doğal olarak sen işini yapmıyorsuna çıkıyor muhabbet... 

Doktor beye acil şifalar dilerim bu zihniyetin değişmesi için önce yöneticilerin bilgi olması lazım... İnsanları alıştırdılar çünkü bağırıp çağırarak kaba kuvvet uygulayarak işini halletmeye... Kısacası insanın insana saygısı kalmamış...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Uğur Ünsal

Hocam o şekilde kuvvet komuntanalarını içeri attılar. :)

Maalesef

Yorum bağlantısı

Sağlık sektörü, hele ki acil kısım. Allah sağlık personeline zihin açıklığı ve kolaylıklar versin. Geçen ay 1 hafta Ayvalık devlet hastanesinde refakatçı olarak kaldım. Saat 23 ten sonra 112 ambulansları bonzaiciler için resmen ring çekiyor. Adam insan kılığından çıkmış resmen baktığı, bastığı yeri bilmiyor. Kendisine müdahale etmeye çalışan doktor hemşire kim olursa olsun tehditler, ağıza alınmayacak küfürler vs vs. Herif altına sıçmış uyuşturucudan daha diyor ki "ayağa kalkayım hepinizi geberticem" 

Hiç kolay değil.... Allah sabır versin sağlık personeline. Riski de apayrı bir dert. Perdenin arkasındaki adam anana sövsün, sen yan tarafta kalp krizinden gelen adama ilaç öner kafayı toplayıp. Zor zor..

Yorum bağlantısı

geçmiş olsun, ailemizde çok fazla doktor ve sağlık personeli var. Hepsinden benzer hikayeler duydum. En yakın olanı dayım mesela. Kendisi doktor Gaziantep'de. Özel bir hastanede hem de.. Ve acil kısmında kendisine bıçak çekilip sallandı bi çok doktora ve personele de dahil. Sıra beklemek zorunda mıymış, en acil onunmuş vs. Başka kimsenin derdi yokmuş gibi davranan cahil, dengesiz,kansız herifler.. 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Bu tür şiddet uygulayanı sağlık hizmetlerinden men edeceksin. Parasıyla bile yapmayacaksın ki anlayacak değerini. Geçmiş olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Bugün Çanakkale Devlet Hastanesi'nde yani işyerimde Yılın doktoru seçilen, hastalarına en kaliteli hizmeti veren, en zorlu ameliyatları gerçekleştiren Üroloji Uzmanı Dr. Yusuf İlker Çömez bıçaklandı. Çok şükür ki hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Toplumun bilinçlenmesi adına bu paylaşımı yapıyorum. Yeri gelince bir sanayi esnafına bile yalvar yakar olan ey Türk toplumu, gecesini gündüzüne katarak çalışan, şifa vermeye çalışan sağlık personeline ağzına geleni söylemeyi, hatta daha ileri giderek şiddet uygulamayı bırakmak zorundasın.

Oğuz Bey yoğunluktan duymadım sanırım sizden duyuyorum. KArdeşimize Allah acil şifalar versin, Bir hekime saldırıda bulunulması hele hele ürolog olması beni ziyadesi ile üzdü. İlker Beyi kongrelerden tanıyorum, maalesef sağlık çalışanları olarak hepimizin içinde bulunduğu ve sıklıkla karşılaştığı bir durum. Cebimizde enjektörle yada ameliyat malzemesi ile gezmemiz gerekirken biber gazı ve bıçak taşır olduk. Allah herkesi iyilerle görüştürsün demekten başka bişey gelmiyor elden. Zira tek taraflı iyilik maalesef yetmiyor...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Mimleyeceksin bu tip adamları statlardan, mobeselerden, güvenlik kameralarından. Var bu teknoloji... Güvenlik kontrolünde aldıracaksın sağlık hizmetini. Hak etmese bile.. Cezayı da eksik etmeyeceksin maddi manevi.

Yoksa her ay bir doktor bıçaklandı, aaa vay adiler, bitti, gelecek ay bir daha...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...