İçeriğe Yönlendir

Sağlıkta Şiddet

Misafir

Recommended Posts

Benim bebeye, kimseye vuramazsın, arkadaşlarına zarar veremezsin, sen güçlüsün diye senden küçükleri dövemezsin gibi bir ottadoğu ülkesi için anlamsız öğütler verdik, şimdi sokakta çocuğu örseliyorlar, yarı boyundaki çocuk küfür etmiş bizimkisi doknumuyor tabiki ama sinirinden ağlıyor.

Bizde öyle yetiştirdik artı olarakta çok duygusal. Şimdi gerektiğinde kendini ezdirmemesini aşılamaya çalışıyorum. 6 yaşında. 

Ömrümüz varsa, bu duygusallıkla ergenlik çağında geldiğinde "mavi balinaların durumu ne olacak" diye odasında ağlarken yakalamam umarım :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Bizde öyle yetiştirdik artı olarakta çok duygusal. Şimdi gerektiğinde kendini ezdirmemesini aşılamaya çalışıyorum. 6 yaşında. 

Ömrümüz varsa, bu duygusallıkla ergenlik çağında geldiğinde "mavi balinaların durumu ne olacak" diye odasında ağlarken yakalamam umarım :)

Sonradan olmuyor, kendini savunmayı öğretelim dedik parkta bir çocuğu boğarken yakaladım, ayar yok, alışmadık kafada şapka durmaz hesabı.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Akgün

Kaç hekim can verdi sağlıkta şiddet yasası bir türlü çıkarılamıyor.

Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

Kısır döngüde debelenip duruyoruz.

Bu olayın içini dışını bilmiyorum ancak toplum olarak bir çıldırışın eşiğindeyiz. Doktoru hastasına bağırıyor, aşağılıyor. Hastası doktoruna sövüyor sayıyor olmuyor bıçaklıyor. İnsanlık tezgahından geçmemiş kişilikler adamım diye ortalıkta dolaşıyor.

1. Hastahanede sıra bekliyoruz. Biri gelip herkesi tepeleye tepeleye muayeneye girmeye çalıştı. Sekreter hanım sırasının gelmediğini sırası gelince bilgisayar ekranından ismini görebileceğini bir türlü anlatamadı. Adam kavga gürültü ortamı gerdi de gerdi.

2. daha bu gün kızımıza enjeksiyon için acildeydik. Oraya bir bayan getirmişler bayan 10 dk içerisinde 3 kere bayıldı. Hemen yanda bankoda sağlıkçı arkadaşlar bağıra çağıra güle oynaya bir biriyle şakalaşıyorlar. Daha yetmiyor içeriye giren çıkana dikine dikine bakıp birbirine işaret ediyorlar. 20 dk sonra enjeksiyon için hemşire hanıma rica minnet işimizi hallettik. 

3. hastasını küçümseyerek faceden teşhir eden doktoru da okuyunuz lütfen.

Bir insan olarak hayretler içerisindeyim. Herkes haklı hiç kimse birbirini anlamıyor.

Bu ülkede herkes insanlık bekliyor hiç kimse insanlık için bir adım atmıyor.

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

sorun sadece sağlık çalışanı sorunu değil , hayatın tümünde şiddet var ve tamamen uygarlık sorunu.çok fırın ekmek yememiz lazım medeniyet çizgisine gelmek için.

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Şu yanımda duran sıpayı 3 yaşında kreşe gönderdik. arada gidip kreşin kamerasından seyrediyordum. sınıfta iki tane vurup kırmayı seven arkadaşı devamlı oyunlarda tartaklıyordu. çocuk onlar yüzünden okula gitmek istemiyordu. evde öğrettim sana vuran olursa burnunun üstüne, küfür eden olursa ağzının üstüne yumruğu vuracaksın dedim. Uyguladı kurtlar oldu kuzu. vurup kırmayı değilde kendini savunmayı öğretmek lazım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...