İçeriğe Yönlendir

Konut Kredileri Hakkında

Kemal Mert

Recommended Posts

Kemal Mert

Merhaba saygıdeğer ve sevgili forumdaşlarım,

Birkaç hafta içerisinde Allah nasip ederse ev almayı planlıyoruz. Adana'nın Çukurova ilçesinden huzur evleri mahallesinden.

Ev alırken bir kısım peşinat verip kalanını kredi kullanacağım. Bu hafta içerisinde konut kredisi çekeceğim. Son zamanlarda konut kredisi çeken oldu mu, hangi bankadan ve % kaç faiz oranı ile.

Ben 200.000 tl kredi kullanacağım ve 10 yıl vadeli. Yılın belli bir ayında ara ödeme yapacağım.

Belki aramızda bankacılar da olabilir. Konu hakkında yardımcı olabilecek arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Kemal Bey bu konut kredisi işi bankalarla gidip yüz yüze görüşmeden tam olarak açıklığa kavuşmaz. Telefonda ve internette sitelerinde alacağınız faiz oranları bile yanıltıcı olabileceği gibi forum üzerinden alacağınız faiz oranlarının hiç bir anlamı olmaz.. Şimdiden hayırlı olsun..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Merhaba Ayhan Bey, bu söylediğinize bende katılıyorum ama sorma amacım şu hani belki kredi kullanan birisi olmuştur kullanmış olduğu bankada özel bi kampanya vardır veya aşağısına başka bankalardan o oranları alamamıştır vs. Yani ön bilgi olması için soruyorum. Yoksa dediğiniz gibi yüz yüze görüşmek en iyi sonuç alma yontemidir.

LG-H735 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Ben yaklaşık 2 yıldır ödüyorum.. Kredi anlamında bana en yakın gelen banka Yapı Kredi bankası.. 1,87lerde almıştım ben 2014'de.. Ama gittiğimde bana 2'lerden kapı açmışlardı. Bende elimde diğer bankaların kartvizitleri evrakları vs ile gidip blöf yapıp filanca şu faize verdi gibi soğukkanlı inandırıcı konuşmalar yapınca epey pazarlık yapmıştık. Sizde bu tür denemeler yapabilirsiniz.. Şimdiden hayırlı olsun..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Teşekkürler Erkan Bey, Şu sıralar faizler 1,10 ile 1,25 arası değişmekte, fikir için de ayrıca teşekkür ederim. :) elimizde kozların hepsini kullanacaz artık. Bankadan zengin değiliz ya  :)  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Merhaba Ayhan Bey, bu söylediğinize bende katılıyorum ama sorma amacım şu hani belki kredi kullanan birisi olmuştur kullanmış olduğu bankada özel bi kampanya vardır veya aşağısına başka bankalardan o oranları alamamıştır vs. Yani ön bilgi olması için soruyorum. Yoksa dediğiniz gibi yüz yüze görüşmek en iyi sonuç alma yontemidir.

LG-H735 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Anlıyorum sizi ancak dediğim gibi çok değişken faizler var ve neredeyse birçok banka kişiye özel ödeme planı ve faiz oranları çıkartıyor. Yani size atıyorum 1.20 den verir faizi ben giderim aynı zamanda 1.23 den verir. Siz ancak şunu öğrenebilirsiniz ki bu da çok göreceli bir kavram. Hangi banka zorluk çıkartmıyor yada masrafları az alıyor gibi bir ön bilgi alabilirsiniz. Mesela bence devlet bankalarından uzak durun çünkü her türlü zorluk onlarda :D Diğer bankalar 3 günde kredi çıkartırken devlet bankalarında 10 güne kadar uzar ve binanın ilk temelini kim atmış ona kadar araştırırlar :):p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Hayırlı olsun, Allah ödeme gücü versin.

Bende 10 yıllık çekmiştim, ara ödeme, yapılandırma filan yaptım şu anda bitmesine 12 taksit kaldı :) 

Ben yaklaşık 5 sene önce 0,76'dan kullanmıştım. Bankaların kampanyaları olabiliyor iyi araştırmak lazım. Bana 22" LCD televizyon vermişlerdi. Şu anda durum nedir bilemiyorum ama çok iyi araştırmak ve pazarlık etmek lazım.

Merhaba saygıdeğer ve sevgili forumdaşlarım,

Birkaç hafta içerisinde Allah nasip ederse ev almayı planlıyoruz. Adana'nın Çukurova ilçesinden huzur evleri mahallesinden.

Ev alırken bir kısım peşinat verip kalanını kredi kullanacağım. Bu hafta içerisinde konut kredisi çekeceğim. Son zamanlarda konut kredisi çeken oldu mu, hangi bankadan ve % kaç faiz oranı ile.

Ben 200.000 tl kredi kullanacağım ve 10 yıl vadeli. Yılın belli bir ayında ara ödeme yapacağım.

Belki aramızda bankacılar da olabilir. Konu hakkında yardımcı olabilecek arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Hayırlı olsun, Allah ödeme gücü versin.

Bende 10 yıllık çekmiştim, ara ödeme, yapılandırma filan yaptım şu anda bitmesine 12 taksit kaldı :)

Ben yaklaşık 5 sene önce 0,76'dan kullanmıştım. Bankaların kampanyaları olabiliyor iyi araştırmak lazım. Bana 22" LCD televizyon vermişlerdi. Şu anda durum nedir bilemiyorum ama çok iyi araştırmak ve pazarlık etmek lazım.

Allah razı olsun Kazım Bey,

Bizimki de sizinki gibi biter inşallah. Evet bende ara ödeme yapacağım yılda bir kez, şimdilik garanti bankası ve fibabanka iyi tekli verdi haricinde daha iyi teklif veren olmadı. Devlet bankalarına çok sıcak bakmıyorum, diğerleri daha cazip geliyor. Tabi sizin kullandığınız zamanlarda kredi oranları gayet makuldü. Şimdilerde o fiyatlar rüya gibi  :)  ama geçen aylara nazaran düşme var, önümüzdeki zamanlarda da ne olur bilinmiyor. Kimi daha düşer diyor kimisi yükselir. Şans ve kısmet artık. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Mert

https://www.enuygun.com/kredi/konut/karsilastir/120-ay-vade-ile-200000-tl/?es=0

burdaki fiyatların reel fiyatlarla yakınmı gerçekten.?

Aşağı yukarı yakındır ama ekstra istenilen şeyler oluyor hayat sigortası dask vb gibi şeylerin kendilerince yapılmasını taahhüt ediyorsunuz Ali Bey.

Yani burda bahsetmiyorlar genelde ama yüzyüze görüşmede sıralıyorlar şartlarını galiba  :)

Yorum bağlantısı
Ramazan Altıntaş

Size tavsiyem aklınızdan geçen bankalara gidin bireysel müşteri temsilcilerinden özel faiz isteyin pazarlık yapın çünkü rakam az değil ama dosya masrafı ve sigortayıda sorup ona göre hesap yapıp size en uygun olanını bulun derim. Örneğin 10.000 tl ihtiyaç kredisine X banka 1.30 faiz diyor ama masrafı çok az başka Y banka 1.20 diyor faiz oranına ama masrafı çok geri dönüşünü hesaplayınca 1.30 olan daha karlı oluyor. Akıllı telefon uygulamalarında faiz oranı hesaplama programları var kullana bilirsiniz hesap yapar iken

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever
(düzenlendi)

Size tavsiyem aklınızdan geçen bankalara gidin bireysel müşteri temsilcilerinden özel faiz isteyin pazarlık yapın çünkü rakam az değil ama dosya masrafı ve sigortayıda sorup ona göre hesap yapıp size en uygun olanını bulun derim. Örneğin 10.000 tl ihtiyaç kredisine X banka 1.30 faiz diyor ama masrafı çok az başka Y banka 1.20 diyor faiz oranına ama masrafı çok geri dönüşünü hesaplayınca 1.30 olan daha karlı oluyor. Akıllı telefon uygulamalarında faiz oranı hesaplama programları var kullana bilirsiniz hesap yapar iken

çok doğru totlade, faiz, dosya, ipotek vs cebinizden 10 yıl boyunca çıkacak parayı hesap etmek en doğrusu. 2 sene önce vakıfbank bana 1,07 oran verdi maaş bankam akbank 1,05 verdi. geri ödemede vakıfta cebimden daha az para çıkıyordu. 

tarihinde Ali Ozan Yurtsever tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

bu kredi nasil hesaplaniyor? 200bin icin 1,19 faizle 10 senede nasil  379bin cikiyor?

Yorum bağlantısı
Murat Altay1

Is bankasi gecen hafta 1.08 vermisti daha da dusecek demisti bilginize

Gecen sene 79 bn crktim 0.93 132 bin cikti 10 yila

Yorum bağlantısı
Ubeyd Bayar

Bence bankaya bulaşmayın. Emin evimi araştırın. benim arkadaşım 205 milyara ev aldı. 5 senede ödedi ekstardan 5-6 binlramı ne para verdi. başkada faizi yok. Bide sıfır araba aldı, adamda borç kalmadı valla . 6 senede altına hem ev hemde sıfır araba çekti. Çektiğin kredinin zaten 3 te 2 si faiz. Çok kötü. Emin evim peşinatta çok avantajlar sağlıyo. Bilginiz olsun. Ödeyemicek olsanız bile taksitlerinizi öteleyip bekletebiliyolar falan. Ben çok beyendim adamların sistemini. 

Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Bence bankaya bulaşmayın. Emin evimi araştırın. benim arkadaşım 205 milyara ev aldı. 5 senede ödedi ekstardan 5-6 binlramı ne para verdi. başkada faizi yok. Bide sıfır araba aldı, adamda borç kalmadı valla . 6 senede altına hem ev hemde sıfır araba çekti. Çektiğin kredinin zaten 3 te 2 si faiz. Çok kötü. Emin evim peşinatta çok avantajlar sağlıyo. Bilginiz olsun. Ödeyemicek olsanız bile taksitlerinizi öteleyip bekletebiliyolar falan. Ben çok beyendim adamların sistemini. 

Ah zamanımız olsa.. Kısmet bakarsın başta bize çıkar kura ama bakarsınız sonuncu oluruz. Ev acil satılık, vakit kaybetmeden alınması gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel
(düzenlendi)

1.10 civarı 120 ay için

Dün Ziraat 150.000 120 ay 1.07 verdi 2.250 TL masrafı var..ipotek ekspertiz sigortalar vs..

200.000 için 1.10 dan 120 ay 3009x120

1.07 den 120x2967

Ödeme tablosu bu şekilde oluyor..

tarihinde Volkan Dinçel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan

Ben yaklaşık 2 yıldır ödüyorum.. Kredi anlamında bana en yakın gelen banka Yapı Kredi bankası.. 1,87lerde almıştım ben 2014'de.. Ama gittiğimde bana 2'lerden kapı açmışlardı. Bende elimde diğer bankaların kartvizitleri evrakları vs ile gidip blöf yapıp filanca şu faize verdi gibi soğukkanlı inandırıcı konuşmalar yapınca epey pazarlık yapmıştık. Sizde bu tür denemeler yapabilirsiniz.. Şimdiden hayırlı olsun..

Ne zaman yüklü kredi çekecek olsam gülümseyen bir suratla;

X bey başka hangi bankalarla görüştünüz ne dediler  :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ubeyd Bayar

Ah zamanımız olsa.. Kısmet bakarsın başta bize çıkar kura ama bakarsınız sonuncu oluruz. Ev acil satılık, vakit kaybetmeden alınması gerekiyor.

Elinizdeki peşinatla öne alabilirsiniz. Erken çıkabiliyo %90 ihtimal. Genede tabi pilanınızı programınızı siz biliyorsunuz. 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Arık

Adanadan ev almak da bu zamanda buyuk is gercekten. Simdiden hayirli olsun :)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Deniz

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tapatalk imzanızı kapatabilir misiniz ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Altay1

Esim emin evimde calisiyor istanbulda olana yatdimci olabilirim : )
Yorum bağlantısı
Ahmet Sarıca

Hocam faize oranlarına çok takılma al eline kağıt kalem.ödeme planını söyle.toplam ne kadar ödeyeceğini yaz.diğer türlü faizden düşürüp başka masraflara ekliyorlar.göz boyuyorlar.en güzeli toplam ücret üzerinden karşılaştırma bence.

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Faizler düşecek diye beklenti var ama hala somut bir düşüş yok...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...