İçeriğe Yönlendir

Civic Arka Amortisör Sorunu

Onur Boga

Recommended Posts

Onur Boga

İyi geceler arkadaşlar. 

yeni aracım olan civic (2008 model) arka süspansyon koknusunda kronik olarak sıkıntılı. sönümleme mesafesi çok kısa ve arkada 2 yada 3 kişi olunca en ufak şeyi karosere yansıtıyor.. çıkardığı sesleri tahmin edersiniz. arka amortisörler ömrünü tamamladığı için değişecek. sökülmüşken ek olarak faydalı olabilecek ne yapılabilir?

mesela aynı yükseklikte daha sert bir yay olabilirmi_? yada yaya geçirilen hortum tarzı kaucuk malzeme nispeten ksermi 

değerli görüşlerinize ihtiyacım var_? şimdiden teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Yay degilde arka amortisor leri yuzde 30 ila 40 sertlestirilse belko sorun kaybolabilir sonumle sertleseyi icin azalacak

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

İyi geceler arkadaşlar. 

yeni aracım olan civic (2008 model) arka süspansyon koknusunda kronik olarak sıkıntılı. sönümleme mesafesi çok kısa ve arkada 2 yada 3 kişi olunca en ufak şeyi karosere yansıtıyor.. çıkardığı sesleri tahmin edersiniz. arka amortisörler ömrünü tamamladığı için değişecek. sökülmüşken ek olarak faydalı olabilecek ne yapılabilir?

mesela aynı yükseklikte daha sert bir yay olabilirmi_? yada yaya geçirilen hortum tarzı kaucuk malzeme nispeten ksermi 

değerli görüşlerinize ihtiyacım var_? şimdiden teşekkürler.

Kronik honda civic arızası.. Yaptırsanızda aynı sorunu yaşayacaksınız. Kasislerden geçişte arka taraftan gelen tak tak vurma sesi delirtmişti beni... :angry:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

2011 model civic kullandım az cık zoru gördü mü takırtı başlıyordu..

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Takozları değiştirip çözen vardı, ben biniyorum öyle, dediğiniz gibi arkada 3 kişi oturunca hele 100 km/s üstünde konfor sıfıra iniyor. fd6team adında facebook grubu var, Ankara'da Hondacı Kadir çözümünü bulmuştu galiba... 

Yorum bağlantısı
Onur Boga

arkadaşlar sorun çözüldü gibi. Adanada Doğan-İş süspansyon var, adana ve çevre illerde tanınmıştır AİR susp. felan ondan sorulur buralarda :D değerli sahibi ufuk abim :bravo:  arka yayları farklı bir yay ile değiştirdi, yayın her iki tarafına 2 tur kaucuk hortum sardı, amortisör dayama takozlarınıda değiştirdi. amortisörler sağlam dedi sağolsun... makul bir fiyata hallettik. günlük işe gidiş geliş güzergahımda bayabir fark hissettim. arkayı doldurup yarın test edeceğim  :good1:  :nazar:

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Bence amortisordeki hortumlari sokin detim neden derseniz icine su girecek cikamayip nem yapip yayi korozyana ugrataack

Yorum bağlantısı
Onur Boga

Bence amortisordeki hortumlari sokin detim neden derseniz icine su girecek cikamayip nem yapip yayi korozyana ugrataack

hortumlar amort isörde değil helezonlarda, ve o kadar sıkı gectiki sanırım bidaha cıkmaz hava su vs girmez.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...