İçeriğe Yönlendir

73 Model Land Ve 1050 Km Çile Başlıyor :)

Hakan Türkoğlu

Recommended Posts

Tekerlek bilyaları, aracın radyatör, devirdaim, sıcak su hortumları (kısaca soğutma sistemi) sağlamsa sorunsuz gidebilir diye düşünüyorum. Tabi motor geçmişinde conta yanığı vs. yoksa! Zira böyle şeyler kısa süreli kullanımlarda pek belli olmaz. Yolculuğun 2-3. saatlerinde kendini gösterir.

İnşallah korktuklarınız başınıza gelmez de tadınız bozulmadan menzile ulaşırsınız. Hayırlı yolculuklar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

ikinci araç giidecek abi land 2.5 dizel motorunu ve  enjektörlerini elden geçirdik yakıt tasarruf cihazı falanda var bakıp görecez ne kadar yakacak

Git o zaman motorda bozulacak yer falan da yoktur.. 

Hararete dikkat et yeter.. 

Devirdaim termostat radyatör elden geçti ise o da olmaz.. 

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

Tekerlek bilyaları, aracın radyatör, devirdaim, sıcak su hortumları (kısaca soğutma sistemi) sağlamsa sorunsuz gidebilir diye düşünüyorum. Tabi motor geçmişinde conta yanığı vs. yoksa! Zira böyle şeyler kısa süreli kullanımlarda pek belli olmaz. Yolculuğun 2-3. saatlerinde kendini gösterir.

İnşallah korktuklarınız başınıza gelmez de tadınız bozulmadan menzile ulaşırsınız. Hayırlı yolculuklar.

abi muayeneden kalmıştı teker bilya boşluk varmış yaptırdık radyatörünü kışın 600 tl ye yaptırmıştım bakır olanından devidair çalışıyor hortumlar değiştirildi motor geçmişte conta yakmıştı 4 5 ay önce inş sıkıntı olmaz

Git o zaman motorda bozulacak yer falan da yoktur.. 

Hararete dikkat et yeter.. 

Devirdaim termostat radyatör elden geçti ise o da olmaz.. abi hepsi elden geçtide sadece radyatörün altında motora giden hortumu değiştirmedik

abi hepsi elden geçtide sadece radyatörün altında motora giden hortumu değiştirmedik

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Keyifli bir yolculuk olacağa benziyor.. 

Bende 90 model Ford 2,5 kamyonetle Antalya'ya gitmiştim ve aşırı keyif almıştım..

Şimdiden hayırlı yolculuklar..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Anlık bilgilendirme istiyoruz. Bu konuda 1050 km'yi paylaşın lütfen.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Hayatınızda geçirebileceğiniz en güzel tatile çıkıyorsunuz.Ömrünüz boyunca unutmazsınız. Keşke şaft işinide halletseydiniz.Çünkü asfaltta gitmek sizi sıkacak şuraya da çıkayım burayada çıkayım demeden duramayacaksınız. Düşük hızla hiç bir sorun yaşamazsınız. Yolunuz açık olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Bir uyarı! Fazladan 8 adet sis farı görüyorum, yakacağınızı pek tahmin etmiyorum ama yine de uyarayım. Asla hepsini birlikte yakmamalısınız. O aracın alternatörü muhtemelen güçsüz kalacaktır. Kendi farları ile seyahat edin.

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

Anlık bilgilendirme istiyoruz. Bu konuda 1050 km'yi paylaşın lütfen.. 

abi cep telefonundan yazarım ama resim ekleyemiyorum resimleri çekicem gelince hepsini paylaşırım akşam saat 6 gibi yola çıkıcaz

Hayatınızda geçirebileceğiniz en güzel tatile çıkıyorsunuz.Ömrünüz boyunca unutmazsınız. Keşke şaft işinide halletseydiniz.Çünkü asfaltta gitmek sizi sıkacak şuraya da çıkayım burayada çıkayım demeden duramayacaksınız. Düşük hızla hiç bir sorun yaşamazsınız. Yolunuz açık olsun.

çok teşekkürler

Bir uyarı! Fazladan 8 adet sis farı görüyorum, yakacağınızı pek tahmin etmiyorum ama yine de uyarayım. Asla hepsini birlikte yakmamalısınız. O aracın alternatörü muhtemelen güçsüz kalacaktır. Kendi farları ile seyahat edin.

sis farları ben aldıgımda vardı aldığım kişi gece tavşan avına çıkıyormuş ben taktırmadım dağda bayırda iyi iş görüyor ama tabi uzun yolda yakma gibi bir düşüncem hiç olmadı bize yakışmaz o tip hareketler

cep telefonundan resim nasıl atıcaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

abi cep telefonundan yazarım ama resim ekleyemiyorum resimleri çekicem gelince hepsini paylaşırım akşam saat 6 gibi yola çıkıcaz

Tapatalk kursana... Tapatalka yüklersin çok basitçe.. 

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

Tmm resim olayina bakiyorum simdi

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

b8dafb7ea592427edce3cd1368c970e3.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kelepçe tarafı sağlam ise eğer.. hortum yeni görünüyor... 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

bu arabaları hep national discovery belgesellerinde aslanların içinde gezerken görüyorum nedense başka model pek olmaz hep eski land olur

şehir merkezlerinde hız sınırı 50 dikkat edin son hızı 80 olan araba burda radara düşebilir :D

Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)

ben de muğladen gelirken yasal limitlere uyup geldim 10 saat falan sürdü. Merak ettiğim gece radar var mı? Aydın otobanı tam basmalık ancak gece az ışıkta min 150 ile giden bir cismin plakasını okuyacak kadar resmini çekecek teknoloji bize daha gelmemiştir.

emin ol var. Yolda kurulumu bilmiyorum ama o kadar abartmışlar ki daha önceden duymuş ama görmemiştim. Radar araçlarının önceden burnu bize bakardı. Şimdi ters yerleştirip arkamızdan kesiyorlar. Gece radarında da polis aracının üzerine güçlü ır projektör kullandıkllarını gördüm. Şaka gibi

tarihinde Mehmet YILDZ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Belgesel tadında bir yolculuk olacak gibi, yolunuz açık olsun   :good1:

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

1b1797a06f2caab963dac66924b883fe.jpg

Suan dörtdivan metro tesislerine kadar geldik istanbuldan ciktik 4 saatte geldik hic durmadik motor saglam saat gibide sarj dinamosu sıkıntı yapacak gibi arada gosterge isiklari ve far cok canli yaniyor beni korkutuyor :)

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

f2fa02c300fd4e5b2e463b09bf874c05.jpgfb6ae04e280d9cb92ae0fd4ec9292665.jpgde24dff3a3771014198bb87dd0c1ba29.jpg9abe763ffb69d63f3985f04554de5361.jpg

Gece 03 .00 tosyada mangal yapiyoruz :) yolculuk guzel sadece usuyoruz

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ozan Kılıçaslan

valla on numara yolculuk hep istediğim budur hatta bunu karavan ile yapacaksın tadından yenmez :)))

yolunuz açık olsun Allah kaza bela vermesin.

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

Herkese tesekkurler

480715cbf742a9d42a94cb72206eade2.jpg166ca3ab9f250c07c0eea5d23eacaedb.jpg6fd534af46cf8a1c56568655d54ee255.jpga94ea5e13fd974244890056db69f99d5.jpg65989b67d00b408e6f51f462eb6ea8d9.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...