İçeriğe Yönlendir

2.0 Dizel Otomatik 4X4 Nissan Qashqai

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Hayırlı olsun. Arka diz mesafesi ve tavan yüksekliği nasıl? Şoför uzun olursa arkasında oturan sıkıntı yaşarmı acaba?

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Hayırlı olsun güzel günlerde kullanmak nasip olur inşallah abi.

Yorum selbes mi?

Sana değil
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hayırlı olsun güzel günlerde kullanmak nasip olur inşallah abi.

Yorum selbes mi?

önce eksik çekerli noksan vitesli harici bir araba kullan yorum sonra gelsin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Hayırlı olsun abi , güle güle bin. 

1.5 dizelini epey kullanma şansım oldu , hala da arada kullanıyorum. Mondeo'dan epey farklı bir araç. alışman biraz zaman alabilir. Kısaca bildiğim bir kaç detay yazayım ;

Orjinal geri görüş kameralı ve navigasyonlu teyp uygun bulabilirsen kesinlikle tavsiye ederim.

Farları bi-xenondan sonra tatmin etmez. Farlar kötü değil , bi-xenon farkı diyeyim. Orjinal bi-xenon farları da var.

İç mekandaki kalite hissi Mondeo'ya göre çok geride kalır.

Dci motor performans olarak üzmez , eksi olarak bakarsak TDCİ motor gibi hisli değil. Ama alt devirler vs hiç üzmez.

Yakıtı 1.5 dizelde makuldü , 2.0 nasıl olur bilmiyorum.

Yüksek araç kullanmak keyifli.

Direksiyon yumuşak , alışmak gerek.

Araç iyi yol tutuyor , biraz yatma eğilimi var fakat normal. Hafif yattıktan sonra çizgi kaçırmadan yüksek hızlarda viraj döner. Kolay kolay ESP ışığı göremezsin. Yanlız arazide kullanmayacaksan , jantları 2-3 inç büyütmeni tavsiye ederim abi. 

Nissan servisi gayet iyi. 

Şimdilik aklıma bunlar geldi. Genel bakacak olursak , iyi bir otomobil. Tekrar hayırlı olsun abi. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

Çok güvenmeyin 2.0 dizele adama 3.200 V6 aldırır, bak demedi demeyin :D :D

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/236447-20-dizel-beni-%C3%BCzd%C3%BC/

Olay genelde söyle gelisiyor: piyasadaki  3008 veya qq gibi arabalar genelde 110 beygir civari oldugu icin arkaya gelip tampona yapisanlar veya selektör atanlar oluyor. gazi dipledigim anda dumura ugruyorlar:) Bu arada benim arac manuel vites oldugu icin otomatige göre cok daha iyi hizlaniyor. Hatta hizlanma verilerinde 2.0 HDI dizel 163 beygir olmasina ragmen 150 beygir manuel cok cok daha iyi hizlanma degerlerine sahip.

Tabiki mesela rs tarzi araclara dikkat etmek lazim. Örnek clio  her türlü tokatlanacak aracken rs olani ucak modunda oldugu icin cok daha büyük dumur yasatabiliyor :) rs ye kücük seytan diyorum ben

3008 yaklasik 1600 kilo ve buna göre 150 beygir cok fazla degil ama bilmeyen icin süpriz oluyor :)

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Canberk Eken

Hayırlı olsun  :nazar: Forumdaki 4x4'cüleri gördükçe corsayı babama ittirip kugayı altından alasım geliyor :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mehmet bey hayırlı olsun rabbim esirgesin .

Peki suv olayı nasıl şimdi sorayım. Çok farklı degilmi artık bu kasa araçdan inemezsiniz bileniz zira ben yeti yi sattım gittim yine yeti aldım sadece yaş be yakıt degişti aynı motoru merso da kullanıyor zaten söylenecek pek bişi yok donanım da keyfe keder zaten tekrar jayırlı olsun

Lenovo P70-A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çocuklar sürekli baba yavaş git diyor... :D Oysa ki mondeo ile aynı gidiyorum.. 

Bir sedanın rahatlığı yok ama bunun da kendine göre artıları var. 

Yüksekte olmak farklı bir hava, görüş alanı daha iyi.   

Mehmet abi hayırlı olsun Allah güzel günlerde kullanmak nasip etsin.

Bu benim kullandığım 5. 4x4 tü yüksek araba başka bi alem ben en çok kışın elektrikli ısıtıcısını ve koltuk ısıtmayı sevmiştim.

Senin elinde çok güzel değişimler olacağı kesin. Bu arada lastikler 17 sakın 16 almaya kalkma olmaz haberin olsun.

Allah nasip ederse Ekim Kasım gibi tekrar 4x4 e döneceğim Nevşehir de bi kış gezisi yaparız artık.

16 diye kakalamıştın... 

17 mi len bu.. :D

Hee bak bu ısıtma meselesini ilk mesaja ekleyeyim.

Sağolasın kardeşim..

Iban yolla artık da para göndereyim biraz.. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Çocuklar sürekli baba yavaş git diyor... :D Oysa ki mondeo ile aynı gidiyorum..

Bir sedanın rahatlığı yok ama bunun da kendine göre artıları var.

Yüksekte olmak farklı bir hava, görüş alanı daha iyi.

16 diye kakalamıştın...

17 mi len bu.. :D

Hee bak bu ısıtma meselesini ilk mesaja ekleyeyim.

Sağolasın kardeşim..

Iban yolla artık da para göndereyim biraz.. :D

Dediğime geliyorsun Emmi [emoji23][emoji23][emoji23]

Yorum bağlantısı

Renaught iyi araba yapmış vesselam..  :bravo:  :D Güle güle, kazasız belasız kullan Mehmet Abim. Tekerine daş değmesin. Maşallah gerçekten çok güzel araç.  :good1:  :nazar:  :flowers:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

hayırlı olsun modifiye ne zaman başlıyor abi ?

Pek yapacak bişey yok yaa.. :D

Hayırlı olsun abi.

Boşa japon bölümü acmamış 

Tanıdık caponcu var :D bişi olursa hani 

Arayacağım seni :D

Emmi hayırlı uğurlu olsun, rabbim sevdiklerinle beraber kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

Dün akşam garaja indim bizim merso ağlıyordu, emmi beni kandırdı aldattı diyordu 

Onun yeri ayrı.. ;)

Hayırlı olsun ortak...yalnız konu niye teknik sohbet de açılmış. ..

Birileri görsün diye.. 

Hayırlı olsun hemşerim, mutluluk getirsin. :nazar:

Yalnız tanıtımda mondeo ile bazı kıyaslamalar gördüm. İsmi lazım değil burada bir arkadaş var, kendisinde de 2007 model bir transit var, (arkasında mondeo yazır) bu tip kıyaslamalara çok kızıyor. Benden söylemesi.

Bu japonun motoru dikiş makinası gibi çalışır, transit motorlu eski araban gibi olmaz. Gaza basarken bunu göz önünde bulundur. :biggrin:

Mondeo ne yaa.. Üstünden atlarım onun.. :D

Hayırlı olsun. Arka diz mesafesi ve tavan yüksekliği nasıl? Şoför uzun olursa arkasında oturan sıkıntı yaşarmı acaba?

Sanmıyorum.

Bir insan ne kadar uzun olabilir ki. :)

4bf9e3a3516ed397b56fbfd435d2c1a8.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

Mehmet bey inan ki y üksek araca alıştıktan sonra sedanı bedava verseler binmezsin

Benim cmax dan sonra bir fio iki yeti şimdi arkadaşların sedanlara binince kendimi mezarda hissediyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yorum selbes mi?

Diyelim serbess nolacak.. :p

Vay be yılların amerikancısı capan-fransız ortak yapımına girdi ya bu gidişle forumun adıda değişir :)

Sektörün dışında kalmamak gerek.. 

Hayırlı olsun abi , güle güle bin. 

1.5 dizelini epey kullanma şansım oldu , hala da arada kullanıyorum. Mondeo'dan epey farklı bir araç. alışman biraz zaman alabilir. Kısaca bildiğim bir kaç detay yazayım ;

Orjinal geri görüş kameralı ve navigasyonlu teyp uygun bulabilirsen kesinlikle tavsiye ederim.

Farları bi-xenondan sonra tatmin etmez. Farlar kötü değil , bi-xenon farkı diyeyim. Orjinal bi-xenon farları da var.

İç mekandaki kalite hissi Mondeo'ya göre çok geride kalır.

Dci motor performans olarak üzmez , eksi olarak bakarsak TDCİ motor gibi hisli değil. Ama alt devirler vs hiç üzmez.

Yakıtı 1.5 dizelde makuldü , 2.0 nasıl olur bilmiyorum.

Yüksek araç kullanmak keyifli.

Direksiyon yumuşak , alışmak gerek.

Araç iyi yol tutuyor , biraz yatma eğilimi var fakat normal. Hafif yattıktan sonra çizgi kaçırmadan yüksek hızlarda viraj döner. Kolay kolay ESP ışığı göremezsin. Yanlız arazide kullanmayacaksan , jantları 2-3 inç büyütmeni tavsiye ederim abi. 

Nissan servisi gayet iyi. 

Şimdilik aklıma bunlar geldi. Genel bakacak olursak , iyi bir otomobil. Tekrar hayırlı olsun abi. 

Tespitlerimiz % 100 aynı.. 

Mondeo ile aynı yakacağını düşünüyorum.. Belki bir tık çok yakar.. Yaksın o kadar teker çeviriyor.. :)

Motor çok şaşırttı beni.. Sakin ama çok verimli.. Tork bitmiyor.. 

Mehmet abi fordclupta adminsin araba japon motor fransız.

Konu da yanlış yere açılmış  :vava:

Konuyu bilerek buraya açtım :) Gerisi heyecan.. 

Abi güle güle kullan, sonuçta fışının biraz şeysi işte.

Hee işte.. 

Olay genelde söyle gelisiyor: piyasadaki  3008 veya qq gibi arabalar genelde 110 beygir civari oldugu icin arkaya gelip tampona yapisanlar veya selektör atanlar oluyor. gazi dipledigim anda dumura ugruyorlar:) Bu arada benim arac manuel vites oldugu icin otomatige göre cok daha iyi hizlaniyor. Hatta hizlanma verilerinde 2.0 HDI dizel 163 beygir olmasina ragmen 150 beygir manuel cok cok daha iyi hizlanma degerlerine sahip.

Tabiki mesela rs tarzi araclara dikkat etmek lazim. Örnek clio  her türlü tokatlanacak aracken rs olani ucak modunda oldugu icin cok daha büyük dumur yasatabiliyor :) rs ye kücük seytan diyorum ben

3008 yaklasik 1600 kilo ve buna göre 150 beygir cok fazla degil ama bilmeyen icin süpriz oluyor :)

Focus 2,0'ım vardı.. Bu hissi çok yaşadım.. Yine yaşayacağım.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Hmm şehir içi 10 Lt haa, Nevşehir de akaryakıt istasyonu açmak lazım Emmi'ye yakın yerde.. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...