İçeriğe Yönlendir

Neptün Mavi Opel Astra J

Metin Akbal

Recommended Posts

Sani Gerşon
Metin Akbal yazdı:

Gulmeyin gulmeyin bende moderatorsem bunu yaniniza komam emoji23.png

HAKIM-VE-SAVCILARINJPG_(1512115819).jpg

:police:

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Gecen anaokulundan cocugu alacagim parkettim bir baktim manzara su sekil :)

c6fd214a3e09661dc63cd1f0fa75ebb7.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Metin Akbal

Elalem arabasina fis gauge display ekran yapar biz ayak alti aydinlatma, ayak ambiyans aydinlatma ve kapi kolu aydinlatma yapariz. Eldeki malzemeleri degerlendirmece yine. Lehim isini hala beceremiyorum benim malzemeler dandik sanirim. Simdilik malzemeleri hazirlama asamasi.

f4ea15c916778fe2566bf87d000496d7.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Alt tabla pcb alüminyum ise önceden ısıtma ile yapılır işlem. Üstten lehim yapılması çok zordur. En küçüğünden elektrik ocağı kafi. En düşük ısıda iken pcb üstüne konur ve lehim yapılır

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Üç kırmızı fazla.. 

Direnç koyup ışığı kısmalısın.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Alt tabla pcb alüminyum ise önceden ısıtma ile yapılır işlem. Üstten lehim yapılması çok zordur. En küçüğünden elektrik ocağı kafi. En düşük ısıda iken pcb üstüne konur ve lehim yapılır
Aluminyum tabanli olan kolay oluyor da serit ledi bir turlu istedigim gibi yapamiyorum. Bende elimdeki serit led baglanti aparatini kullandim.
Üç kırmızı fazla.. 
Karalarim, cakmaklik gozu aydinlatmasini da o sekil yapmistim. Turk isi cozum :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Üç kırmızı fazla.. 
Ha bu arada o serit led tek cipli abi cok aydinlatma yapacagini sanmam ayak altinda. Sadece apaci olur mu olmaz mi onu cok dusunuyorum. Benim gosterge ve ic konsol aydinlatmalari kirmizi beyaz.
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Normal şerit ledin lehim alanı falçata ile kazanacak. Bakır pcb illaki oksit yapıyor ve lehim tutmuyor. Isınıyor eriyor bişeyler oluyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Metin Akbal

Sukur kavusturana. Yazliklar takildi. Boyadigim kaliper kapaklari silikonla oturmadi vidalamak zorunda kaldim.

294b4462819179fcc31bfcfb3d1d7360.jpg

63bf2949a5725fa9fd998d63a5a294e9.jpg

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Dun yazamadim tapatalk hata verdi. Hayvan lastikci nasil sikistirdiysa zor cikardim tekeri. Krikodan destek aldim.

21bb54a250abbdbf7c45ed48c50966a0.jpg

Korona icin ambiyans kapi koluna dedik bakalim ilk deneme sonucu gayet yeterli buldum isik siddetini falan. Konusunu acarim uygun vakit.

c998fe5af779005819d1adca6beeacd4.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Metin Akbal yazdı:

Elalem arabasina fis gauge display ekran yapar biz ayak alti aydinlatma, ayak ambiyans aydinlatma ve kapi kolu aydinlatma yapariz. Eldeki malzemeleri degerlendirmece yine. Lehim isini hala beceremiyorum benim malzemeler dandik sanirim. Simdilik malzemeleri hazirlama asamasi.

f4ea15c916778fe2566bf87d000496d7.jpg

Lehimleme dersleri verilir hocam :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Lehimleme dersleri verilir hocam [emoji4]

Benim acaba lehim teli mi dandik.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Metin Akbal yazdı:
Mustafa Arıkan yazdı:

Lehimleme dersleri verilir hocam emoji4.png

Benim acaba lehim teli mi dandik.

Lehim teli ve havya kaliteli olacak. Yoksa saç baş yoldurur.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Lehim teli ve havya kaliteli olacak. Yoksa saç baş yoldurur.
Einhell havya dugmeli falan. Lehim teli ornegi alsam?

4a8f3e28a1e59ae2652c047f9a178051.jpg
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Soldex alabilirsin. 0.75mm yeterli senin için.

Bir de bu havya ince işlere gelmez. Bununla kablo eki filan lehimle kaba işlere kullan.

40W kaliteli bir kalem havya al. İnce işlerde kalem havyayı kullan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Soldex alabilirsin. 0.75mm yeterli senin için.
Bir de bu havya ince işlere gelmez. Bununla kablo eki filan lehimle kaba işlere kullan.
40W kaliteli bir kalem havya al. İnce işlerde kalem havyayı kullan.
O zaman havya tavsiyeside alayim :)
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Metin Akbal yazdı:

O zaman havya tavsiyeside alayim :)

İşte o konuda sınır yok. Bütçe önemli. :)

Bana kalsa TS100 al derim :) 

50-60 liralık bir kalem havya senin işlerin için yeterli hocam. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ben eniyisi Mehmet Cihat in makinasi gibi i havya yapayim [emoji16] Powerbankli.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

😀

Metin Akbal yazdı:

Ben eniyisi Mehmet Cihat in makinasi gibi i havya yapayim emoji16.png Powerbankli.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

Bende tam tersi, arabadaki ışık saçan herşeyi kapattım. Öndeki gündüz farını dahi elle kapatıp açmak istiyorum. Işıl ışıl havanın 25 derece olduğu bir öğle sıcağında , ben beyaz bir otomobilin gündüz farının çalışması yerine , klimasının çalışıp gerekli elektriğin burda harcanmasını istiyorum. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bende tam tersi, arabadaki ışık saçan herşeyi kapattım. Öndeki gündüz farını dahi elle kapatıp açmak istiyorum. Işıl ışıl havanın 25 derece olduğu bir öğle sıcağında , ben beyaz bir otomobilin gündüz farının çalışması yerine , klimasının çalışıp gerekli elektriğin burda harcanmasını istiyorum. 
Estetik benim icin onemli. Gunduz farininda bir kac kaza atlattiktan sonra gerekliligine inaniyorum.

Misal sen jantlari neden degistirdin ekonomik olacagi icin mi estetik olacagi icin mi?
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

Estetik benim icin onemli. Gunduz farininda bir kac kaza atlattiktan sonra gerekliligine inaniyorum.
Misal sen jantlari neden degistirdin ekonomik olacagi icin mi estetik olacagi icin mi?

Jantlar paslı, kapaklar çirkin ve aralarda pislik barındırıyor. Ağırlığı daha hafif olmasıda cabası. Alaşım janlar geldiğinden beri frenlerim ısınmıyor. Alaşım janta geçmemde bir çok sebeb var. hangi birini sayayımki. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Jantlar paslı, kapaklar çirkin ve aralarda pislik barındırıyor. Ağırlığı daha hafif olmasıda cabası. Alaşım janlar geldiğinden beri frenlerim ısınmıyor. Alaşım janta geçmemde bir çok sebeb var. hangi birini sayayımki. 
Iste birsuru sebep var ve hersey guc ekonomi tasarruf degil :) Ben estetik olmasini istiyorum, ekleyebildigim kadar donanim eklemeyi istiyorum vs vs.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

Iste birsuru sebep var ve hersey guc ekonomi tasarruf degil :) Ben estetik olmasini istiyorum, ekleyebildigim kadar donanim eklemeyi istiyorum vs vs.

Abi bende dijital klima uprade yapmak istiyorum. Sürekli klima tuşu ile uğraşıp ayar yapmak istemiyorum. 22 derece sabit kalsın tek derdim o . 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...