İçeriğe Yönlendir

Neptün Mavi Opel Astra J

Metin Akbal

Recommended Posts

Metin Akbal

Sa arkadaşlar abiler. Forumunuza yeni üyeyim çok fazla tanınmasam da tanıdığım yüzyüze veya telefonda görüştüğüm abiler arkadaşlar mevcut. Bizde aracımızı temizledikten sonra paylaşımını yapalım dedik.

Önce eski aracım 2004 VW Bora Pacific Plus 1.6 16V 105 hp (epey ekleme yaptığım için Pacific Plus diyorum:)) Okyanus Yeşili.

Ciddi anlamda emek verdiğim bir araçtı. 2010 Haziranda 41500 km de alıp 2014 Kasım da 125 bin km de sattım. Hala kendisini ararım.

Yapılan eklemeler:

Bixenon mercek far ve çift turuncu Amerikan park

Mercekli sis farları

Krom çift kademe far anahtarı

Uzun far-sis farı sıralı senkron

RH AS Speiche 17" Oem jant (Seat Toledo ve Leon 1.8T jantı imiş, ayrıca Polo 9N3 Cup ve Polo WRC de de kullanılıyor)

Blaupunkt RCD200 double din oem teyp (Transporter ve Polo teybi)

GLI Stop (fotolarda mevcut değil)

Oem VR6 V6 Jetta GLI spor ön lip

4 tuşlu anahtar ve bagaj açma

Wolfsburg Edition çamurluk logoları

R32, VR6 dokunmatik tuşlu rezistans anahtarı

Kumandadan cam kaldırma, alarm, menzil ve kadran ibrelerinin kodlanması

Işıklı vites topuzu

Tavan lambası ve çakmaklık bölgesi kırmızı ambiyans aydınlatma

Oem shark fin anten (fotolarda mevcut değil)

MKIV Fonlu Bora kelebek cam çıkartması

KN kutu içi filtre

Aklıma gelenler bunlar... Proje aşamasında olduğum bir kaç ekleme daha olacaktı lakin parçayı düşüremediğim için kaldı.

pBjwQyy%2B-%2BImgur.jpg

2w0C9Bv%2B-%2BImgur.jpg

FB_20151214_23_32_23_Saved_Picture.jpg

GHeVITr%2B-%2BImgur.jpg

LFYwqbw%2B-%2BImgur.jpg

WP_20140627_09_24_35_Pro.jpg

FB_20151224_15_47_32_Saved_Picture.jpg

10929031_10153058214973919_3687307746538

24 Kasım 2014 te Boramı sattıktan sonra faizsiz kredi kampanyasından faydalanarak 27 Kasım 2014 te yeni aracımı sıfır olarak aldım. Bu da şimdi kullanmakta olduğum aracım 2014 Astra J Edition 1.6 115hp benzin+lpg Neptün Mavi. Bu renk için Rize den Samsun a gittim. Orada da bulamasaydım Ankara ya gidecektim. Şu anda kendileri 25 bin km de.

Bayide araç beni beklerken:

WP_20141127_11_51_04_Pro.jpg

WP_20141127_14_28_55_Pro.jpg

Ayder Yaylasından

WP_20160326_16_40_46_Pro.jpg

Memleketim Çorum Osmancık evimin önü.

WP_20160505_19_20_11_Pro.jpg

Bugün DLS 150 ile kabaca yıkandık, ardından Autobella ile derinlemesine süngerlendik, FK2000 inimizi sürdük, School Concepts ile lastiklerimizi parlattık, Plak2R ile torpidomuzu ve motorumuzu temizledik ve şimdi de karşınıza çıktık.

WP_20160213_14_40_07_Pro.jpg

WP_20160522_19_06_32_Pro.jpg

WP_20160522_19_06_41_Pro.jpg

WP_20160522_18_52_51_Pro.jpg

WP_20160522_19_02_48_Pro.jpg

WP_20160522_19_03_32_Pro.jpg

WP_20160522_19_05_11_Pro.jpg

j23ME7u%2B-%2BImgur.jpg

Bir gün uzun yola çıktıktan 1 saat sonra direksiyon ve AFL arıza ışığı yaktı. Lakin araçta ne servo direksiyon ne de AFL vardı :) Riske atmamak adına araç servise çekildi birşey çıkmadı. Karımız Rize de Trabzon a kadar yakıt harcamadan gelmiş olduk :D

C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEX

Buranın havası nemli olduğu için rutubet kokusu arabayı sarıyor ister istemez. Koku bombası Airclim dezanfektan Vanilya uygularken.

IMG-20160425-WA0002.jpg

Eski aracımda kapılar açıldığında veya tavan lambasını ana düğmesinden açtığımda tüm ışıkları yanardı. Bunda öyle olmadığı için diyotla işi çözdüm. Aynı zamanda ambiyans aydınlatmamız içinde led koydum.

WP_20160514_23_28_31_Pro.jpg

WP_20160516_19_42_30_Pro.jpg

Sisliğimizi uygun fiyata bulduk şimdi sis farımızı araştırıyoruz.

WP_20160521_13_50_22_Pro.jpg

Araca yapılanlar:

BRC lpg

Tavan ambiyans aydınlatma ve çoklu yakma

Ön tampon kromu

Cam kromları

Krom kapı eşiği

Navigasyona bağlı geri görüş kamera

Tampon altı kedi gözlerin içi led bağlandı ve frenden paralel alındı

3. stop çakar fren (10 kere seri çakıp sonra sürekli yanıyor tekrardan çakmaya başlamıyor)

Araca yapılması- eklenmesi planlananlar

Oem jant (üzerindekiler görenleri hayrete düşürecek kadar güzel konumlandırılmış kapak jant)

Oem sis farı

Bixenon olmazsa olmaz ama bu araç için zor

Altı kesikli oem Sport direksiyon

Oem vites altı led (yarın kargoda yola çıkacak)

Lütfen maşallahlarınızı eksik etmeyiniz...

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
(düzenlendi)

Güle güle kullanın. Maşallah. İyiki de Lpg liymiş.

tarihinde Hakan Gürsu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

hayırlı olsun çok güzel maşallah. Lpg uyumu  ve lpg tüketimini merak ettiğim bir araç. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Hayırlı olsun. Maşallah güzel araç, rengi de harika. 
Çorum-Osmancık benimde yarı memleketim sayılır. Bora'nın plakasını görünce yazacktım zaten siz yazmışssınız. Yazları eğer orada olursanız ve denk gelirsek mini buluşma yapalım. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Hocam hayırlı olsun . Güzel araç :nazar: :nazar:

Hayırlı olsun Maşallah hocam  :nazar:

Metin hocam süper durmak yok yola devam :)

Hayırlı olsun

İyi günlerde kullanın

:nazar:

Güle güle kullanın..  :nazar:

Hayırlı olsun.

Çok çok çok teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Metin hocam süper durmak yok yola devam :)

Durmamalıyız Alperim durursak köreliriz :)

Güle güle kullanın. Maşallah. İyiki de Lpg liymiş.

Yoksa ocağıma incir ağacı diker :) Teşekkürler...

hayırlı olsun çok güzel maşallah. Lpg uyumu  ve lpg tüketimini merak ettiğim bir araç. 

Teşekkürler. LPG uyumu konusunda şöyle aktarayım. Uyumsuz bir araç değil ama ileriki zamanlarda sıkıntı yarataiblecek bir araç. O yüzden taa Rize den memleketim Çorum a gidip (bunda Rize de sigorta hariç 2700 fiyat vermeleri de büyük etken oldu) Çorum Özençler de lpg taktırdım. Takılan km ye göre 60-70 binde supap problemi oluşuyor ama 1000-1500 liraya çelik supap ile değişime gidilerek sorun ortadan kaldırılıyor. Usta bir abim var Ankara Kaygusuz Oto kendisi 60 binde supap değiştirdiği Astra olduğu fakat 180 bin de motor açılmamış ta Astra olduğunu aktardı bende sözünü dinleyerektaktırdım. Zaten yapılan tasarrufla bu masrafı kat kat karşılıyor. Yağlamalı sistem hikaye. Onda da 60 bin de supap eriten arkadaşlar var ama onarım sonucu daha randımanlı olduğunu öğrendim. Simit tank 28 litre lpg ile şehir içi 260-300 km yol yapıyorum, uzun yolu ise 350 yi geçiyor, 400 e yaklaşıyor. Uzun yolda 1250 km 210 lira yaktırmışlığım vardır.

Hayırlı olsun. Maşallah güzel araç, rengi de harika. 

Çorum-Osmancık benimde yarı memleketim sayılır. Bora'nın plakasını görünce yazacktım zaten siz yazmışssınız. Yazları eğer orada olursanız ve denk gelirsek mini buluşma yapalım. :)

Yarı memleket? Kim vardır orda :) Yazın Rİze den Çorum a tayin isteyeceğim Osmancık ta olursam mini buluşma yaparız inşallah :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Durmamalıyız Alperim durursak köreliriz :)

Yoksa ocağıma incir ağacı diker :) Teşekkürler...

Teşekkürler. LPG uyumu konusunda şöyle aktarayım. Uyumsuz bir araç değil ama ileriki zamanlarda sıkıntı yarataiblecek bir araç. O yüzden taa Rize den memleketim Çorum a gidip (bunda Rize de sigorta hariç 2700 fiyat vermeleri de büyük etken oldu) Çorum Özençler de lpg taktırdım. Takılan km ye göre 60-70 binde supap problemi oluşuyor ama 1000-1500 liraya çelik supap ile değişime gidilerek sorun ortadan kaldırılıyor. Usta bir abim var Ankara Kaygusuz Oto kendisi 60 binde supap değiştirdiği Astra olduğu fakat 180 bin de motor açılmamış ta Astra olduğunu aktardı bende sözünü dinleyerektaktırdım. Zaten yapılan tasarrufla bu masrafı kat kat karşılıyor. Yağlamalı sistem hikaye. Onda da 60 bin de supap eriten arkadaşlar var ama onarım sonucu daha randımanlı olduğunu öğrendim. Simit tank 28 litre lpg ile şehir içi 260-300 km yol yapıyorum, uzun yolu ise 350 yi geçiyor, 400 e yaklaşıyor. Uzun yolda 1250 km 210 lira yaktırmışlığım vardır.

Yarı memleket? Kim vardır orda :) Yazın Rİze den Çorum a tayin isteyeceğim Osmancık ta olursam mini buluşma yaparız inşallah :)

Benim anne tarafı oralı. Anneannem ve dedem oradalar şuan. :)

Hakkınızda hayırlısı olsun. 

Yorum bağlantısı

aracınızı Çok beğendim hayırlı olsun. güle güle kullanın. Tek beğenmediğim ortalıkta çok fazla kablo kalabalığı mevcut. Onları döşeme içinden gizleyerek çekerseniz daha ferah olucaktır. Kontakdan elektrik alabilirsiniz birde kameranın olduğu kısımda tam seçemedim sola doğru kablo mu uzanıyor. ?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Hayırlı olsun Maşallah Allah kaza bela vermesin

Teşekkürler...

Maşallah.

Sağolun...

Benim anne tarafı oralı. Anneannem ve dedem oradalar şuan. :)

Hakkınızda hayırlısı olsun. 

Anladım inşallah görüşme şansı olur. Hangi köyündeler peki?

aracınızı Çok beğendim hayırlı olsun. güle güle kullanın. Tek beğenmediğim ortalıkta çok fazla kablo kalabalığı mevcut. Onları döşeme içinden gizleyerek çekerseniz daha ferah olucaktır. Kontakdan elektrik alabilirsiniz birde kameranın olduğu kısımda tam seçemedim sola doğru kablo mu uzanıyor. ?

Teşekkürler. Valla o kablo dağınıklığına el atmaya bir türlü fırsatım olmadı 2 çocuk falan filan :) Benimde gözümü yoruyor hoş olmuyor :) Plakalık kamera olduğundan mecburen plakalık aydınlatmasından kabloyu yollayabildim başka türlü olmuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Teşekkürler...

Sağolun...

Anladım inşallah görüşme şansı olur. Hangi köyündeler peki?

Teşekkürler. Valla o kablo dağınıklığına el atmaya bir türlü fırsatım olmadı 2 çocuk falan filan :) Benimde gözümü yoruyor hoş olmuyor :) Plakalık kamera olduğundan mecburen plakalık aydınlatmasından kabloyu yollayabildim başka türlü olmuyor.

Köy değil, merkez. Cumhuriyet Lisesi'nin orası. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Aracınız hayırlı olsun, bildiğimiz Opel işte ama Kaymakamlık binasına bayıldım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Tampona ufak bi delik açarak içeri rahat alabilirsiniz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...