İçeriğe Yönlendir

Neptün Mavi Opel Astra J

Metin Akbal

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Metin Akbal yazdı:
Çağlar Bayur yazdı:
diğer bir vesilede, tad kontrplünün nasıl yapıldığı anlatmıştım işbaşı eğitiminde öğrencilerimize

Tıp doktorunun öğrencilerine ilk dersinde gözlem konusundaki hikayesini bilirsin abi.

sürprizi kaçmasın :rofl: benzeri diyelim

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

Motoru aklayıp paklamış olabilir o zaman. Ben bu yağı beğendim seste ciddi oranda değişim oldu.

Motorun sesi malesef şu an değişti. Liqui moly varken daha sesizdi. Demekki yağ orjinaldi, ama bize dayanmadı :( . 30 bin km yaparım diye düşünüyordum  :( 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Metin Akbal yazdı:

Evet uzunca zamandır güncelleme yoktu.

Ağustos un son haftası Kocaeli İstanbul Kocaeli Bursa Çanakkale Kocaeli yapıp memlekete geldik. 3000 km yol yaptık şükür sorun yok. Çanakkale de @Recep Selim Kaya ile tekrardan kısa bir görüşme şansımız oldu onun arabasını çekmiştim ama telefonda bulamadım. Kendisine buradan da teşekkür etmek istedim.

Yine bekleriz. Pek bi faydamız olmadı ama daha müsait günlerde görüşürüz yine. :good1:

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Yine bekleriz. Pek bi faydamız olmadı ama daha müsait günlerde görüşürüz yine. :good1:
Daha napcan yahu [emoji3] Otelci kızın patronuna selamımı söyler mısın ceza gelmedi nerde kaldı sabırsızlanıyorum [emoji1787]
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Metin Akbal yazdı:

Daha napcan yahu emoji3.png Otelci kızın patronuna selamımı söyler mısın ceza gelmedi nerde kaldı sabırsızlanıyorum emoji1787.png

Sabırlı adamsın vesselam. Ben gözümü karartmıştım. Ertesi gün manşettim az kalsın. 😅

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Ben de Liqui Molly kullanıyorum 2 senedir gayet başarılı, direkt yetkili satıcıdan alıyorum n11 Hepsiburada Konya da firma Liqui den da teyit ettim orijinal ürün satıcısı olduğunu gönül rahatlığıyla kullanıyorum. 

Maşallah Abi iyi gezmişsin yine ☺️

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Sabırlı adamsın vesselam. Ben gözümü karartmıştım. Ertesi gün manşettim az kalsın. [emoji28]
[emoji23] Orda kendini tatmin etmeye çalıştı patronunla konuşayım özür dileyeyim şu an burda degil bana patladı. Oldu canım bende yedim [emoji16]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ben de Liqui Molly kullanıyorum 2 senedir gayet başarılı, direkt yetkili satıcıdan alıyorum n11 Hepsiburada Konya da firma Liqui den da teyit ettim orijinal ürün satıcısı olduğunu gönül rahatlığıyla kullanıyorum. 

Maşallah Abi iyi gezmişsin yine [emoji3526]

Daha bi 2 bin km daha yapacaktım da money talks olmadı malesef money stops talking [emoji4]
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Daha bi 2 bin km daha yapacaktım da money talks olmadı malesef money stops talking emoji4.png

😂 valla MONEY MONEY MONEY çok önemli yorgana göre uzatmak lazım yoksa bankalar 😘😘😘

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Ali Darbaz yazdı:

Motorun sesi malesef şu an değişti. Liqui moly varken daha sesizdi. Demekki yağ orjinaldi, ama bize dayanmadı :( . 30 bin km yaparım diye düşünüyordum  :( 

Vag grubunda bakım periyodu “15.000 km ya da 1 yıl hangisi önce dolarsa” şeklinde. Dolayısıyla 30000 km yağ için çok uzun periyod değil mi?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Vag grubunda bakım periyodu “15.000 km ya da 1 yıl hangisi önce dolarsa” şeklinde. Dolayısıyla 30000 km yağ için çok uzun periyod değil mi?

Bunu el kitabında yazmışlar. Yağ filtresi halini gördükten sonra bu merakım gecti. Yağ ve filtre değişimi 450 lira. Pek pahalı sayılmaz. Her 10 binde değişimi yaparım artık. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

30bin’de yağ değişimi yapılır. Motor 10 yıl sonra çöpe atılır. 

japonlar genelde bakımları 10.000’de yaparken avrupa markaları 15-20bin km’de yapıyor. Japonlar turbo da kullanmıyor. 

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Benim bildiğim, okuduğum viskoziteye göre ve makinanın çalışma şekline göre yağın belli periyotlarda değişmesi. Kimi makinada saat hesabına göre (çalışma saatini kastediyorum), kimisinde 6 ayda, kimisinde km’de göre değişir. Bu işi yapan yağcı denilen personel vardır fabrikalarda vb. yerlerde. Yağı etkileyen faktörler sıcaklık, çalışma şartları, içindeki materyallerin özellikler vb.‘dir.
Arabalarımıza dönecek olursak bence şartları fazla zorlamadan değiştirmek en iyisi. Marka tarafından önerilen yağ değişim aralığı (her zaman kitapçık değil de servis önerisi) önemli. Çünkü Avrupa ya da Amerika’daki bakım aralığı ile ülkemizdeki bir değil. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Benim bildiğim, okuduğum viskoziteye göre ve makinanın çalışma şekline göre yağın belli periyotlarda değişmesi. Kimi makinada saat hesabına göre (çalışma saatini kastediyorum), kimisinde 6 ayda, kimisinde km’de göre değişir. Bu işi yapan yağcı denilen personel vardır fabrikalarda vb. yerlerde. Yağı etkileyen faktörler sıcaklık, çalışma şartları, içindeki materyallerin özellikler vb.‘dir.
Arabalarımıza dönecek olursak bence şartları fazla zorlamadan değiştirmek en iyisi. Marka tarafından önerilen yağ değişim aralığı (her zaman kitapçık değil de servis önerisi) önemli. Çünkü Avrupa ya da Amerika’daki bakım aralığı ile ülkemizdeki bir değil. 

Onlarda da bi ağız birliği yok. Amerikan milleti de bizim gibi yağın kaç km’de değişmesi gerektiğini çokça tartışıyor. Genel kanı 7-8bin milde bir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Metin Akbal

Muayeneden geçtim. Mercekli xenon farlarımın ampullerini halojenle değiştirmedim bu sefer. Vallaha geçti. Stepne yok hafif kusur halbukisi stepneyi gözünün önünde indirdim lpg tankını kontrol etsin diye. Merak ediyorum kusur çıkardıkça prim mi alınıyor. Kredi kartı 8-10 lira komisyon alıyor nakit 370 küsür 90 da egzoz.

c5264fa3fe4aa4713dc87473032fb65c.jpg

89c98b7ebc1d7c562a7eede228a9f443.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Metin Akbal yazdı:

...Stepne yok hafif kusur halbukisi stepneyi gözünün önünde indirdim lpg tankını kontrol etsin diye....

Stepne bağlantısı uygun değil diye yine yazacaktı o kusuru.

Çözüm ise stepneyi almadan gitmek. Malum artık yeni araçlarda tamir takımı oluyor stepne yerine. Stepneyi hiç görmezlerse kusur da yazamıyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

sene olmuş 2021. Hala egzoz muayene ücreti ödeyenler var 😁😁

@Çağlar Bayur abi demeyi unuttum. Mtv çok yakıyor ama 90tl egzozu çıkaralım ondan 😁 2 senelikmiş. 45 çıkaralım 😂😅🥲😢😭🤢

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Metin Akbal yazdı:

Daha napcan yahu emoji3.png Otelci kızın patronuna selamımı söyler mısın ceza gelmedi nerde kaldı sabırsızlanıyorum emoji1787.png

Recep Selim Kaya yazdı:

Sabırlı adamsın vesselam. Ben gözümü karartmıştım. Ertesi gün manşettim az kalsın. 😅

Selim bak görüyormusun cezayı bile sana yoruyor.. Gel selim hep gel.. Sana 5 katlı otopark ayarlayacam yine 😂

Metin Akbal yazdı:

Muayeneden geçtim. Mercekli xenon farlarımın ampullerini halojenle değiştirmedim bu sefer. Vallaha geçti. Stepne yok hafif kusur halbukisi stepneyi gözünün önünde indirdim lpg tankını kontrol etsin diye. Merak ediyorum kusur çıkardıkça prim mi alınıyor. Kredi kartı 8-10 lira komisyon alıyor nakit 370 küsür 90 da egzoz.

c5264fa3fe4aa4713dc87473032fb65c.jpg

89c98b7ebc1d7c562a7eede228a9f443.jpg

O stepne inmeyecekti.. Bende ilkyardımı indirdim.. Koltuğa koydum. O da yokmus arabada 😂 Motor no burda dedim gösterdim. abi motor pırıl pırıl dedi parca kodu bile okurum demisti 😄

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Stepne bağlantısı uygun değil diye yine yazacaktı o kusuru.
Çözüm ise stepneyi almadan gitmek. Malum artık yeni araçlarda tamir takımı oluyor stepne yerine. Stepneyi hiç görmezlerse kusur da yazamıyorlar.

Bir dahakine diyeceğim de kısmet bakalım [emoji4]

O stepne inmeyecekti.. Bende ilkyardımı indirdim.. Koltuğa koydum. O da yokmus arabada [emoji23] Motor no burda dedim gösterdim. abi motor pırıl pırıl dedi parca kodu bile okurum demisti [emoji1]

Ben göstermiştim eski arabada. Abi sorun çıkmaz orda dedi yine yazmış.

Selim bak görüyormusun cezayı bile sana yoruyor.. Gel selim hep gel.. Sana 5 katlı otopark ayarlayacam yine [emoji23]

Sen mevzuyu bilmedigin için konuş öyle. [emoji16] Otelin önüne parkettik herkes parkediyor. Resepsiyondaki kız sizin arabanın fotoğrafını çektilerde ceza keseceklerde yok işte ben patrondan azar işittim de. Patronun nerde ben özür dileyeyim yok. Ceza nerde yok.
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
sene olmuş 2021. Hala egzoz muayene ücreti ödeyenler var [emoji16][emoji16]

[mention=2758]Çağlar Bayur[/mention] abi demeyi unuttum. Mtv çok yakıyor ama 90tl egzozu çıkaralım ondan [emoji16] 2 senelikmiş. 45 çıkaralım [emoji23][emoji28]🥲[emoji22][emoji24][emoji1785]
Benim senelik yakıt masrafım senin mtv kadar hadi üstüne yarim depo da lpg parası ödeyeyim emisyon için üstüne birde mangal [emoji16]
  • Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Metin Akbal yazdı:

Bir dahakine diyeceğim de kısmet bakalım emoji4.png

Ben göstermiştim eski arabada. Abi sorun çıkmaz orda dedi yine yazmış.

Sen mevzuyu bilmedigin için konuş öyle. emoji16.png Otelin önüne parkettik herkes parkediyor. Resepsiyondaki kız sizin arabanın fotoğrafını çektilerde ceza keseceklerde yok işte ben patrondan azar işittim de. Patronun nerde ben özür dileyeyim yok. Ceza nerde yok.

bak bak hareketlere bak deseydin 😄

Metin Akbal yazdı:

Benim senelik yakıt masrafım senin mtv kadar hadi üstüne yarim depo da lpg parası ödeyeyim emisyon için üstüne birde mangal emoji16.png

😂

Mtv su 250 lira olan seymiydi 🙄

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Alpay Sumer yazdı:
Mtv su 250 lira olan seymiydi [emoji849]

Kimimiz için çerez parası da kimimiz için sülalesinin mangal parası [emoji16]

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Tüplü mangal mı? Bari dizel olaydı. İs kokusu daha yakışıyor ete 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Alpay Sumer yazdı:

Selim bak görüyormusun cezayı bile sana yoruyor.. Gel selim hep gel.. Sana 5 katlı otopark ayarlayacam yine 😂

O stepne inmeyecekti.. Bende ilkyardımı indirdim.. Koltuğa koydum. O da yokmus arabada 😂 Motor no burda dedim gösterdim. abi motor pırıl pırıl dedi parca kodu bile okurum demisti 😄

Çanakkale’ye gelen için de kapalıda yerim var. O akşam niye kapalıya almadık? Bak şimdi geliyor aklıma. Focus mu vardı acaba? 🤔

Metin Akbal yazdı:

Sen mevzuyu bilmedigin için konuş öyle. emoji16.png Otelin önüne parkettik herkes parkediyor. Resepsiyondaki kız sizin arabanın fotoğrafını çektilerde ceza keseceklerde yok işte ben patrondan azar işittim de. Patronun nerde ben özür dileyeyim yok. Ceza nerde yok.

Plakayı yabancı görünce hep aynı karakterler peydah oluyor işte. 🤷🏻‍♂️

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Tüplü mangal mı? Bari dizel olaydı. İs kokusu daha yakışıyor ete 😁

Lav taşıyla gerçeğini aratmıyor 😁

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...