İçeriğe Yönlendir

Neptün Mavi Opel Astra J

Metin Akbal

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Oğuzkan Erışık yazdı:

6j5hcmz.jpg

Burdan mı geçtin ?🤣

Senelerdir lastik değişimine para vermiyorsun abi. 400 neki.... biz bir yılda veriyoruz onu..

Balans ayarını gözle yapıyormuş :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Balans ayarını gözle yapıyormuş :) 

Ya abi fakir gibi garajda tek tek krikoyla kaldırıp jant söküp takıyor sonra da iyi yaptım sanıyor 😀

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Oğuzkan Erışık yazdı:

Ya abi fakir gibi garajda tek tek krikoyla kaldırıp jant söküp takıyor sonra da iyi yaptım sanıyor 😀

böyle böyle tasarruf yapıyor napsın. Devirdaim değişimi yaklaşmıştır onun. Üst kapak da açılabilir her an :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Zafer Bakar yazdı:

Abi senin araba J kasa mıydı ? Ben K kasa diye hatırlıyorum 😂 @Oğuzkan Erışık

Kirliylen K oluyor demekki 😀

Oğuzkan Erışık yazdı:

6j5hcmz.jpg

Burdan mı geçtin ?🤣

Senelerdir lastik değişimine para vermiyorsun abi. 400 neki.... biz bir yılda veriyoruz onu..

Alpay Sumer yazdı:

Hele şükür bi rot balans gördü 😂

Daha geçen sene yaza girerken gördü yahu abartmayın her yapilani paylaşmııyoruz 😘

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Metin Akbal yazdı:

Kirliylen K oluyor demekki 😀

Daha geçen sene yaza girerken gördü yahu abartmayın her yapilani paylaşmııyoruz 😘

Yıkamadan yıkamaya rota giriyorsun demek. Hmmm :blink2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Oğuzkan Erışık yazdı:

Yıkamadan yıkamaya rota giriyorsun demek. Hmmm :blink2:

Nazar değiyor temiz halini o yüzden atmıyorum genelde 😊

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Metin Akbal yazdı:

Nazar değiyor temiz halini o yüzden atmıyorum genelde 😊

Ya temiz olsun tek 😀

Maşallah

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Metin Akbal

Güncel km 130 bin.

Motor soğukken LPG ye geçene kadar bazen stop etme, çalıştırdıktan sonra vuruntu sebebi ile kompresyon testi yapıldı.

1.4-1.0-1.4-1.4  çıktı basınçlar.  LPG de bu güne kadar acısıyla tatlısıyla 113 bin km yaptık. Şu an fiyat bekliyoruz 😊

• Beğen 1
  • Üzgün 4
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Metin Akbal yazdı:

Güncel km 130 bin.

Motor soğukken LPG ye geçene kadar bazen stop etme, çalıştırdıktan sonra vuruntu sebebi ile kompresyon testi yapıldı.

1.4-1.0-1.4-1.4  çıktı basınçlar.  LPG de bu güne kadar acısıyla tatlısıyla 113 bin km yaptık. Şu an fiyat bekliyoruz 😊

Geçmiş olsun 113k km iyi dayanmış .

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Metin Akbal yazdı:

Güncel km 130 bin.

Geçmiş olsun abi. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Akbal yazdı:

kompresyon testi yapıldı.

1.4-1.0-1.4-1.4  çıktı basınçlar. 

biraz yağ damlatıp yine yapsınlar değerlere bakalım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Güncel km 130 bin.

Geçmiş olsun abi senin ki de benimki de kötü zamana denk geldi ☹️

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Metin Uzunoğlu yazdı:

Geçmiş olsun 113k km iyi dayanmış .

Usta da dedi iyi bindin diye. 100k yi geçerse iyi diyordum fazlasıyla geçti abi.

Oğuzkan Erışık yazdı:

Geçmiş olsun abi. 

Eyvallah ☺️

Çağlar Bayur yazdı:

biraz yağ damlatıp yine yapsınlar değerlere bakalım

Abi onu da diyemem ki 😅

Arif Aykın yazdı:

Geçmiş olsun abi senin ki de benimki de kötü zamana denk geldi ☹️

Kısmet diyelim 😊 10-11 arası diyor ekstra birşey çıkmazsa 😅 Kuveyt kart var kartın kendisi 5 taksit yapıyor.

Ali Darbaz yazdı:

Geçmiş olsun .. 1.4 barmı oluyor değerler. 

Subabmı yanık.. 

1.4 hatta 1.5 yanlış hatırladım. 1 3 ve 4. silindir 2. vurmada direk 1.5 e çıkıyor ama 2 nolu silindir 3-4 vurmada ancak 1 oldu. Buji bobin yeni onlarda sorun olsa stop etmez tekler diyorum çünkü yağ bakımında bujiler 2 kere değişti orijinal buji vuruntu yaptı Bosch taktik.

Yalniz gruplarda gördüğüm 1.8 basınçta falan değişim yapanlar olmuş

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Akbal yazdı:

Abi onu da diyemem ki

15 bin yerine bir teklik ihtimali varsa? ya tutuarsa?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Çağlar Bayur yazdı:

O ihtimal nedir abi :)

Alpay Sumer yazdı:

Bozdun demi aferin :sanssiz: 

Daha biniyom yahu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Kısmet diyelim 😊 10-11 arası diyor ekstra birşey çıkmazsa 😅 Kuveyt kart var kartın kendisi 5 taksit yapıyor.

1.4 hatta 1.5 yanlış hatırladım. 1 3 ve 4. silindir 2. vurmada direk 1.5 e çıkıyor ama 2 nolu silindir 3-4 vurmada ancak 1 oldu. Buji bobin yeni onlarda sorun olsa stop etmez tekler diyorum çünkü yağ bakımında bujiler 2 kere değişti orijinal buji vuruntu yaptı Bosch taktik.

Bende benimkini bosch alacağım bir sonraki eğişim esnasında.

10-11 iyi abi yine işçilik ne kadar yazacaklar, Benim arabaya 2000 tl yazıldı işçilik. Parçacıdan geçeceğiz tamamını büyük ihtimal 9 taksit yapılır. 

Ankara'daki ustana mı Çorum'da mı yaptıracaksın

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Arif Aykın yazdı:

Bende benimkini bosch alacağım bir sonraki eğişim esnasında.

10-11 iyi abi yine işçilik ne kadar yazacaklar, Benim arabaya 2000 tl yazıldı işçilik. Parçacıdan geçeceğiz tamamını büyük ihtimal 9 taksit yapılır. 

Ankara'daki ustana mı Çorum'da mı yaptıracaksın

Çorum da yaptıracağım. Ekstra olarak triger V kayışı ıvır zıvır değişecek. Herşey dahil 10-11 civarı.

Çağlar Bayur yazdı:

Abi birde bu zaten eninde sonunda yapılacak 100 bin km yi devirmişiz o yüzden kafam rahat etsin istiyorum malum heryer karışık tam ihtiyacımın olduğu anda beni yolda bırakmasın marşa basınca aya bile gitsin. Eninde sonunda bu araba da satılacak hiç olmazsa hem değerinde hem de bakımları yapılı şekilde satılmış olur diye düşünüyorum. Paranın ne kadar değerli ve bir o kadar da değersiz olduğu gerçeği ile yüzleşiyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Metin Akbal yazdı:

araba da satılacak

Seni subap masrafından kurtarayım mı :crazy:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Oğuzkan Erışık yazdı:

Seni subap masrafından kurtarayım mı :crazy:

:D  Nazik teklifin için çok teşekkürler ama yok ben yanık yanık mutluyum :D Subapları yanık arabalarınız değerin...  Satma niyetim var ama satacağım para kadar üste koyma fikri cazip gelmiyor valla. Güncel şartlarda fikirler tamamen değişti artık.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Metin Akbal yazdı:

:D  Nazik teklifin için çok teşekkürler ama yok ben yanık yanık mutluyum :D Subapları yanık arabalarınız değerin...  Satma niyetim var ama satacağım para kadar üste koyma fikri cazip gelmiyor valla. Güncel şartlarda fikirler tamamen değişti artık.

Takkas? 😄 350şerden anlaşalım

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...