İçeriğe Yönlendir

Gearbest Ve Diğer Yurt Dışı Sipariş Sorunları

Serkan Karadağ

Recommended Posts

Hüseyin Sönmez

Hayırlara vesile olur inşallah.

Şöyle bir önerim var, okısfort mezunu bir arkadaş çeviriyi yaparsa ya da düzeltmeleri belki hanım ablayı daha ciddiye alınır kılar, gugıl çevirisi bazen anlamsız oluyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Aldığımız ama gelmeyen ürünlerde bir faydası olacak mı bu işin? Hiç sanmıyorum.

Neyse hayırlı olsun ama ben tavsiye etmem malum siteyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aldığımız ama gelmeyen ürünlerde bir faydası olacak mı bu işin? Hiç sanmıyorum.

Neyse hayırlı olsun ama ben tavsiye etmem malum siteyi.

Neden ?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

7632139879625999bf5bfad45fc6c105.jpg

Bu sipariş gelmedi, paypal dan itiraz açtım oyaladilar oda kapandı, para iadesi de alamadım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Takip numarası vermediler mi ?

Paypal şikayeti nasıl ve neden kapandı ?

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

İki ayrı takip ni var ama birşey çıkmadı onlardan. Öncesinde kamera aldım gelmişti ama piller gelmedi.

Ali Express den 5$ dan 50$ a kadar 20 sipariş yaptım böyle birşey yaşamadim, en son 2.5$ a telefon tutucu aldım sorunsuz geldi.

Ekeme: paypal 15 gün sure veriyormuş itiraza, gearbest su tarihe kadar bekleyin falan dedi, bekledim son gün izitazin son günüymüş zaten, bilerek o tarihi vermişler.

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Takip numaralarını paylaşabilir misin Ahmet.

Ve paypal şikayeti neden kapandı. ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

UF470873686SE

Q3470764085XX

Yok kargoya verilmemiş hiç.. 

Paypal ?

Paypal itirazı nasıl kapandı ?

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

Takip numaraları birşeyler yazıyordu ama üzerinden kaç ay geçti artık çıkmıyor.

Gümrük ile ilgili bir bilgi yoktur takipte ama nasıl öğrenebilirim onu?

15 gün geçince otomatik kapanıyormuş , tecrübe ile öğrenmiş oldum. Bir daha da açılmıyor.

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

are you kola derken ben kendisini robot sandım :D Kanlı canlı insan mı?

İnsan tabi. 

Genç bir hanımefendi.. 

15 gün geçince otomatik kapanıyormuş , tecrübe ile öğrenmiş oldum. Bir daha da açılmıyor.

Bu bilgi yanlış galiba. 

Olumlu yada olumsuz sonuçlanmadıkça niye kapansın ki.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

İnsan tabi. 

Genç bir hanımefendi.. 

Bu bilgi yanlış galiba. 

Olumlu yada olumsuz sonuçlanmadıkça niye kapansın ki.. 

Olumsuz sonuçlanmış abi işte.. İtiraz süresi geçmiş yani..

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Yurtdışı sitelere bende güvenmezdim. Güven kazanmak için 1-2 dolarlık birşeyler aldım. Onlar geldikten sonra kendimi durduramıyorum :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben şahsen gitti gidiyora güvenmiyor, çinliye güveniyorum. 

Bizim ülkemizde alışveriş sonrası yapılan yorumlar çok kıymetli değil. Oysa orada çinli hakkında kötü birşey yazsan mesela çok müşteri kaybediyor. Bu yüzden mümkün olduğunca işlerini düzgün yapmaya çalışıyorlar. Yurtdışında böyle bir bilinç oturmuş. Burada kötü yorum alan satıcı X adındaysa 2 gün sonra Y adıyla satışa devam ediyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

İki ayrı takip ni var ama birşey çıkmadı onlardan. Öncesinde kamera aldım gelmişti ama piller gelmedi.

Ali Express den 5$ dan 50$ a kadar 20 sipariş yaptım böyle birşey yaşamadim, en son 2.5$ a telefon tutucu aldım sorunsuz geldi.

Ekeme: paypal 15 gün sure veriyormuş itiraza, gearbest su tarihe kadar bekleyin falan dedi, bekledim son gün izitazin son günüymüş zaten, bilerek o tarihi vermişler.

Paypal şikayetinden sonra onu hak talebine çevirmeniz gerekirdi.

Eğer takipsiz posta ile geliyorsa ( 40 $ altı ürünleri öyle yolluyorlar ) ortalama 45-60 gün sürebiliyor.

O yüzden ben iğne alsam ucuz bir sipariş ise 1.99 $ extra ödeyerek takipli posta ile gelmesini sağlıyorum.

Bu olay ptt nin işgüzarlığından da olabiliyor. Takipsiz postalara özen gösterilmez ve kim vurduya gidebilir...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Olay şöyleymiş.. 

ilk şikayet için taraflara 15 gün süre veriliyormuş.. 

Bu 15 gün sonunda, şikayet bir üst seviyeye taşınmaz veya kapanmaz ise, sistem otomatik kapatıyormuş..

15 gün dolmadan şikayetin bir üst seviyeye yani hak talebi aşamasına taşınması gerekiyormuş.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Ekleme Paypal o kadar güvenli ki 199 $ lık gelmeyen üründe ( gümrükten geçmedi ) tam para iadesini sorunsuz aldım.

Millet türkiyeden abidik bir internet sitesinden ürün alınca para iadesi için tüketici mahkemesinden dava açmak zorunda ve çoğu zaman karşısında muhattap bulamadıkları için paraları çalınmakta.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu olay ptt nin işgüzarlığından da olabiliyor. Takipsiz postalara özen gösterilmez ve kim vurduya gidebilir...

Ptt kaynaklı... 

Verdikleri takip numarasını Türkiye'ye girene kadar takip edebiliyorum. Türkiye'ye girip.. Kayboluyor. 

Adamlar yolluyor, kalleşlik bizde. 

Takipli kargo ise kapıma geliyor. 

Ben şu soruyu sordum ptt'ye, takipsiz kargoları nerde imha ediyorsunuz. Neden takipli sağlam gelirken takipsiz kayboluyor. 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Olay şöyleymiş..

ilk şikayet için taraflara 15 gün süre veriliyormuş..

Bu 15 gün sonunda, şikayet bir üst seviyeye taşınmaz veya kapanmaz ise, sistem otomatik kapatıyormuş..

15 gün dolmadan şikayetin bir üst seviyeye yani hak talebi aşamasına taşınması gerekiyormuş..

Abi ayrıca paypal şu kadar süreniz kaldı böyle yapın şöyle yapın diye devamlı uyar mailleri atıyor.

Şu an abartısız 12 parça ürünüm kargoda - yolda hepsi takipli posta ve Gearbest.com adresinden alınma.

4 tanesi kamera 1 tanesi VR sanal gözlük 3 ayrı paket aksion kamera parçaları vs vs. toplamda 400 $ lık ürün yolda.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Sonuç olarak ürünler gelmedi bende gearbest ı alışveriş listemden çıkardım, alman da tavsiye de etmem.

Ali Express de 40$ gibi bir sınır olmadan takipli gönderiliyor.

TV box in kumandası kırık geldi 10$ iade aldım sıkıntısız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...