İçeriğe Yönlendir

Gearbest Ve Diğer Yurt Dışı Sipariş Sorunları

Serkan Karadağ

Recommended Posts

Olgu Erhan

Takip numaraları birşeyler yazıyordu ama üzerinden kaç ay geçti artık çıkmıyor.

Gümrük ile ilgili bir bilgi yoktur takipte ama nasıl öğrenebilirim onu?

15 gün geçince otomatik kapanıyormuş , tecrübe ile öğrenmiş oldum. Bir daha da açılmıyor.

Ticket açın, aynı olay Takipsiz postada 1-2 arkadaşımın başına geldi ve 60 gün deathline sonunda Gearbest para iadesi yaptı.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Son olarak puan olarak iade teklif etmişler sanırım, ne diye cevap vermeliyim?35bac474b704f5c031a9776fe4508acd.jpg

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Ben şu soruyu sordum ptt'ye, takipsiz kargoları nerde imha ediyorsunuz. Neden takipli sağlam gelirken takipsiz kayboluyor. 

Aynı soruyu Lokman abi sormuştu galiba ya da başka bir arkadaştı, adığı cevap, dağıtıcı arkadaşlar bazen beğenip alıyor gibi bişeymiş.  :shok:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Son olarak puan olarak iade teklif etmişler sanırım, ne diye cevap vermeliyim?35bac474b704f5c031a9776fe4508acd.jpg

GB wallet dediği nakit para ( sitede geçen ) istediğiniz gibi kullanırsınız.

Ayrıca Aynı siparişleri rahatça geçip + 1.99 $ takip kodu aldığınızda sıkıntısız elinize ulaşır. NL post seçin.

Benim şu ana kadar gearbest sitesinden yaptığım alışverişler :

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Tr den aldım pil anca kardeşime bir tane alırım artık, cevap olarak kabul ediyorum mu diyeyim sadece.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu konuyu ayıracağım. duyuru konusu özünden koptu... 

Bir mağduriyet söz konusu değil galiba. sevindim.. 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Gearbest in gönderdiği ürün PTT tarafından hacılanirsa ne yapmalı olarak yeni bir konu açılabilir:)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Tr den aldım pil anca kardeşime bir tane alırım artık, cevap olarak kabul ediyorum mu diyeyim sadece.

Gb wallate okey diyebilirsiniz, tam para iadesi almış oluyorsunuz kısaca :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Benimde kameralar gelmedi, paypal iş seyahati döneminde bakmayı unuttuğum için dosyayı kapadı. Gear best takip nolu değil diye banane dedi.

Yorum bağlantısı

Yararlı bir konu olmuş :) Aliexpressten toplamda irili ufaklı 61 alışverişim olmuş bu zamana kadar gelmeyen hiç olmadı. 3 ay sonra bile olsa geldi :D Seviyorum bu adamları :) 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Gearbest ten aldığım xiaomi YI kamera güncelleme sonrası çalışmamıştı. Gearbest e problem kaydı açmıştım. Sonrasında sorunu kendim çözdüm ve çözdüğümü ilettim. Müşteri memnuniyeti için 8usd yüklemişler puanıma. Ben verdiğim siparişlerde herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Paypal o kadar önem veriyor ki bu işlere, eğer probleminiz olursa muhakkak müşteri hizmetleriyle telefonda görüşün. Sizi ziyadesiyle memnun edeceklerdir...

Zamanında çevirici yüzünden 6 dolar kadar ziyan olmuştu. Müşteri temsilcisi memnuniyetim için 10 dolar teklif etmişti. Ben de sadece zararımı karşılayın dedim. Kabaca 6 doları anında hesabıma aktardılar...

Yorum bağlantısı

Takipli olanlar direk elime kadar ulaştı takipsiz aldığım şeyleri ptt binayı geçtim apartmanın önğne bırakıp atıp gidiyorlar birini komşu görmüş dışarda kapı önünde aldı geldi birinide görevli görmüş denk gelmese uçtu gitti gearbestten bende çom ürün aldım sadece pil gelmedi 2ay geçti bir kaç gün mailleşmeden sonra tekrar yolladılar özür dileyip eski piller kayıp ama yinede yolladılar ben bi kart çıkarttım 400 tl limiti var internetten sadece onunla alışveriş yapıyorum sorun olmadı hiç çok şükür

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

arkadaşlar mümkünse 1.99$ verip takipli almak, ben çok çektim takipsizlerden, PTT Genel Müdürlüğüne, Bimere defalarca şikayetim oldu çözüm yok. denen şu, takipsiz postalar için yapacak hiç bir şey yok, PTT posta kutusu alın direk gümrükten posta kutusuna gider dediler. :D gearbest aslında sağlam iş yapıyor, benim gönderilmeyen bir 18650 (4adet) pilin parasını cüzdana yatırmışlar, ben oraya bakmadım yada aklıma gelmedi, adam cüzdana yatırdık diyor ben kredi kartına bakıyorum, gelmedi yok hesapta diyorum :D neyse paypalı soktum devreye 12.51$ a 2.5$ teklif ettiler, kabul etmedim, sonra tam para iadesi yaptılar. bilmediğimizden yanlışlığı kendimizde yapabiliyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Geçte olsa benim sorun kısmen düzeldi, gearbest ten birşeyler alman gerekiyor 20$ im var cüzdan da. Uygun ve işlevsel neler var önereceginiz

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Geçte olsa benim sorun kısmen düzeldi, gearbest ten birşeyler alman gerekiyor 20$ im var cüzdan da. Uygun ve işlevsel neler var önereceginiz

Probleminizin çözülmüş olmasına sevindim hocam.Para iadesi mi yaptılar.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

arkadaşlar mümkünse 1.99$ verip takipli almak, ben çok çektim takipsizlerden, PTT Genel Müdürlüğüne, Bimere defalarca şikayetim oldu çözüm yok. denen şu, takipsiz postalar için yapacak hiç bir şey yok, PTT posta kutusu alın direk gümrükten posta kutusuna gider dediler. :D gearbest aslında sağlam iş yapıyor, benim gönderilmeyen bir 18650 (4adet) pilin parasını cüzdana yatırmışlar, ben oraya bakmadım yada aklıma gelmedi, adam cüzdana yatırdık diyor ben kredi kartına bakıyorum, gelmedi yok hesapta diyorum :D neyse paypalı soktum devreye 12.51$ a 2.5$ teklif ettiler, kabul etmedim, sonra tam para iadesi yaptılar. bilmediğimizden yanlışlığı kendimizde yapabiliyoruz.

Mektup göndermenin imkansız olduğu ülke...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Probleminizin çözülmüş olmasına sevindim hocam.Para iadesi mi yaptılar.

Puan olarak, alışveriş yapmam gerekiyor yani.

98c2d62d4473336078e3895546d9d214.jpg

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Sitede focus 2 diye bir arattırın belki hoşunuza giden bir şeyler çıkar..

Yorum bağlantısı
Ümit Yapıcı

Selam, bende çok ürün aldım, takipli takipsiz hiç gelmediği olmadı , hatta 15-20 gün içinde geliyordu ama son ürün (Powerbank) bi türlü gelmedi, işin kötüsü ürünü bir abime almıştım. Rezil olduk abiye, kendi powerbankımı verdim artık. Gearbest henüz süre dolmadığını belirtti, sürenin dolmasını bekliyoruz artık. 

Yorum bağlantısı
Ümit Yapıcı

Bu arada bir şey dikkatimi çekti, sizde de aynı mı diye sorayım dedim. Bu siparişe yükledikleri paket fotoğrafında sadece adım ve TURKEY diye yazmışlar, birde çince birşeyler yazıyor. Benim verdiğim tam adresin yazması gerekmez mi?

Sizinkilerde nasıl?

Yorum bağlantısı

Bu arada bir şey dikkatimi çekti, sizde de aynı mı diye sorayım dedim. Bu siparişe yükledikleri paket fotoğrafında sadece adım ve TURKEY diye yazmışlar, birde çince birşeyler yazıyor. Benim verdiğim tam adresin yazması gerekmez mi?

Sizinkilerde nasıl?

Gerekmez umit bey gelir size merak etmeyin benim aldiklarimin cogunda da yazmiyordu
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...