İçeriğe Yönlendir

Elveda Sigara :)

Ali Eren

Recommended Posts

Ozlem Kaya

Kesinlikle çok keyifli her ay atıyorlar ve aynı cevabı veriyorum. Ayrıca gün içinde uzatılan sigarayı reddetmek ayrı bir keyif. Hep özeniyordum bıraktım diyenlere.

Ali Bey bu aramalar ne kadar surecekmis, yani 1 yil, 2 yil vs gibi bir sinir var mi ? Ve anladigim kadariyla siz hizmetten memnunsunuz?

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Ali Bey bu aramalar ne kadar surecekmis, yani 1 yil, 2 yil vs gibi bir sinir var mi ? Ve anladigim kadariyla siz hizmetten memnunsunuz?

Özlem Hanım aramaların ne kadar süreceğini bilmiyorum. Verilen hizmetten memnunum, aramaları motive edici buluyorum.

lan bende mi var bir iradesizlik arkadaş. milletin iradesi mi çelikten anlayamadım. öyle aşırı bir sigara tüketimim yok ama neredeyse aklım yetti yeteli içiyorum bu illeti. şimdi ben bunu bıraksam ne halt ederim diye düşünüyorum. sözün özü bu zıkkım benki sanki öyle bir tutsak etmiş ki sigarayı bırakma düşüncesi bile beni korkutmaya yetiyor. ne bileyim, içimden bir ses, "olum şimdi bu illeti bırakayım diye bir ton sıkıntıya gireceksin, günleri sayıp duracaksın aha sigarayı bıraktım diye ama bir vakit sonra yine beraber olacaz. eee noldu lan yeniden başladın başlamaya bari bu eziyete girmeseydin" deyip deyip duruyor. kısacası bırakma girişimimin sonuçsuz kalmasından ve çabaladığım o sürenin de boşa heba olup, artık bir daha bırakma fikrini dahi terk etmekten korktuğumdan olsa gerek sigara bırakma işinin düşüncesi bile beni tedirgin ediyor. ama Ali hocamı ve gıyabında sigaradan kurtularak iradesini özgürleştiren tüm eski tiryakileri ayrıca tebrik ediyorum. hem de öyle iş olsun diye değil haa. nasıl bir yiğitlik yaptığını anlayarak seni tebrik ediyorum hocam. darısı inşallah bizlerin de başına diyelim.

Mahmut abi, inan ki ben de senden farklı düşünmüyordum bu ilacı kullana kadar. Tabiki ilaç tek başına çözüm değil, mutlaka bırakma isteği olmalı. Ancak ilaç çok ciddi yardımcı oluyor.
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

benimde bırakmam şart oldu rampa çıkarken eksozdan duman atmaya başladım... :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

2003'te başlamıştım sigaraya, 9 Şubat 2009 sabahı annem bize (ben, abim, babam) nikotin bandı almış öncesinde bir kaç kez kullansak mı diye düşünmüştük. Akşam oldu yatmadan takmayı düşünüyoruz, haberlerde Bugün 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü diye anons geldi. Ailece şok olduk, bu güzel tesadüf motivasyonumuzu artırdı. Babam komple bıraktı, abim 1 sene ben de 2 sene içmedim. Arkadaş ortamı, ekonomik olarak rahatlamam, sonra da biraz İstanbul stresi tekrar başlattı.

Eşimden gizli 3 sene içtim :) paket iş yerinde kalırdı, evde içmezdim, eşim kötü kokuları iyi almadığı için rahattım. Hatta yıllık izinde 15 gün, ayağım kırıldığında 45 gün hiç içmedim. İşte günde 6-7 tane içer, arkadaşlarla balığa, pikniğe gidince keyif yapardım. Ne zaman Ankara'ya geldik, eşime pat diye söyledim, üzüldü, işte 6-7 tane 10'a çıktı evde balkonda da 3-4 artırdık haliyle, çocuğum elimde hiç sigara görmedi ama geçenlerde eşimle asansöre bindiklerinde önceden sigara içilmiş, leş gibi kokuyor bizim hayta anne burası aynı babam gibi kokuyor demiş. Baya etkilendim, en az koku veriyor diye bir markanın touch blue sigarasını içiyordum çocuk yine de hep hissediyormuş.

Devlet desteği eskiye göre daha iyi, kamu spotları sigara bırakma poliklinikleri vs. Fakat Türk halkı için daha sert önlemler icap ediyor. Fiyatlar düşük, kaçak sigarayla mücadele yetersiz, sigara içenlerin sağlık hizmetlerinden içmeyenlerle bir değerlendirilmesi adaletsiz, sigara içmenin yasak olduğu yerler isabetli fakat denetim hala yetersiz.

İnşallah ben de bırakacağım, psikolojik bir eşiğe ihtiyacım var, spor salonu bunun ilk merhalesi, sizi tebrik ederim, diğer içmeyenleri de içenlere de kurtulmalarını dilerim. İçerken ikinci sınıf insan hissediyorum kendimi dilerim bir an önce kurtuluruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Geçen hafta akşam üstü işte mola verdim, sigara içmeye çıktım. Hiç ama hiç canım isteyerek içmedim. Kendi kendime "olm bu bir alışkanlık artık, bak canın istemiyor halen içiyorsun" dedim. sigarayı yarıda bıraktım içmiyorum dedim. (Pakette en son 2 sigara vardı)

3 gün boyunca hiç içmedim, yine sigara içermiş gibi molalarımı veriyordum ama içmiyordum, canım da çok istemiyordu. sadece birkaç kez kriz geldi onu da atlattım. 

4. gün iş yerinde bir sıkıntı oldu, acayip sinirlendim ve kendimi hemen dışarıya attım. Arkadaşım aradı öğlen yemeği için, yemeği yedik, bendeki siniri farketti, sohbet ettik falan nafile. 

Akabinde bir sigara uzattı, içmeyeceğim dedim.. 

Sonra biraz daha muhabbet geçti, dayanamadım yaktım. Başka içmem derken, bir bakmışım o günden beri tekrar içiyorum..

Ama kararlıyım bırakacağım, nasıl olacak falan bilmem ama kararlıyım. Artık yıpratıyor beni...

Vesile ile, tekrar tebrik ediyorum Ali hocam :) Darısı bizlere..

Yorum bağlantısı
Misafir

10 ay oldu ara ara kriz geliyor :) Hiç içmedim.

Aferin sana! :bravo:  :bravo:

Geçen hafta akşam üstü işte mola verdim, sigara içmeye çıktım. Hiç ama hiç canım isteyerek içmedim. Kendi kendime "olm bu bir alışkanlık artık, bak canın istemiyor halen içiyorsun" dedim. sigarayı yarıda bıraktım içmiyorum dedim. (Pakette en son 2 sigara vardı)

3 gün boyunca hiç içmedim, yine sigara içermiş gibi molalarımı veriyordum ama içmiyordum, canım da çok istemiyordu. sadece birkaç kez kriz geldi onu da atlattım. 

4. gün iş yerinde bir sıkıntı oldu, acayip sinirlendim ve kendimi hemen dışarıya attım. Arkadaşım aradı öğlen yemeği için, yemeği yedik, bendeki siniri farketti, sohbet ettik falan nafile. 

Akabinde bir sigara uzattı, içmeyeceğim dedim.. 

Sonra biraz daha muhabbet geçti, dayanamadım yaktım. Başka içmem derken, bir bakmışım o günden beri tekrar içiyorum..

Ama kararlıyım bırakacağım, nasıl olacak falan bilmem ama kararlıyım. Artık yıpratıyor beni...

Vesile ile, tekrar tebrik ediyorum Ali hocam :) Darısı bizlere..

Bu, senin bırakabileceğinin göstergesi, her bırakanın böyle başarısız girişimleri olmuştur. Zihnen kendini iyice hazırla, kimseyle (kendinle bile) iddiaya girme, ama nefsinle inatlaş. Sessiz sedasız bırakıver. ;)

Yorum bağlantısı
Misafir

Bu, senin bırakabileceğinin göstergesi, her bırakanın böyle başarısız girişimleri olmuştur. Zihnen kendini iyice hazırla, kimseyle (kendinle bile) iddiaya girme, ama nefsinle inatlaş. Sessiz sedasız bırakıver. ;)

Bırakabileceğim düşüncesindeyim bende. Bırakmak istemediğim için hiç öyle bir teşebbüse dahi girmedim. Ama dediğin gibi bu iş sessiz sedasız olmalı abi. İnatlaşınca olmuyor. Tavsiyelerin için teşekkür ederim :flowers: 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Ben şu elektronik sigaradan aldım, kullanıyorum, 25 yıllık tiryakiydim ilk defa 2 ay sigara içmeden durdum, arada bir sıkıldıkça bir iki fırt çekiyorum krizleri önlemeye yaardımcı oluyor, kokusuz dumansız bişey, biirkaç saat içmeyince bile ihtiyaç hissettirmiyor, velhasıl kelam özgürlük güzel şey.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Tekrar tebrikler kardeşim.. İradeli olmak en büyük ve zor iş.. Yoksa nice bıraktım deyip başlayanlar tanıyorum..  :good1:

6 aydan fazla olmuş. Dün yine alo 171 arayıp hatrımı sordu. Keyifle cevap verdim. İçmiyorum.

171 deyince aklıma gelen..  :fiuw:  :D

alo-171-sigara-b%C4%B1rakma-hatt%C4%B1-m

Yorum bağlantısı
Misafir

6 aydan fazla olmuş. Dün yine alo 171 arayıp hatrımı sordu. Keyifle cevap verdim. İçmiyorum.

Tebrik ediyorum Hocam,bravo cidden.

Yorum bağlantısı
Misafir

Tebrik ediyorum Hocam,bravo cidden.

Sende şu nargileden kurtul artık. Sigaradan daha zararlı..

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Ben de yaklaşık 2.5 haftadan beri içmiyorum. Alo 171 arayıp rahatsız etmesin diye onlardan habersiz içmemeye başladım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Semih Usluer

Mayısın 2 sinde bıraktım dahada başlamaya niyetim yok..

Yorum bağlantısı
Ali Eren

ama geçenlerde eşimle asansöre bindiklerinde önceden sigara içilmiş, leş gibi kokuyor bizim hayta anne burası aynı babam gibi kokuyor demiş. Baya etkilendim, en az koku veriyor diye bir markanın touch blue sigarasını içiyordum çocuk yine de hep hissediyormuş.

benim de bırakmam da çok büyük etkiye sahip çocuklar.

10 ay oldu ara ara kriz geliyor :) Hiç içmedim.

Azıcık sabredince geçiyor ama di mi abi.

Bırakabileceğim düşüncesindeyim bende. Bırakmak istemediğim için hiç öyle bir teşebbüse dahi girmedim. Ama dediğin gibi bu iş sessiz sedasız olmalı abi. İnatlaşınca olmuyor. Tavsiyelerin için teşekkür ederim :flowers:

İnşallah senin de bırakma konunu görelim kardeşim.

Ben şu elektronik sigaradan aldım, kullanıyorum, 25 yıllık tiryakiydim ilk defa 2 ay sigara içmeden durdum, arada bir sıkıldıkça bir iki fırt çekiyorum krizleri önlemeye yaardımcı oluyor, kokusuz dumansız bişey, biirkaç saat içmeyince bile ihtiyaç hissettirmiyor, velhasıl kelam özgürlük güzel şey.

Kesinlikle abi resmen özgürlük. Okulda tenefüslerim bana kalıyor, evde tek başıma gereksiz yere balkona çıkmıyorum vb.
çok sevdiğim bir karikatürdür bu

Ben de yaklaşık 2.5 haftadan beri içmiyorum. Alo 171 arayıp rahatsız etmesin diye onlardan habersiz içmemeye başladım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Azıcık sabredince geçiyor ama di mi abi.

Evet 5 dakikalık bir kriz oluyor. :)

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Şubattan beri bende içmiyorum. Hiç içmedim daha, Benimde arada krizim tutuyor ama birşeyler atıştırarak çözüyorum işimi :)

15 kilo almama sebep oldu ama olsun geceleri rahat uyuyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Şu illeti birde babama bıraktırabilsem ne güzel olacak..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Geçen gece rüyamda içtim sigarayı mutluluktan ağlıyordum, nasıl bir illet bu namussuz yahu.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ne zaman bu konuyu okusam yakıyorum bir tane

aklımı okudun.. zararlı bir konu bu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Sigarayi rahat birakin dertli dertli yansin ...

Imza: Sigarayi birakmak istemeyenler dernegi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...