İçeriğe Yönlendir

Ka - Ayna Modifiyesi

Musa Değerli

Recommended Posts

Musa Değerli
(düzenlendi)

f7664e367d787da515456608a50c2d22.jpg219d6ebfb372cbd46e289e6cd3579c1d.jpge9898f0e5f0358b73f3df4c13154e9a5.jpg50ed3ed15641b5f7c3621149595359fb.jpga13ab7034acc693f969eea5edb67da74.jpg

Hiç sevemediğim ve bundan sonra da seveceğimi düşünmediğim aynalarımdan kurtulma planları yapıyorum uzun zamandır.Birçok markanın aynalarını denedim model üzerinde sanırım en oluru bu.İlk denemeyi yapan kaportacı aynaları düzeltmeyi beceremedi ve iş başa düştü kendim yeni aynalar alıp deneyeceğim.Bir fikri önerisi olan varsa ya şimdi konuşsun ya da :)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Çok hoş duruyor. :wub:  Ayna ayarı nasıl yapılacak?

Elektrikli ayna bunlar.Ford kumandası aldım,ona bağlayacağım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Bu kadar sade ve kullanışlı modifiyeye uğrayan başka bir araç yoktur herhalde.  :) Merakla bekliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Bu kadar sade ve kullanışlı modifiyeye uğrayan başka bir araç yoktur herhalde.  :) Merakla bekliyorum.

tamponları değiştirmeyi isterdim fakat buradaki body kitler berbat uyumsuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici

Çizimdeki aynalar PSA grubunun eski tip aynasından,aracın yuvarlak yapısına gayet hoş durmuş.Kuga-Fiest ayanalarınıda deniyebilirsiniz onlarda gayet hoş durcaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Çizimdeki aynalar PSA grubunun eski tip aynasından,aracın yuvarlak yapısına gayet hoş durmuş.Kuga-Fiest ayanalarınıda deniyebilirsiniz onlarda gayet hoş durcaktır.

İlk denediğim fiesta aynası idi.Ama ford ka gibi aşırı yuvarlak hatları olan bir arabada çok keskin durdu.Gerçi benim için daha önemlisi gövde eğimine uydurulabilecek en iyi tabanlı olan buydu

Yorum bağlantısı
Musa Değerli
(düzenlendi)

çizim nefis çift renk te hairka olmuş

Hazır model bu abi google sketchupda değiştirme filan yaptım 207 den alıp aynayı oraya koydum.Renk de direkt Fiat 500 den çalıntı :)

tarihinde Musa Değerli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

renk belli.. sekç ap felan bakayım neymiş.. aklıma gelse bu renge boyardım da Ka yı :seytan:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Benim çoktandır aklımda kimse boyamasın diye söylemiyordum

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Burak Fidan

tamponları değiştirmeyi isterdim fakat buradaki body kitler berbat uyumsuz.

burdaki bodikit derken abi :D çok üstüme alındım.

Nurullah Mayuk aynaları değişik sarı ford ka'sı vardı sattı. o aynalar bence epey güzeldi hem de spordu. bi onunla konuşun derim. ben de aynalardan memnun değilim çok ufaklar.

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

burdaki bodikit derken abi :D çok üstüme alındım.

Nurullah Mayuk aynaları değişik sarı ford ka'sı vardı sattı. o aynalar bence epey güzeldi hem de spordu. bi onunla konuşun derim. ben de aynalardan memnun değilim çok ufaklar.

Tr bazında buradakiler.Senin olay farklı güzel (Birkaç noktada farklı düşünsem de).Bu arada peugeot aynalarını aldım.Prova yapmıştım zaten üzerinde de.Girişmeye korkuyorum usta bakınıyorum,ama halen iş başa düşmüş görünüüyor .

Yorum bağlantısı
Burak Fidan
(düzenlendi)

Tr bazında buradakiler.Senin olay farklı güzel (Birkaç noktada farklı düşünsem de).Bu arada peugeot aynalarını aldım.Prova yapmıştım zaten üzerinde de.Girişmeye korkuyorum usta bakınıyorum,ama halen iş başa düşmüş görünüüyor .

abi, kapı sacını delersen sonra değiştirmek istediğinde deliği kapatman zor olabilir. Nurullah'ın sarı arabanın aynalar gibi ayna lazım. aynalar bizim fındık kadar.

bide orjinal ayna yerini neyle kapatmayı düşünüyorsun oraya orjinal bakalit bulamazsın.

sahi sen arabaya neler yapmayı düşünüyon :)

tarihinde Burak Fidan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Musa Değerli
(düzenlendi)

O aynaların benzerinden aldım duruyor kenarda sinyalli M3 dedikleri ayna.Pek hoşuma gitmeyince monte etmedim.Sacın delinmesini pek umursamıyorum ( O body kit i yapan adam 2 delikten neden korkar anlamam :) ) Aynaların mevcut kapakları üzeri çıkıntılı delik kısmı sıcak hava ile düzleştirip plastik parça kaynaklamak işi çözecek.Sonrası boya.

http://www.orciari.hu/?q=en/node/11Arka tampona bunları istiyorum  Sürekli gıcırdayan koltuklarımı değiştirmek istiyorum.Bagaja halı trim yaptım onu monte etmek istiyorum.Jantlarımı 15 ile değiştirmek ve en baştaki resimdeki gibi 2 renk boya istiyorum :)

tarihinde Musa Değerli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Burak Fidan

O aynaların benzerinden aldım duruyor kenarda sinyalli M3 dedikleri ayna.Pek hoşuma gitmeyince monte etmedim.Sacın delinmesini pek umursamıyorum ( O body kit i yapan adam 2 delikten neden korkar anlamam :) ) Aynaların mevcut kapakları üzeri çıkıntılı delik kısmı sıcak hava ile düzleştirip plastik parça kaynaklamak işi çözecek.Sonrası boya.

http://www.orciari.hu/?q=en/node/11Arka tampona bunları istiyorum  Sürekli gıcırdayan koltuklarımı değiştirmek istiyorum.Bagaja halı trim yaptım onu monte etmek istiyorum.Jantlarımı 15 ile değiştirmek ve en baştaki resimdeki gibi 2 renk boya istiyorum :)

güzell :D

yok ben korktuğmdan değil genelde insanlar arabalarının orjinalliğini bozmazlar modifiyelerde ondan dedim.

bu arada o 3d datanın step datası var mı bana da lazım :)

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

güzell :D

yok ben korktuğmdan değil genelde insanlar arabalarının orjinalliğini bozmazlar modifiyelerde ondan dedim.

bu arada o 3d datanın step datası var mı bana da lazım :)

Bu halini direkt yollayayım istersen.Ne format istiyorsun

Yorum bağlantısı
Burak Fidan

Bu halini direkt yollayayım istersen.Ne format istiyorsun

ben unigraphics NX 9 kullanıyorum. step olabilir parasolid olabilir :) iges de belki olabilir. aslında ben data buldum ama üstünde hiç değişiklik yapamıyorum. o sanırım 3dsmax datasıydı o yüzden çalışma bile yapamamıştım üstünde. tek tek curve'leri sıfırdan çizmeye başladım sonra canım sıkılınca bırakmıştım. bu data hangi programda çalışıyor?

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

ben unigraphics NX 9 kullanıyorum. step olabilir parasolid olabilir :) iges de belki olabilir. aslında ben data buldum ama üstünde hiç değişiklik yapamıyorum. o sanırım 3dsmax datasıydı o yüzden çalışma bile yapamamıştım üstünde. tek tek curve'leri sıfırdan çizmeye başladım sonra canım sıkılınca bırakmıştım. bu data hangi programda çalışıyor?

Sketchup bu.

Yorum bağlantısı
Burak Fidan

Sketchup bu.

hmm hiç kullanmadım daha doğrusu bilmiyorum.

xxx.igs veya xxx.stp uzantılı olan dosyalar açabilirim ben başka bir programdan gelirse. hayırlısı neyse artık :) arabanın üstünü kesecektim de :D

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

hmm hiç kullanmadım daha doğrusu bilmiyorum.

xxx.igs veya xxx.stp uzantılı olan dosyalar açabilirim ben başka bir programdan gelirse. hayırlısı neyse artık :) arabanın üstünü kesecektim de :D

SketchUp çok basit bir program.Çok eski versiyonlarda Autocad filan kullanmış olan biri olarak ( o zaman 14 disket ile yüklenirdi ) Hemen alıştım.İstediğin formatlar yok malesef

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Musa Değerli

f0db350ae4ae86ceaf2d66d1bb706a7b.jpgb3ecf5b14ad9925c2161195e9e68a79c.jpg

Bugün yeterli bol vakti bulunca aynaları kapıya uygun hale getirme işlemine başladım.Havya ile plastiği eriterek tahminimden kolay oldu.Sıra elektrigi düzenleyip kapılara delik açmada

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Ben de :)

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

29a356878b189834319837806de40cf7.jpg

90e934a11d217cf11555728c120da12b.jpg

Kumanda kontrolünü sağlamak da kolay oluyor.Bu şemayı bir forumdan buldum.Olayı gayet açıklayıcı anlatmış.artı eksı baglama.Sırada son adım var.889232fe3689b4ab0e12a588c5c7e79b.jpg

aynalarımın ısıtmalı olduğunu görüp bir kez daha seviniyorum :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...