İçeriğe Yönlendir

Ka - Ayna Modifiyesi

Musa Değerli

Recommended Posts

Münir Nurettin Taşova

Küçük metal aparatlar yaptırmak gerek eğer o iş çıkmasa bugün arabanın üzerindeydi :)Bitecek Inşallah

Benim arabaya da yapar miyiz? [emoji12]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Benim arabaya da yapar miyiz? [emoji12]

Bütün detayları paylaşırım :) Sende o ışığı görüyorum:)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Bütün detayları paylaşırım :) Sende o ışığı görüyorum:)

Tamamdır ağabey.   :) Yeni konu aç bence bitince, şöyle detaylıca.

Yorum bağlantısı
Burak Fidan

bu aynalar hangi aracın? fiesta mı

ben dün clio aynasına şöyle bi alıcı gözle baktım hoşuma gitti.

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

bu aynalar hangi aracın? fiesta mı

ben dün clio aynasına şöyle bi alıcı gözle baktım hoşuma gitti.

Peugeot 207 aynası bu.Aslında senin gibi bir fiber üstadı olsam.Corsanın yeni kollu aynaları bizim arabalar için yapılmış sanki:) Tabanı uydurmak için çok uğraşmak lazım onda diye girmedim.

Yorum bağlantısı
Burak Fidan

Peugeot 207 aynası bu.Aslında senin gibi bir fiber üstadı olsam.Corsanın yeni kollu aynaları bizim arabalar için yapılmış sanki:) Tabanı uydurmak için çok uğraşmak lazım onda diye girmedim.

Estağfirullah abi :)

O zaman alternatif aynalar corsa, fiesta, clio ve pejo. Bunları denemek lazım ama senin yaptığın gibi 3d tasarım programından bakmak lazım aksi takdirde çıkmacıya gitsek desek abi bana bunları ver de deneyim diye vites koluyla kovalar muhtemelen.

Ooo bu ayna çook deliiiğ :D

http://performancedrive.com.au/wp-content/uploads/2013/05/2013-Opel-Corsa-OPC-side-mirrors.jpg

Çok para bunlar :D

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Estağfirullah abi :)

O zaman alternatif aynalar corsa, fiesta, clio ve pejo. Bunları denemek lazım ama senin yaptığın gibi 3d tasarım programından bakmak lazım aksi takdirde çıkmacıya gitsek desek abi bana bunları ver de deneyim diye vites koluyla kovalar muhtemelen.

Ooo bu ayna çook deliiiğ :D

http://performancedrive.com.au/wp-content/uploads/2013/05/2013-Opel-Corsa-OPC-side-mirrors.jpg

Çok para bunlar :D

Çok ayna denedim :) Ha ben de ille deneyecem dersen :) Corsaya dediğim gibi revizyonu yaparsan A+ iş olur.

Yorum bağlantısı
Burak Fidan

Çok ayna denedim :) Ha ben de ille deneyecem dersen :) Corsaya dediğim gibi revizyonu yaparsan A+ iş olur.

Abi denenmişlerin fotolarını koyarsan biz de görelim merak ettim ben şimdi :) bir de corsanın çift kollusunda sinyal göremedim var mı ki.

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Fotoğraflamadım denemeleri.Sana daha büyük ayna olur aslında araba normalden geniş duruyor

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

fiesta aynası 1 numara

Almışken katlanan al bari ben pişman oldum sonradan 100 lira daha versem katlananı olurdu :) Bu arada Corsanın sisleri deli deli şeyler getiriyor adamın aklına :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Burak Fidan

Almışken katlanan al bari ben pişman oldum sonradan 100 lira daha versem katlananı olurdu :) Bu arada Corsanın sisleri deli deli şeyler getiriyor adamın aklına :)

ben elektrikli şeylerden hiç anlamam abi, diagram versen yapamam. otomertten ucuz yollu şu ikisini buldum, yedekparca fordda 150 tl. ama arada fark var mıısıtma farkı mı katlanır mı katlanmaz mı manual kontrollü mü nasıl onu bilmiyorum.

http://www.otomert.com.tr/fiesta-elektrikli-ayna-2009-2013-sol-pmu2856

bir de katlanır modelleri 530 tl fiestaların yedekparcafordda

Yorum bağlantısı
Musa Değerli
(düzenlendi)

ben elektrikli şeylerden hiç anlamam abi, diagram versen yapamam. otomertten ucuz yollu şu ikisini buldum, yedekparca fordda 150 tl. ama arada fark var mıısıtma farkı mı katlanır mı katlanmaz mı manual kontrollü mü nasıl onu bilmiyorum.

http://www.otomert.com.tr/fiesta-elektrikli-ayna-2009-2013-sol-pmu2856

bir de katlanır modelleri 530 tl fiestaların yedekparcafordda

Astarlı olanları ve siyah plastik olanları oluyor.Genelde satıcılar '' Abi onlarda üzerine ilacı var şeedince boyanır '' dese de aldanma diye uyarmıştı boyacım.En ucuzları siyah plastik olanlar oluyor.Kapaklı ve astar boyalımı diye özellikle sormak da fayda var.Elektrik konusuna gelince emin ol ampul değiştirme seviyesinde bilirim.12 volt adaptörü kablo uçlarına değdirip ortak eksi ucu,yukarı hareket ucu,sağa hareket ucu bulunuyor.Bunu öğrendiğim arkadaşım '' korkma hiçbir yeri yakmazsın en fazla + - yanlış ise motor terse döner '' deyince cesaret buldum Kumandada da yerleri belli.En son kısımda bir elektrikçiye kumandanın giriş + - uçlarını atbişeyler karşılığında bağlatıp risk bertaraf ediliyor :)

tarihinde Musa Değerli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Musa Değerli

7e4f6d42b39c924052f62b406e2c99b2.jpg

Ayna projesini gerileten kapağı sonunda İzmirde buldum.Şimdi aksiyon zamanı :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Burak Kara

7e4f6d42b39c924052f62b406e2c99b2.jpg

Ayna projesini gerileten kapağı sonunda İzmirde buldum.Şimdi aksiyon zamanı :)

Ford Ka için elektrikli aynalar görmüştüm internette. Proje o mudur ? O ise ben de hevesliyim bilgi verir misiniz ? :)

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Ford Ka için elektrikli aynalar görmüştüm internette. Proje o mudur ? O ise ben de hevesliyim bilgi verir misiniz ? :)

Biraz farklı hocam bu.Konunun ilk mesajında var yapmak istediğim.Bir iki eksik kaldı elektrik tesisatı ile ilgili elektrikli ayna olan ka larda tesisat ve soket farklı.Yapmak için bunları çözmek gerekiyor.Diğer detayları daha önce paylaşmıştım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bilmediğim birşeymi var bu hususta :)

otomatik şanzıman ne zaman takılcak onu bekliyorum :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Musa Değerli

otomatik şanzıman ne zaman takılcak onu bekliyorum :nazar:

Ondan önce Ipad takacağım konsola :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...