İçeriğe Yönlendir

1999 Honda Civic 1.4Is Fren Pedalı Boşalması Problemi?

Ömer Gökhan ARISOY

Recommended Posts

Ömer Gökhan ARISOY

Arkadaşlar aracı yeni aldığım için sorunu çok smiley.gif Kusura bakmayın ... Fren pedalı her zaman değil bazen ışıklarda duracakken aşağı doğru yumuşayıp iniyor. Tutuyor ama. Sonra pompalayınca tekrar sertleşiyor. Bunun sebebi ne olabilir? Balatalarda düzensiz erime olabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Ömer Gökhan ARISOY

Manuel vites. Benim de aklıma önce fren merkezi geldi. Ama havası alınsa balataların olur mu bilemedim ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Akçeşme

Fren hidroligi kaçırıyor. Fren merkezleri ve hortumlarını kontrol edin, tekerleklerin arka tarafında çamurluk içlerinde yag sıçraması olup olmadığını kontrol edin.

Fren işi ciddi ihmal etmeyin yoksa ışıklarda birine arkadan bindirme olasılığınız yüksek. 

Şuana kadar 2 defa fren patlattım tecrübeliyim :) ikisinde de el freni kurtardı beni 

Yorum bağlantısı
Ömer Gökhan ARISOY

Arasıra ışıklarda durunca bazen oluyor. Ama fren tutuyor 

Yorum bağlantısı
Abdurrahim Çelebi

Söylediğiniz şeyin aynısı debriyajimda olmuştu. Debriyaj merkezinin contasi degisti hem içten hem de motor kısmından . İşiçlik dahil 90 tl gibi bi rakamdı.

Yorum bağlantısı
İbrahim ŞAHİN

Arkalar kampana ise ayarı yapılırken fazla sıkılmıştır ve balataya sürtüyordur.Fren kullanıldıkça kampana çok ısınacak ve sıcaklığı fazla olduğunda pedal boşalacaktır.

Nerden mi biliyorum aynısı başıma geldi.Direk frenye gidip kampana ayarı yaptırın 20 liraya sorundan kurtulmuş olun

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı

Fren ana merkezi değişmesi en kesin çözümdür.

Tamir takımı değişmesi, biraz daha maliyet düşük olur ama,sorunu çözmeyebilir.

Yorum bağlantısı
Ömer Gökhan ARISOY

Anladığım kadarıyla fren merkezi değişecek ortalama maliyeti ne olur?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...