İçeriğe Yönlendir

Tuncay Ustaya Teşekkürler (Ankara)

Mehmet Kaya
Çözüme git Misafir tarafından,

Recommended Posts

O zevk-i sana bırakıyor. [emoji8]

Ben olsam kendim yapardım. Cırt kelepçe ile el freni halatını (2dk lık iş)1000 km sesli sürdükten sonra yapan ben ne zaman yapardım o ayrı konu [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

O anca şezlonga ayakları uzatır [emoji533]

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

O anca şezlonga ayakları uzatır [emoji533]

Bi de bizi çağırır fotoğrafa bakın diye [emoji23][emoji23][emoji23]
Yorum bağlantısı

Ben olsam kendim yapardım. Cırt kelepçe ile el freni halatını (2dk lık iş)1000 km sesli sürdükten sonra yapan ben ne zaman yapardım o ayrı konu [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

Senden araba alinmaz
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Senden araba alinmaz [emoji23][emoji23]

Akşama cok tehlikeli resimler gelecek, hazir misin [emoji533]

Millet sırada. Sende şuuuuuuuuuuuuuuuu arkada bir yer varmı bak bakalım sende Oraya geç [emoji23][emoji8][emoji23]
Yorum bağlantısı

Keş 20.000 TL? Oda Angara'dasın diye :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Keş 20.000 TL? Oda Angara'dasın diye :D

Üstene senin araba mı [emoji23][emoji23][emoji23]
Yorum bağlantısı
Hakan Arslaner

Abiler o kadar yazmışsınız, Tuncay ustanın adresi ve telefonunu da yazar mısınız?

Kimin selamıyla gidelim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Çözüm

Abiler o kadar yazmışsınız, Tuncay ustanın adresi ve telefonunu da yazar mısınız?

Kimin selamıyla gidelim..

AdresYıldırımlar Sanayi Sitesi, 1746/1 Sokak No:15 Ergazi Batıkent, 06370 Altındağ/Ankara
Forumdan geldiğini söylemen yeterli.

Üstene senin araba mı [emoji23][emoji23][emoji23]

Üstüne de güzel bi tatlı yediririm, yanar dönerli  :crazy:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Tatlı yemeyeceğimi bile bile teklif ediyorsun

Gayserilik varmı [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Allah Razı Olsun. :) Böyle ustaların değerini bilmek lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Tatlı yemeyeceğimi bile bile teklif ediyorsun

Gayserilik varmı [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

Gayserililik yok, gayserili gobekli bi tanidigim var. Olma mi :D
Yorum bağlantısı

Bi de bizi çağırır fotoğrafa bakın diye [emoji23][emoji23][emoji23]

Paso ayak ve uğur böceği [emoji23]

Senden araba alinmaz [emoji23][emoji23]

Akşama cok tehlikeli resimler gelecek, hazir misin [emoji533]

Hiç merak etmiyorum,bu sefer arı fotosu vardır [emoji23]

2d4f47176bdadfdfb6b634184214a337.jpg

Eskişehirli olmasın o [emoji23]

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Alası olur [emoji23][emoji23][emoji23]
Yorum bağlantısı
Uğur Kaya

Aracımda uzun zamandır bir performans kaybı var. Artık en ufak rampada araç yığılıyor ve direk vites düşüyor ve devri yükseltiyor. 3 bin devir altında araç gitmiyor. 3 bin devir sonrası araç kendine geliyordu.

Tuncay ustanın yanındaydım bugün sunroof için. Elemanını yanıma verdi elemanı 2 saate yakın sanayide dolaştık. Konudan bahsettiğimde direk teşhis koydular.

Emmemanifoltunun klaperleri çalışmıyordur. Vakkum arızalı dediler.

Kaputu açtılar. Vakkum hortumları yırtık.

Yırtıklar giderilip takıldı. Ancak vakkum çalışmadı.

Ellerinde çıkma varmış. Üzerindekini söküp ellerindekini Taktılar.

Sistem çalıştı.

Aracı test ettim. Araç şükür düzeldi.

Direk nokta atışı. Direk çözüm.

İşlem bittikten sonra;

-Tuncay usta borcumuz?

*Ne borcu Hocam.

-Tuncay usta [emoji35][emoji35][emoji35]

Ne kadar ısrar Etsem de almadı.

Teşekkürler Tuncay Usta....

Bu arada 2 farklı günde 2şer saat orada gözlemlediklerim.

- her müşteri ile ayrı ayrı ilgileniyor.

- her müşteriye sorunu çözümü olabilecekleri anlayacakları dille usanmadan ( bayan müşterilerine dahi anlayacağı şekilde ) anlatıyor.

- sorunu teşhisi için ücret talep etmiyor.

- kendi ile ilgili değilse bile sorunun çözümü için çözecek kişilere yönlendirme yapıyor.

- bu arada telefonla da sorunlara çözüm önerileri veriyor.

BEN İZLERKEN YORULDUM. [emoji4][emoji4][emoji122][emoji122][emoji122][emoji122]

Ankara için büyük bir şans Tuncay usta.

Kişilik olarak ustalık olarak [emoji122][emoji122][emoji106][emoji106]

Teşekkürler Tuncay usta.

Not: neden bu kadar detaylı yazdım. Opel vectram sayesinde çok ustalar gördüm. Birazda kıl olduğum ve çocukluğum sanayide geçtiği için övgüye Nail olduğu için gözlemlemedim ve buraya yazdım.

benimde klapeler arızalı değişecek bu vakum hortumu dediğin hangi parçadır hocam tarif edersen baktıralım bizde

Yorum bağlantısı

Tuncay ustam candır... Dünde ben oradaydım. Ya adam para alirken cekinir mi? Cok kibar cok anlayışlı bir kisi. Ford markasını degistiremememdeki yegane sebep..

Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul

Tuncay usta gerçekten usta birisi. Forumdan tavsiyeyle gittim aracımı test etmişti. Para kazanmaktan ziyade, hizmet esaslı birisi. Allah bol kazançlar versin. Sorununuzun çözülmesine sevindim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
metehan koç
Tuncay Usta'ya aracımda ki abs-esp ve el freni ışıkları yanma sorunu ile yaklaşık 5-6 ay kadar önceydi sanırım gittim.Kendisi forumda tanıyan arkadaşların yazdığı gibi oldukça dürüst bir insan gerçekten. Çok ilgili, mütevazi birisi. Benimle beraber araca bindi yarım saat aracı test etti. Sorunu anlamak için çok kafa yordu ancak bulamadı. Birkaç tahminde bulundu arkadaşını aradı vs derken abs beyninden şüphelendiğini söyledi.

Bende forumda bu tarz sorunu olan arkadaşların lpg den de yapabileceğini söylediğini söyledim ama ısrarla ihtimal vermediğini söyledi.Kendisi benden de beş kuruş para almadı saolsun.Dürüstlüğünü takdir etmemek imkansız gerçekten.

Ostim sanayinde Abs'ci Hakan Usta'ya yönlendirdi beni O da abs beyni dedi.Hakan Usta'ya da aynı şeyi söyledim.Lpg sistemim obd'li benim aracın beynine müdehale ediliyor vs dedim bu sistemde karasızlık yapablir mi dedim, o da ısrarla reddetti.2 gün abs beyniyle ilgili tamire uğraştı ve en sonunda beyin değişecek dedi..

Ben nedense tam olarak tatmin olamadım bu yüzden ford servisini aradım.Ankarada ki tüm servislerle görüştüm neredeyse.Hiç bir servis ustası bu arızanın LPG'den olmasına ihtimal vermedi.Ancak forumda bu konuyu yazan birkaç kişi görmüştüm ve herkes burada tecrübelerini paylaştığı için bi bildikleri vardır diyerek Ford'un Almanya Köln'de bulunan fabrikasına Almanca öğretmeni bir arkadaşım yardımıyla mail atıp durumu sordum.

1 hafta kadar sonraydı sanırım bana cevap geldi.Şöyle diyordu "Mondeo araçların beynine sonradan yapılan tüm müdehaleler, abs beyninde kararsızlık yaratabileceği gibi sistemde karmaşık hatalar verilmesine sebep olabilir."

cevap sadece buydu.Bu cevap üzerine artık sistem arızasını kesinlikle lpg verdiğine emin oldum ve usta aramaya devam ettim.Ankara şaşmazda bulunan bir ford özel servisine rastgele uğramıştım.O an aklıma geldi ustaya sordum.Ve çok ilginçtir adam bana direk lpg sisteminden kaynaklanıyor dedi.Nereden biliyorum dedi bana biliyor musun? Aynı araçtan yaklaşık 2 ay önce birisi geldi, 2 ay kadar aracın her noktasını söktük baktık arızayı bulamadık dedi.Araçta olmayan hata yok bizde abs beyni diye düşündük sonra obd sistemini iptal edince sorun düzeldi dedi.Git sende iptal et dedi. Bende aynısını yapacaktık dedim almanyaya mail bile attığımı söyledim falan dedim, adam epey şaşırdı gerçi.. Neyse uzatmayayım lpg taktırdığım yere gidip obd sistemi iptal ettirdim. Ve bir daha o hatayı vermedi..

Eğer bu konuda şüpheci yaklaşmasaydıni yada bu forumu takip etmeseydim muhtemelen çıkmasına 1000 tl vererek abs beynini değiştirecektim.Sonra yine hata verecekti, bu sefer başka masraf çıkaracaklardı bana..

Ondan dolayı şunu söylemek istiyorum.Tuncay usta gibi kıymetli ustalara saygım var elbette.Ancak forumu takip etmek,araştırmak ve biraz da şüpheci olmak bazen işe yarıyor.En azından gereksiz masraf etmekten kurtuluyoruz bazen
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Mehmet Savaş Bayrak
(düzenlendi)

Aynı sıkıntı bendede varda bu vakum distribütör üstünde olanmı yoksa bilmediğimiz bir yerde başka bir vakummu var

tarihinde Mehmet Savaş Bayrak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...