İçeriğe Yönlendir

En Iyi Tereyağ Nereden Alınır?

Arda Bülent Güzel

Recommended Posts

Migros yada A101 den Karlıdağ alıyorum. Tuzlu. Hoşuma gidiyor. Malum metropolde yöresel lezzet zor.  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Ankara Gölbaşında Hamlakit restoranı var. Genelde karadeniz yemekleri yapıyorlar. Tereyağı Trabzon dan getiriyorlar dükkanda da satıyorlar. KG 30 liraydı sanırım.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

İmkanı olan Bolu'dan da temin edebilir, köylü pazarı tarzı yerlerde yöresel çok güzel tereyağları var.

Birkaç kez tattım da muazzamdı..

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Konu değişecek ama, yakalamışken sorayım :) Laz böreği en iyi Ardeşen'de yapılır diye duydum. Gittim, ardeşenin içinde kaç tur attım bilmiyorum ama orjinal laz böreği yapan bir yer bulamadım. Tavsiye edeceğiniz bir yer var mı?

Ben Trabzonda Körfez Köfte var oradaki daha hafif geliyor :) Direk yapan yer yok ama sanayi de lokanda var orası da güzel. Ardeşen de muhallebisi çok fazla yoğun oluyor birde karabiber atıyorlar tereyağı üstüne kızarmış, konu sapmamış aslında :D Laz böreği burada genelde evlerde yapılır pastanelerde hiç denk gelmedim. Bir kermese falan denk gelirseniz muhakkak bulursunuz.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Gerçek terayağına alışık olmayan bünyelere dokunabilir. Biz marketten tereyağ diye ne yiyoruz belli değil :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Kesinlikle karadeniz tereyağı olmalı....Bu sene izne gidemedim gideydim köydeki bütün tereyağını toplamıştım kesin....

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Konu değişecek ama, yakalamışken sorayım :) Laz böreği en iyi Ardeşen'de yapılır diye duydum. Gittim, ardeşenin içinde kaç tur attım bilmiyorum ama orjinal laz böreği yapan bir yer bulamadım. Tavsiye edeceğiniz bir yer var mı?

Benim bildiğim Trabzon 'da Nejla Hanım var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Evet Sağolsun Mehmet pınar kardeşim. Bugün tereyağını kargolattı. Mersin'e doğru yola çıktı. Kendisine burdan tekrar teşekkür ederim. Teşekkürler Mehmet kardeşim. Forumun güzelliği bu işte. Insanların birbirlerine yardım etmesi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Mehmet kardeşim tekrardan Sağol. Tereyağ geldi. Satıcı arkadaş aradı beğenmezsen yağ benim dedi. Olay budur işte dedim. 3b92c836f14fa03418f13e550598add6.jpgf0271fea98e7d829e2877baa3b58fd29.jpgve kullandık yumurta yaptık.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Afiyet olsun abi, yumurta da fena olmuş[emoji6]

teşekkür tekrardan güzel insan
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ebrar Tüfek

Tartışmasız en güzel yağ trabzon ve rizede yapılır. Ben rizeliyim hiçbiyerde böyle tereyağı yemedim kokusu tadı bambaşka. Bakır tavada rize tereyağından yapılan mıhlamanın eşi benzeri yoktur :)

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Gölbasında karadeniz yemekleri de yapan hamlakit lokantası var. Tereyağı da satıyor.kg Kahvaltılık 32tl , yemeklik 28tl. Tadı gayet güzel.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Atakan Ulusoy
Afiyet olsun abi, yumurta da fena olmuş

Bu tereyağı konusunda bizimde sıkıntımız var.. var mı böyle bir imkan bizde alsak:)

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Bu tereyağı konusunda bizimde sıkıntımız var.. var mı böyle bir imkan bizde alsak:)

Tapatalk imzanızı kapatabilir misiniz?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
2 saat önce, Atakan Ulusoy yazdı:

Atakan bey yardımcı olurum.

Yorum bağlantısı
Ahmed Talha Karaarslan

Ben karadenizdeyim migrosun, migros markalı tereyağından başkasını kullanmıyorum. Yayladan yada açıktan aldığımız tereyağlarında hep bi hile hurda vardı. Hilesi de kaynatıp sade süt yağı elde ederken ortaya çıkıyor. Ben tereyağını kazein barındıran köpüğünden ve içindeki sütten arındırıp tuketiyorum. Yayladan vs aldıklarımızın randımanı çok düşük. Yarısı köpük ve süt olarak çöpe gidiyor. Kullandığım migros yağında bu oran 1/4.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Arkadaşlar farklı bir konu olacak ama. En iyi Tereyağ nerden alabilirim yardımcı olacak arkadaşların yardımını bekliyorum. Ama gerçek Tereyağ olacak. Karadeniz'in tereyağı iyi diye biliyorum ama diğer arkadaşlarında fikir ve bilgilerini burda paylaşırsanız sevinirim.

Trabzon merkezde bi sokak arasında vardı mekan. İsmi aklıma gelse yazacağım. Birde Zavotlar var Kars'ta. Anne tarafından akrabam olurlar. İnternet üzerinden satışları var

http://www.buyukzavotlar.com
Yorum bağlantısı

Trabzon merkezde bi sokak arasında vardı mekan. İsmi aklıma gelse yazacağım. Birde Zavotlar var Kars'ta. Anne tarafından akrabam olurlar. İnternet üzerinden satışları var

Buyukzavotlardan yag yemedim anck eski kaşar ve gravyer konusunda ustlerine pek yoktur.

Saygilarimla.
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Mehmet Pınar kardeşim sağolsun bizim yağ işini halletti. Yağdan çok ama çok memnunuz . Tekrar teşekkürler Mehmet kardeşim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Kutun
1 saat önce, Servet Aydın yazdı:

bal sipariş vermek isterim burdan ama kara kovan balı 40tl diyor o fiyata normal hakiki bal bile bulunmuyor. ikilemde kaldım şimdi

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Ben emin olmadığım yağı, burdan kimseye tavsiye etmem. Arda abiye gönderdiğim yağın hangi köyden geldiğini bile biliyorum. Yağ tercih meselesidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
bal sipariş vermek isterim burdan ama kara kovan balı 40tl diyor o fiyata normal hakiki bal bile bulunmuyor. ikilemde kaldım şimdi

Rakam normal, peteği süzünce 500 gr bal anca çıkar
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...