İçeriğe Yönlendir

En Iyi Tereyağ Nereden Alınır?

Arda Bülent Güzel

Recommended Posts

bal sipariş vermek isterim burdan ama kara kovan balı 40tl diyor o fiyata normal hakiki bal bile bulunmuyor. ikilemde kaldım şimdi

Karakovan balı geçen ay Hakkari'den kilosu 130 TL ye aldım kilosunu. 40 TL ye gerçek balı asla vermezler.
Yorum bağlantısı
Şahin Kutun
13 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Rakam normal, peteği süzünce 500 gr bal anca çıkar

bi denemek lazım.  ben peteği süzmüyorum karakovan balı içindeki mum arının kendi üretimi olduğu için  öyle yiyorum

2 dakika önce, Erol Eser yazdı:

Karakovan balı geçen ay Hakkari'den kilosu 130 TL ye aldım kilosunu. 40 TL ye gerçek balı asla vermezler.

bende öyle düşünüyorum 130tl olmasada 40 tl banada  çok ucuz gibi geldi. bu fiyata denemek lazım 

artı servet beyin referansı da var :)

Yorum bağlantısı

.

Ben sordum bu bal neden bu kadar pahalı diye...

Tam şiveyle şöyle dedi

Vallahi ağabey dünyanın en değerli bolıdir. Nasıl dedim.

Vallahiiii arui petekten çıkıyir okaa bombanın mermilerin çutışmanın ortasında bir çiçek bulursa koniiir. Sonra tekrar ölmeden parça pinçik olmadan kovana döniirse işte dünyanın en değerli bali Oliyrr.

Diyecek bir kelime bulamadım yapıştır 3 kg dedim ne diim[emoji5]

Yorum bağlantısı
Şahin Kutun
10 dakika önce, Erol Eser yazdı:

.

Ben sordum bu bal neden bu kadar pahalı diye...

Tam şiveyle şöyle dedi

Vallahi ağabey dünyanın en değerli bolıdir. Nasıl dedim.

Vallahiiii arui petekten çıkıyir okaa bombanın mermilerin çutışmanın ortasında bir çiçek bulursa koniiir. Sonra tekrar ölmeden parça pinçik olmadan kovana döniirse işte dünyanın en değerli bali Oliyrr.

Diyecek bir kelime bulamadım yapıştır 3 kg dedim ne diim[emoji5]

dayı işi biliyomuş :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Verirler cnm verirler :)
Yorum bağlantısı
Ahmed Talha Karaarslan
12 saat önce, Mehmet Pınar yazdı:

Ben emin olmadığım yağı, burdan kimseye tavsiye etmem. Arda abiye gönderdiğim yağın hangi köyden geldiğini bile biliyorum. Yağ tercih meselesidir.

yazarken aldığın,  gönderdiğin yağı kastetmedim yanlış anlaşılma olduysa özür dilerim.  Eşimin babannesinin köyde yaptığı ve bize ikram ettiği tereyağı dışında köylü kadınlardan, yayla yollarından ve pazardan aldığım tereyağlarından memnun kalmadık. yağ oranı düşüktü, kokusu bozuktu, yada renklendirici katılmıştı. tabiki tercih meselesi ama gıda işi şakaya gelmez. ben şüphelendiğim ürünü direkt çöpe atıyorum böyle durumlarda. Birebir üreticisini tanıdığım, üretim aşamalarını gördüğüm köy ürününü tabiki bende tercih ederim :)

Bu arada işyerindeki arkadaşım bal işinde çalışmış senelerce şeker yedirilmemiş arının yaptığı karakovan balın petekli kilosu en az 120 lira civarı olması gerekir diyor (tabi bulabilirsen) . aşağısı kurtarmıyor. Arıya, balın yarısından  fazlasını şekerden yaptırırsan 40 liraya satarsın diyor :)   

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
2 saat önce, Ahmed Talha Karaarslan yazdı:

yazarken aldığın,  gönderdiğin yağı kastetmedim yanlış anlaşılma olduysa özür dilerim.  Eşimin babannesinin köyde yaptığı ve bize ikram ettiği tereyağı dışında köylü kadınlardan, yayla yollarından ve pazardan aldığım tereyağlarından memnun kalmadık. yağ oranı düşüktü, kokusu bozuktu, yada renklendirici katılmıştı. tabiki tercih meselesi ama gıda işi şakaya gelmez. ben şüphelendiğim ürünü direkt çöpe atıyorum böyle durumlarda. Birebir üreticisini tanıdığım, üretim aşamalarını gördüğüm köy ürününü tabiki bende tercih ederim :)

Bu arada işyerindeki arkadaşım bal işinde çalışmış senelerce şeker yedirilmemiş arının yaptığı karakovan balın petekli kilosu en az 120 lira civarı olması gerekir diyor (tabi bulabilirsen) . aşağısı kurtarmıyor. Arıya, balın yarısından  fazlasını şekerden yaptırırsan 40 liraya satarsın diyor :)   

Yanlış anlaşılma yok Ahmed bey. Ben kullandığım ve gönderdiğim yağın garantisini bildiğimi ifade etmek istedim.;)

Bal konusunda sana katılıyorum.Eniştem balcılık yapıyor.Ben kilosunu 90 dan zor aldım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmed Talha Karaarslan
1 saat önce, Mehmet Pınar yazdı:

Yanlış anlaşılma yok Ahmed bey. Ben kullandığım ve gönderdiğim yağın garantisini bildiğimi ifade etmek istedim.;)

Bal konusunda sana katılıyorum.Eniştem balcılık yapıyor.Ben kilosunu 90 dan zor aldım.

:good1:

Yorum bağlantısı
Şahin Kutun

sitede kara kovan yazan sayfadaki ibarede üreticiye göre şekerli veya şekersiz olması değişebilir yazıyordu  watts up tan yazdım cevab gelmedi. beklemedeyim

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Trabzon merkezde bi sokak arasında vardı mekan. İsmi aklıma gelse yazacağım. Birde Zavotlar var Kars'ta. Anne tarafından akrabam olurlar. İnternet üzerinden satışları var

http://www.buyukzavotlar.com

Dün akşam senin ürünleri güzel demenden dolayı 200 tl sipariş geçtim. Beğenmezsek sana geri gönderirim servet ağa[emoji23]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
[mention=13526]Servet Aydın[/mention] abi buyukzavotlardan eski kaşar aldın mı nasıldır acep tadı?

Köksal ben sipariş ettim. Nasıl olduğunun bilgisini burdan paylaşırım.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Dün akşam senin ürünleri güzel demenden dolayı 200 tl sipariş geçtim. Beğenmezsek sana geri gönderirim servet ağa[emoji23]

Direk bana yönlendir 50 kaat ateşlerim :D
[mention=13526]Servet Aydın[/mention] abi buyukzavotlardan eski kaşar aldın mı nasıldır acep tadı?

Karsa gidince arabayı doldurup geliyorum hep :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir
1 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Karsa gidince arabayı doldurup geliyorum hep :)

İzmir'e gelde arabayı dolduralım ;)

Yorum bağlantısı
Bir saat önce, Hayrettin Bahadir yazdı:

İzmir'e gelde arabayı dolduralım ;)

Savaşa mı gönderecen Adamı :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İzmir'e gelde arabayı dolduralım [emoji6]

Savaşa mı gönderecen Adamı [emoji4]

Yukarıdaki vatandaş niyeti bozdu bende
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir
Bir saat önce, Erol Eser yazdı:

Savaşa mı gönderecen Adamı :)

Ehtiyarlara faydamız olsun  :p

Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

Yukarıdaki vatandaş niyeti bozdu bende

Yorum bağlantısı
Şahin Kutun
17 saat önce, Arda Bülent Güzel yazdı:

kargo dahil 135tl de ben sipariş verdim. beğenmezsek nereye başvuracağımızı biliyoruz :) 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
19 dakika önce, Şahin Kutun yazdı:

kargo dahil 135tl de ben sipariş verdim. beğenmezsek nereye başvuracağımızı biliyoruz :) 

Kaç kg ürün aldınız? Kargo ne kadar tuttu?

Yorum bağlantısı
Şahin Kutun

1,5kg karakovan petek bal yarım kg gravyer peyniri 1kg ceviz hepsi 135tl tuttu 

tek çekincem bal o iyiyse sorun yok bu fiyata karakovan düşündürüyor ama önce bi deneyelim   sonra burdan bilgilendiririm

beğenmezsem servet bey'e mecburen %10 bedelle gönderecem :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
Bir saat önce, Şahin Kutun yazdı:

1,5kg karakovan petek bal yarım kg gravyer peyniri 1kg ceviz hepsi 135tl tuttu 

tek çekincem bal o iyiyse sorun yok bu fiyata karakovan düşündürüyor ama önce bi deneyelim   sonra burdan bilgilendiririm

beğenmezsem servet bey'e mecburen %10 bedelle gönderecem :)

Abi bayaa hesaplattın bana :D

1.5 kg karakovan 60 tl

0.5 kg gravyer peynir 25 tl

1 kg ceviz 30 tl

135-60-25-30=20 tl kargo

%20 ile ben alırım ;)

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Kutun
Bir saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Abi bayaa hesaplattın bana :D

1.5 kg karakovan 60 tl

0.5 kg gravyer peynir 25 tl

1 kg ceviz 30 tl

135-60-25-30=20 tl kargo

%20 ile ben alırım ;)

10tl kapıda ödeme

umarım % delere kalmaz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Kutun
5 saat önce, Barış Ünal yazdı:

160 tl üzeri kargo ücretsizmiş

bu arada fiyatlar bedava

@Servet Aydın  abi foruma indirim kodu versin :D

korkutucu derecede ucuz kargo gelsin bakalım durum nasıl :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...