İçeriğe Yönlendir

10 Lt Yakıyorum

Suat Set

Recommended Posts

Eray Çalışkan
(düzenlendi)

Genelde bu enjektör ayarından şikayetçi olan çok kişi var. Yaptırmış ama çekiş düşük falan gibi. Bu arada 400-500 den fiyat daha fazladır diye düşünüyorum. Mondeolar üzerindeki enjektör markası nedir?

Bosch diye biliyorum ben ama emin değilim siemens'de olabilir. Sadece revizyon daha fazla tutmaz ama memeleri falan değişirse 1500'e kadar çıkar.

tarihinde Eray Çalışkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Suat Set

Bosch diye biliyorum ben ama emin değilim siemens'de olabilir. Sadece revizyon daha fazla tutmaz ama memeleri falan değişirse 1500'e kadar çıkar.

Böyle bir durumda da inşallah performansta da iyi bir gelişme olur aracın. 1500 az para değil
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mehmet bey siz enjektörlere işlem yaptırdınız mı?

Evet yaptırmıştım... 

Yorum bağlantısı
Suat Set

Evet yaptırmıştım...

Kaça maloldu ve performans artışı yakışı ne oldu
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kaça maloldu ve performans artışı yakışı ne oldu

Yaptırma sebebim, bir sebeple kodları yeniden girme sonucu bozulan rolanti idi.. Ya yeniden kod üretiecek yada revizyon yapılıp revizyonlu olarak kod üretilecekti.. 

Ben revizyon yaptırdım çünkü, yakıt tüketimi ile yol bilgisayarı arasında ciddi fark vardı.. 

Performans değişmedi.. 

Rolanti düzeldi. yakıt tüketimi düştü.. 

Yorum bağlantısı
Suat Set

Yaptırma sebebim, bir sebeple kodları yeniden girme sonucu bozulan rolanti idi.. Ya yeniden kod üretiecek yada revizyon yapılıp revizyonlu olarak kod üretilecekti..

Ben revizyon yaptırdım çünkü, yakıt tüketimi ile yol bilgisayarı arasında ciddi fark vardı..

Performans değişmedi..

Rolanti düzeldi. yakıt tüketimi düştü..

Pompa değeri ile yol bilg. arasında 2 lt fark var bende
Yorum bağlantısı
taner secer

10 litre  sehir icinde  2.0 litre  140 ps  yada  beygir  bir araba icin  cok cok fazla arkadaslar. nasil normal olabiliyor

Yorum bağlantısı
Ali Gök

10 litre  sehir icinde  2.0 litre  140 ps  yada  beygir  bir araba icin  cok cok fazla arkadaslar. nasil normal olabiliyor

çok çok fazla derken normali ne olmalı ? 2.0 litre 140 beygir 1500 1600 kg otomatik bir arabanın ?

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Şehir içi var şehir içi var, ben aynı araçlar çok farklı değerler gördüm farklı şehir içi şartlarında.

Yorum bağlantısı
taner secer

çok çok fazla derken normali ne olmalı ? 2.0 litre 140 beygir 1500 1600 kg otomatik bir arabanın ?

8 litreyi kesinlikle gecmemesi gerekir, sehir icinde. 

Yorum bağlantısı
Suat Set

8 litreyi kesinlikle gecmemesi gerekir, sehir icinde.

Enjektör ellerimden öpecek yakında. Tamir fiyatlarını sordum en fazla 1600 tl diyen oldu ustalardan
Yorum bağlantısı
Ömer Faruk Gül

Sabah motor soguk ve gidilen mesafe 2 km yakit gayet normal

Benim aracta sunu farkettim motor sogukken rölantide anlık tüketim 1.7 sicakken 0.6 nerdeyse 2 katı gerisini siz hesap edin

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Pompa değeri ile yol bilg. arasında 2 lt fark var bende

1.2 litre idi. Revizyon sonucu 0.5 litreye düşmüştü.

10 litre sehir icinde 2.0 litre 140 ps yada beygir bir araba icin cok cok fazla arkadaslar. nasil normal olabiliyor

Değil. Normal.

Hep soğuk çalışıyor.

Mondeonun az yakabilmesi için sıcaklığın ilk çereğe. hızın 60 a ulaşması gerek.

Yorum bağlantısı
taner secer
(düzenlendi)

1.2 litre idi. Revizyon sonucu 0.5 litreye düşmüştü.

Değil. Normal.

Hep soğuk çalışıyor.

Mondeonun az yakabilmesi için sıcaklığın ilk çereğe. hızın 60 a ulaşması gerek.

sevgili abicigim  eger 10 litreyi normal görüyorsaniz  diesel  kullanmanin  anlami yok . bosa vergi   ödenmis olur fazladan. diger turbo vesaire  yi gecdim..

ukalallik ve saygisizlik saymaz saniz, suan kullandigim  ford mondeo  8. ford arabam  ve  2010 berlide diesel mazotlu kullaniyorum.  en son  10 litre ve üsdünü  gördügüm ford cougar 2.5  motor 170 beygir di.  benim mondeo 140 ps 2.0 litrelik motor  mazotlu   kis aylari bile  kar lasdikleri dahil 8  litreyi gecmiyor  .

tarihinde taner secer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

sevgili abicigim eger 10 litreyi normal görüyorsaniz diesel kullanmanin anlami yok . bosa vergi ödenmis olur fazladan. diger turbo vesaire yi gecdim..

ukalallik ve saygisizlik saymaz saniz, suan kullandigim ford mondeo 8. ford arabam ve 2010 berlide diesel mazotlu kullaniyorum. en son 10 litre ve üsdünü gördügüm ford cougar 2.5 motor 170 beygir di. benim mondeo 140 ps 2.0 litrelik motor mazotlu kis aylari bile kar lasdikleri dahil 8 litreyi gecmiyor .

Nerde kullanıyorsun :)

Çalıştırınca kaç km gidiyorsun. :)

Nevşehirde 10 litre yakarken istanbulda 7.5 yakıyordum ben.

Burada sorun olan 2 km menzil.

Yakar 10 litreyi.

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Araca biniyor, 1 km gidiyor, giderken büyük ihtimal 3-5 sokak geçiyor yani yavaşlayıp hızlanıyor ve 3-5 dakika içinde araçtan iniyor. Bu şartlarda bence de 10 litre civarı yakabilir gibi.

Yorum bağlantısı
taner secer
(düzenlendi)

Nerde kullanıyorsun :)

Çalıştırınca kaç km gidiyorsun. :)

Nevşehirde 10 litre yakarken istanbulda 7.5 yakıyordum ben.

Burada sorun olan 2 km menzil.

Yakar 10 litreyi.

köln yakinlarinda yasiyorum  is yerim 3 km.  eger 10 litre  yakmis olsa   bir gün binmem dieselle.  gider  benzinli  alirim.   ayrica bu yil tatile  gittim kirsehire  kadar 3  depo  fulladim  .yüklü araba  gümrüklerde dur kalk   göz önüne alinca cok uygun yakisi.  bir depo ile  otoban 1100  km  civari gidiyorum  sehir ici  950 km 1000  arasi. 70 litre  depo aliyor hesablayabilirsiniz.

tarihinde taner secer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

köln yakinlarinda yasiyorum is yerim 3 km. eger 10 litre yakmis olsa bir gün binmem dieselle. gider benzinli alirim. ayrica bu yil tatile gittim kirsehire kadar 3 depo fulladim .yüklü araba gümrüklerde dur kalk göz önüne alinca cok uygun yakisi. bir depo ile otoban 1100 km civari gidiyorum sehir ici 950 km 1000 arasi. 70 litre depo aliyor hesablayabilirsiniz.

Uzun yolda sıkıntı yokki. 4 litreyi gördüğüm oldu.

Sıkıntı kısa mesafede.

Ha yol kısa 10 litre yaksa ne olur ki. :)

Yorum bağlantısı
taner secer

Uzun yolda sıkıntı yokki. 4 litreyi gördüğüm oldu.

Sıkıntı kısa mesafede.

Ha yol kısa 10 litre yaksa ne olur ki. :)

diesel kullanmanin  asil  temel mantigina aykiri , cok yakmasi :) yani gayemiz tasarruf,  motor  kavrama  yida saymazsak  baska hic bir avattaji yok,   vergi yüksek,  disel filtre  turbo  vesaire  onlari da  düsündükmü   ,10 litre yakan  diesel yerine  benzinli kullanmak mantikli:)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

diesel kullanmanin asil temel mantigina aykiri , cok yakmasi :) yani gayemiz tasarruf, motor kavrama yida saymazsak baska hic bir avattaji yok, vergi yüksek, disel filtre turbo vesaire onlari da düsündükmü ,10 litre yakan diesel yerine benzinli kullanmak mantikli:)

Yılda 25 bin km yol yapıyorum.

Bunun 6 bin km sini şehir içinde yapıyorum.

Ayrıca benzinli daha az yakmayacakli. Neden benzinli alayım..

Yorum bağlantısı
taner secer

Yılda 25 bin km yol yapıyorum.

Bunun 6 bin km sini şehir içinde yapıyorum.

Ayrıca benzinli daha az yakmayacakli. Neden benzinli alayım..

tabiki diesel avantajli. anlatmak isdedigim  eger  2.0 litrelik 140 beygir mondeo 10 litre yakiyorsa  bir seyler normal degil.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

tabiki diesel avantajli. anlatmak isdedigim eger 2.0 litrelik 140 beygir mondeo 10 litre yakiyorsa bir seyler normal degil.

Yakar :)

Bu mesafede hepsi yakar.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kangoo, 1.5 litre motor günlük 3x3 km kullanım 8.5 litre tüketim. Aynı bölgede aynı hacimde benzinli araç 11 12 litre yakar. Bizde birde motorin ucuz. Avrupada benzin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...