İçeriğe Yönlendir

Volvo V60 1.6 T4 Ve Passat Variant 1.4 Tsi Önerisi

Halis Parlak

Recommended Posts

Çağlar Bayur

1.6 ekobuust la aynı

dsg dir patlar.. powershift taş gibi

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

1.6 ekobuust la aynı

dsg dir patlar.. powershift taş gibi

Abi ne yakar ortalama bilmiyorum ecoboost'u...

Yorum bağlantısı
Misafir

Hocam bu soru ciddi mi? Tabiki volvo.

En iyi cevap olmuş [emoji106] [emoji106]
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Adnan Bey tam da Vovo donanımlarına örnek güzel bir araç olmuş. Mesela bu araç Premium. Yani en alt donanım. Ancak ek paketler alınmış. Bu nedenle deri koltuk var ama ek pakette sadece sürücü tarafı elektrikli oluyor. Yine Xenon far ek pakette gelmiş. Buna karşılık 5" ekran ve eski tip vites kolu mevcut. my13 diye tabir edilen benim araçtaki ışıklı ve çok daha kibar vites topuzu 2012 sonunda ve 2013'lerde mevcut. Bu araçta adaptif hız sabitleyici yok mesela. Kör nokta uyarı sistemi de.  City safe ise standart donanımda olduğu için mevcut.

Şu araba kaza boya yönünden şaibeli ama bu mesela advance + ek paketlerle gelmiş. Sunroof dahi alınmış. Kör nokta da var, adaptif de.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-2012-model-ici-disi-tertemiz-volvo-v60-18.500-km-de-333238418/detay

Şu araba kaza boya yönünden şaibeli ama bu mesela advance + ek paketlerle gelmiş. Sunroof dahi alınmış. Kör nokta da var, adaptif de.

https://www.sahibind...333238418/detay

Bu araçta da mesela arka koltuk ısıtma ek olarak alınmış. Fırçalanmış metal göğüs yerine ahşap tercih edilmiş ki bu tercih son derece azdır. Ancak bunda da mesela sunroof ve arka koltuk ısıtma olmasına rağmen adaptif hız sabitleyici ve dolayısıyla şerit takip de yok.

https://www.sahibind...346466327/detay

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Üst meseaja eklendi.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
(düzenlendi)

Yukarıda paylaştığım araç yaklaşık 6_7 aydır ilanda var bi bit yeniği ;)

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Hocam bu soru ciddi mi? Tabiki volvo.

Bence de volvo ama beni düşündüren iç hacim biraz küçük ve v60 yakıt/performans ne olur onu bilemiyorum.

Ben volvo derim yolda farklı olmak iyidir :)

Passat variatta kullanılan 1.4 tsi ile passat cc de kullanılan 1.4 tsi aynı ise uzak durun derim hocam. Eskişehir vw servisinde motor indirmiş olan 2 tane cc var en son gittiğimde servis danışmanı anlattı bir tanesinde 7500 tl masraf çıkmış yarım motor yapıyoruz dedi

Evet Mert aynı motor ve riskli bir tercih.CC alan da çok anlamadım gitti valla :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

kendileri de bilmiyor muhtemelen ama priusun fiyatı alınabilir noktaya gelmiş.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

kendileri de bilmiyor muhtemelen ama priusun fiyatı alınabilir noktaya gelmiş.

priustan fazla olacaktir muhtemelen. Hybrit araclarin daha da yayginlasmasi gerek aslinda. Cogu insan hala hibritlerden korkuyor. Bir cogu da ne oldugunu bile bilmiyor. Cogu insan elektrikli arabalarla karistiriyor. 200-300 km den fazla gitmez zannediyor. Prius avrupada taksicilerin 1 numarasi konumunda su anda.

Bu arada Türkiyede hybrit araclara vergi indirimi geldi veya bu aralar gelecek. 

CHRnin cizgileri cok iddiali bakalim satisi nasil olacak

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Adnan Bey tam da Vovo donanımlarına örnek güzel bir araç olmuş. Mesela bu araç Premium. Yani en alt donanım. Ancak ek paketler alınmış. Bu nedenle deri koltuk var ama ek pakette sadece sürücü tarafı elektrikli oluyor. Yine Xenon far ek pakette gelmiş. Buna karşılık 5" ekran ve eski tip vites kolu mevcut. my13 diye tabir edilen benim araçtaki ışıklı ve çok daha kibar vites topuzu 2012 sonunda ve 2013'lerde mevcut. Bu araçta adaptif hız sabitleyici yok mesela. Kör nokta uyarı sistemi de.  City safe ise standart donanımda olduğu için mevcut.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-2012-model-ici-disi-tertemiz-volvo-v60-18.500-km-de-333238418/detay

https://www.sahibind...333238418/detay

Bu araçta da mesela arka koltuk ısıtma ek olarak alınmış. Fırçalanmış metal göğüs yerine ahşap tercih edilmiş ki bu tercih son derece azdır. Ancak bunda da mesela sunroof ve arka koltuk ısıtma olmasına rağmen adaptif hız sabitleyici ve dolayısıyla şerit takip de yok.

https://www.sahibind...346466327/detay

Saygılarımla.

Evren Bey,ben alırsam bütçem çerçevesinde full almaya çalışırım.Lakin aban yakıt konusunda yorum yapmadınız bir kıyaslama bekliyorum sizden :)

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
(düzenlendi)

Hocam, sen genç adamsın.

tarihinde Tamer Topaç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Aöf de öğrenciyim,öğretmenim,müdürüm vs.. alternatif çok :)

Gönül istiyor ama şartlar pek müsait değil.

Hocam şartlara bişey diyemem ama bir alt donanım olsun 2.0TDİ olsun derim sonuçta comfortline ile highline arasında dağlar Deniz'ler yok:)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

priustan fazla olacaktir muhtemelen. Hybrit araclarin daha da yayginlasmasi gerek aslinda. Cogu insan hala hibritlerden korkuyor. Bir cogu da ne oldugunu bile bilmiyor. Cogu insan elektrikli arabalarla karistiriyor. 200-300 km den fazla gitmez zannediyor. Prius avrupada taksicilerin 1 numarasi konumunda su anda.

Bu arada Türkiyede hybrit araclara vergi indirimi geldi veya bu aralar gelecek. 

CHRnin cizgileri cok iddiali bakalim satisi nasil olacak

priustan fazla olmaz. prius premium hibrit bir araç. normal araç değil.  (mersedes bmw gibi premium demek istemedim hibrit olarak üstün özellikli bir araç yani)

ben CHR  hibritini 120 bine satarlar derim. RAV4 hibrit 170 bin.. şu an.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

80-90 civarı olmalı, 120 bin derlerse hiiiç hayal kurmasınlar, yalnız 170 hp. iyiymiş...

oyota C-HR 1.2lt turbo-benzin 116ps -6 ileri manuel şanzıman - Önden çekiş (4x2)

• Comfort -24.495 Euro
  • Dynamic - 26.795 Euro
  • Executive - 29.295 Euro
  • First Edition - 29.795 Euro
  • Premium - 31.795 Euro
  • Bi-Tone - 29.795 Euro
  • Bi-Tone Plus - 32.795 Euro
Toyota C-HR 1.2lt turbo-benzin 116ps -CVT Otomatik şanzıman - Önden çekiş (4x2)

• Dynamic - 28.295 Euro
  • Executive - 30.795 Euro
  • Premium - 33.295 Euro
  • Bi-Tone - 31.295 Euro
  • Bi-Tone Plus - 34.295 Euro
Toyota C-HR 1.2lt turbo-benzin 116ps -CVT Otomatik şanzıman - Sürekli 4 tekerlekten çekiş (AWD)

• Executive - 30.795 Euro
  • Premium - 33.295 Euro
  • Bi-Tone - 31.295 Euro
  • Bi-Tone Plus - 34.295 Euro
Toyota C-HR 1.8lt atmosferik-benzin + elektrik motor - 170ps - CVT Otomatik şanzıman - Önden çekiş (4x2)

• Dynamic - 29.495 Euro
  • Executive - 31.995 Euro
  • First Edition - 32.495 Euro
  • Premium - 34.495 Euro
  • Bi-Tone - 32.495 Euro
  • Bi-Tone Plus - 35.495 Euro
tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

SAAT  :tongue:

bagajını göremedik. eğer tavan bagajı takma aparatları raylar kolay sağlanır ve belki de çeki demiri (170HP!) kolay temin edilebilir olursa yaygınlaşabilir. Çünkü çok az yakacak. petrol yukarı gidiyor.

Ama bu hibrit indiriminin peşini diğer markalar bırakmaz.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ali abi son yazdığın fiyatlar indirim yapılacak fiyatlar mı yoksa inmiş mi

inşallah indirim olur, bilmiyorum Mert, yalnız ilk bakışta fena değil gibi, tam elektrik tercihim olurdu elbet ama bunun olması için daha zaman lazım, hele satış başlasın bakalım ne olacak, olmadı motorsiklet alacağım artık, sıkıldım arabadan :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

prius un yeni modeli 50 km sadece elektrikle gidiyor. Yeni kasa tamamen. toyota.co.uk den bakın.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

prius un yeni modeli 50 km sadece elektrikle gidiyor. Yeni kasa tamamen. toyota.co.uk den bakın.

o tırt zaten, saçma birşey, yeni ilginçmiş...

https://www.toyota.co.uk/new-cars/prius-plugin/index.json

https://www.toyota.co.uk/world-of-toyota/stories-news-events/all-new-prius-plug-in.json

bu arada bizim yerli oto ne oldu? tesla bile tırt kalıyordu yanında hani ...   :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Halis hocam al artık bir Mondeo keyfini sür.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...