İçeriğe Yönlendir

Terör Olaylarında Hasar Alan Araçlar

Yücel Gezgin
Çözüme git Naim Durmaz tarafından,

Recommended Posts

Yücel Gezgin

Arkadaşlar merhaba,terör olaylarında (araç kundaklaması) araç sahibinin hasarı devlet tarafından'mı karşılanıyor?Yoksa kasko tarafından 'mı?

Allah hepimizi böyle olaylardan korusun,net olarak bilen arkadaşların yorumlarını bekliyorum.Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kasko da terör sel vb. klozu var ise zaten kasko.. sigortası yok ise devlet karşılıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Aynen kaskoda terör klozu varsa karşılar lakin devlette ise olayın olduğu yerin kaymakamlığına başvuru yaptığınızda fotoğrafları ile hasarın hepsini değil bir kısmını karşılamakta.. tamamını karşılamıyor burada ne yazık ki çok sık olan bir durum..

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Naim Durmaz
(düzenlendi)

2009 da ilk sahibinden aldığım Mazda 626 aracımı daha 6 aylıkken apartmanın açık otoparkında kundaklama sonucu yaktılar.

Arkadaşlar , sizlere son gelişmeleri bildireyim daha sonra bu konuyu kilitleyebiliriz.

İstanbul İl Özel İdaresi' nde zarar tespit komisyonuna başvurarak kaydımı yaptırdım.Aracın tahmini masrafını yazdırdım,Kadıköy Sulh Hukuk mahkemesine başvurup Bilirkişi tayin edilmesini istedim,gerçek zarar tespiti için.Bu işlemler bittiğinde Emniyetin terörle mücadele bölümünden gelecek olan rapor beklenecek.Birim bu olayın terör kapsamında olduğu yolunda rapor yazarsa ; bilirkişinin tespit ettiği rakam İl Özel İdaresi tarafından aynen ödeniyor.Herşeyin hayırlısı..

- Emniyetten alacağınız rapor

- İtfaiye'nin size vereceği rapor ( 1 hafta içinde çıkıyor)

- Aracın ruhsatı ve kimliğiniz ile Eminönü^ndeki İl özel idaresi Terör mağdurları bölümüne başvuru yapıyorsunuz.Daha sonra yukarıda yazmış olduğum gibi mahkeme ve bilirkişi süreciniz var.Yanlış hatırlıyor olabilirim ama o zaman mahkeme ve bilirkişi masrafları 500 TL gibi bir şey tutmuştu.Sonuç sizin lehinize çıkarsa ilgili bakanlığın ödeme çıkarmas biraz uzun sürüyor.

- Ben o zaman 12500 e aldığım aracıma 9500 TL ödeme almıştım. - ön kısım ciddi olarak yanmış ama aracın içi dahil geride kalan her yer sapasağlamdı.. 

tarihinde Naim Durmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Aynısının tıpkısından yazacaktım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Allah kaskosu olmayana yardım etsin o zaman..çok zor işlermiş..

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Toplumsal olayların genelinde devlet kendisi ödüyor diye biliyorum.

Hatırlarsanız geçen ki metrobüs kazasındaki araç hasarlarını, İBB kendisi karşılayacağını beyan etmişti.

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Ankara merasim sokak patlamasında abimin aracı hasar aldı devlet işi zor gibi kasko karşıladı pert kararı verildi orta noktada buluşulup.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...