İçeriğe Yönlendir

Plakama Gelen Yanlış Ceza

Ozlem Kaya

Recommended Posts

Okan Tansel

Yaaa arkadaş 2 saniyede yaz kafana göre .vatandaş hayatından bezsin senin yaptın hatadan ee peki hatayı yapanın cezası ne yoookkkkkk çok kızdım  :angry:  :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Geçmiş olsun. Vesile ile sormak istiyorum. Benim de aracımla arkadaşım tedese girmiş ceza almış. Ceza puanını benim ehliyete yazmışlar. Benim bu durumda ne yapmam gerek acaba?

Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya
(düzenlendi)

96b82bb07a3ec9815a28869cf1289c86.jpg

Arkadaslar an itibariyle dilekcemi teslim etmis bulunmaktayim, takribi 3 ay icerisinde sonuclanabilirmis. Adliye binasi yapim tarihini bilmiyorum ama, yeni oldugu belli gayet sistematik. Danisma bankosunda, engelliler icin ayrilmis ozel banko da mevcut, siramatik sistemi isliyor, 10dk icerisinde siram geldi ve isimi halletim. Bakalim simdi sira sonucu beklemekte.

Ucretsiz ve genis bir otopark da mevcut Adliyeye ait, kolaylikla da yer bulabildim.

tarihinde Ozlem Kaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Yaaa arkadaş 2 saniyede yaz kafana göre .vatandaş hayatından bezsin senin yaptın hatadan ee peki hatayı yapanın cezası ne yoookkkkkk çok kızdım :angry: [emoji3]

Mevzuatta rücúya veya disiplin yaptırımı uygulanmasına yönelik bir düzenleme yok.
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Ozlem abla genelde itiraz edilecek cezalarda önce cezanın ödenmesini sonra itiraz edilmesini tavsiye ediyorlar.

Ödemeyi gerçekleştirdin mi?

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Geçmiş olsun, inşallah en kısa zamanda kurtulursunuz.

Yorum bağlantısı
Hakan Berber

aynı durum benimde başıma geldi  2013 yılıydı herhal ama ceza 2014 de geldi 1 yıl geçmiş kimlik bilgilerim tutuyıor ama araç başka bir kişinin adına üstelik otobüs tarzı bişe adliyeden bir şey çıkmadı her biri başkasına yönlendiriyor sonra emniyete vardım oradaki memurlar da başından savdı(keşke emniyet müdürünün karşısına çıksaydım tanıyordum ama çıkmadım sınırden) daha sonra ise bimere yazdım durumu güzelce enson il emniyet müdürlüğünden mail geldi ceza benden silinip araç sahibine diye böylece atlatdık inş sizinkide düzelir en kısa zamanda

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaslar an itibariyle dilekcemi teslim etmis bulunmaktayim, takribi 3 ay icerisinde sonuclanabilirmis. Adliye binasi yapim tarihini bilmiyorum ama, yeni oldugu belli gayet sistematik. Danisma bankosunda, engelliler icin ayrilmis ozel banko da mevcut, siramatik sistemi isliyor, 10dk icerisinde siram geldi ve isimi halletim. Bakalim simdi sira sonucu beklemekte.

Ucretsiz ve genis bir otopark da mevcut Adliyeye ait, kolaylikla da yer bulabildim.

Geçmiş olsun, olmaz ya, ceza tasdiklenirse 3 ay sonra faizi gelir. Siz hemen ödemesini gerçekleştirin derim. Sonra vergi dairesinden alırsınız geri.

Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Geçmiş olsun, olmaz ya, ceza tasdiklenirse 3 ay sonra faizi gelir. Siz hemen ödemesini gerçekleştirin derim. Sonra vergi dairesinden alırsınız geri.

Tesekkur ederim, dilekceye iptal ve iadesi yazmadim ama, odemeyi dusunmedigim icin, iptali dedim sadece. Bu durumda odersem, mahkeme iptal edince alirsiniz mi diyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Tesekkur ederim, dilekceye iptal ve iadesi yazmadim ama, odemeyi dusunmedigim icin, iptali dedim sadece. Bu durumda odersem, mahkeme iptal edince alirsiniz mi diyorsunuz?

Aslında devlete ödeme yapılmaz devlet ödeme alır bu durumda haksız alınan para iade olur, diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Aslında devlete ödeme yapılmaz devlet ödeme alır bu durumda haksız alınan para iade olur, diye düşünüyorum.

Ben de fikrine guvendigim ve tecrube etmis arkadaslarima danistim, odememe karari almistik ama simdi sizlerin soylemi ile dusunmeye basladim. Odemekte sikinti yok su safhada ama dilekceye iptal ve iade yazmadim acaba mutlaka bunu yazmak gerekiyor muydu onu danisayim ben.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

Plaka yanlışlığı nedeniyle iptal istediğiniz için ödemeyin bence; kural ihlaline yönelik bir itiraz olsaydı ödemeniz lehinize olabilirdi. Geçmiş olsun.

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Plaka yanlışlığı nedeniyle iptal istediğiniz için ödemeyin bence; kural ihlaline yönelik bir itiraz olsaydı ödemeniz lehinize olabilirdi. Geçmiş olsun.

Ben de boyle dusundum, radar vs baska birsey olsa, TEDES sikintisi gibi, ceza dogru plakaya ve arabaya yazilmis olsa, okay bana ait odeyeyim, hakkimi arayayim. Ama bu ceza bana ait degil, ondan kararimi odememe yonunde almistim, vesile ile Avukat arkadasima danisacagim, sizlerle paylasacagim.

Tesekkur ederim bu arada.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Yetkisiz merciiye yapılan müracaat nedeniyle itiraz süresi kaçar. Yasa idari para cezalarına itiraz için sulh ceza hakimliklerini gösteriyor. Kesilen idari para cezası hukuka aykırı olabilir bunun ortadan kaldırılması mahkeme kararı ile sağlanır. Ister indirimli ödeyip itiraz edin itirazinizda cezanın iptali ile ödenen tutarın iadesini talep edersiniz isterseniz de ödemeyip sadece cezanın iptalini.

Geçmiş olsun bu arada.

Behsettiğim yer yetkisiz mercii değil ki. Trafik mahkemesi olmayan yerlerde sulh ceza hakimliği bakıyor ancak ben doğrudan trafik mahkemesine gidilmesini söyledim. Gerekeni zaten onlar yapacaklardır.. Netice de trafik cezasına her türlü itiraz buraya yapılıyor.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Behsettiğim yer yetkisiz mercii değil ki. Trafik mahkemesi olmayan yerlerde sulh ceza hakimliği bakıyor ancak ben doğrudan trafik mahkemesine gidilmesini söyledim. Gerekeni zaten onlar yapacaklardır.. Netice de trafik cezasına her türlü itiraz buraya yapılıyor.

Ceza tutanağını düzenleyen yer önemli işlemi sincan tesis etmiş.
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ceza tutanağını düzenleyen yer önemli işlemi sincan tesis etmiş.

İyi de benim bir cezamı çubuk ilçesi düzenlemişti Ankara Merkez Adliye içinden itirazımı yaptım.. Oraya git dilekçe ver dediler niye gideyim sizin işiniz bu dedim.. Tamam dediler.. 12 günde sonuç aldım üstelik.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

İyi de benim bir cezamı çubuk ilçesi düzenlemişti Ankara Merkez Adliye içinden itirazımı yaptım.. Oraya git dilekçe ver dediler niye gideyim sizin işiniz bu dedim.. Tamam dediler.. 12 günde sonuç aldım üstelik.

Burada bir yetki karmaşası veya işlemi tesis eden birimin bağlı olduğu yargı çevresinde tuhaflık var. Ankara Bölge trafik denetleme şube müdürlüğünün trafik cezasına ankara merkez sulh ceza hakimligine itiraz etmiştik biz de mesela trafik mahkemesi olmasına rağmen karara bağladı.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Her ihtimale karşın işlemi tesis eden birimin bağlı olduğu yer sulh ceza hakimlige müracaat edilmesi taraftatiyim ben.

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

özlem geçmiş olsun. bu tarz hatalı işlemlerde memura bir yaptırım uygulanıyor mu çok merak ediyorum.

seni tekrar aramızda görmek güzel, yeni a3'ün de hayırlı olsun bu arada.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Geçmiş olsun :)

Tesekkur ederim Ufaklik :)

özlem geçmiş olsun. bu tarz hatalı işlemlerde memura bir yaptırım uygulanıyor mu çok merak ediyorum.

seni tekrar aramızda görmek güzel, yeni a3'ün de hayırlı olsun bu arada.

Cok tesekkur ederim guzel sozlerin ve tebrigin ve gecmis olsun dilegin icin Serhat.

Ben ve cevremde basima bu gelen bu olayo duyan herkes ayni seyi soyluyor, yaptirim var mi ? Henuz bir bilgiye ulasamadim ama anladigim kadariyla yok, bence olsa sıkı sıkıya kontrol ederlerdi [emoji20]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Buna bezer bir ceza da bende var. araştırma yapacaktım ne yapayım diye. İyi oldu. :)

geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Buna bezer bir ceza da bende var. araştırma yapacaktım ne yapayım diye. İyi oldu. :)

geçmiş olsun.

Tesekkur ederim Huseyin Bey, yapabilecegim birsey olursa, dilekce vs ile ilgili yardim olmak isterim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alparslan Özaslan
(düzenlendi)

Özlem öncelikle geçmiş olsun,sen dua et 1 yıl sonra faizi ile gelmemiş.

Ben ne çektim.

.polis cezayı ne zaman yazarsa yazsın öncelikli olarak tebliğ edilmesi gerekiyor ne zaman tebliğ edilirse o tarihten itibaren 15 gün içinde %25 indirimli bir ikinci 15 günlük sürede tamamı bir ay dolduktan sonra aylık faiz çalışmaya başlar.eskiden merniste adresler tam kayıtlı olmadığından tebliğ edilemez ve polis ilan panosunda bir ay durur sonra ilgili vergi dairesine gönderilirdi.ödeme emri kes postaya ver tebliğ derken bir yılı bulur ve tabi birsürü faizi ile ödenirdi.zamanında postacı adres bulunamadı deyip iade etmiş polis ilan panosunda ilan edilmiş bir iki üç ay sonra çalıştığım maliye geldi.arkadaş TPC var deyince şok oldum.işin garibi büroda duran poliste beni  tanıyordu.böyle sürprizlerde olabilir.

tarihinde Alparslan Özaslan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ozlem Kaya

Arkadaslar Merhaba,

Yil sonu bitmeden, guzel bir haberle yili kapatacagim insallah :) Konuda gorebileceginiz uzere, plakama ait fakat arac bilgileri tamamen farkli olan trafik cezasi gelmisti bana. Ben de itiraz etmistim, itirazim sonuclanmis ve cezam iptal edilmis :) :) :)

Asagida sizlerle paylasmak istiyorum. Metin Hocam tekrar tesekkurler, eline saglik.

r619gB.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...