İçeriğe Yönlendir

Torpido Sökümü?

İsmet Keçik

Recommended Posts

İsmet Keçik

Arkadaşlar bu torpidoyu nasıl sökebilirim elinde foto olan var mı?

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Toplamda 5 vida olmalı, 2 tanesi üst köşelerde 3 tanesi altta kapağın menteşe kısmında plastik kapakların altında. Sonra torpido gelir aydınlatma ışığı ve varsa aux soketi sökülüp dışarı alınır..

Kilit mandalının karşılığında da 2 tane vida vardı şimdi hatırladım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Toplamda 5 vida olmalı, 2 tanesi üst köşelerde 3 tanesi altta kapağın menteşe kısmında plastik kapakların altında. Sonra torpido gelir aydınlatma ışığı ve varsa aux soketi sökülüp dışarı alınır..

kapılar da sökülcek ayrıca ön silecek altı kpomple unutulmasın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Yapıcı

Serkan bey, daha önce söktünüz mü acaba? Ben USB Mp3 Decoder i takmak için uğraşmıştım ve vitesin altındaki davlumbazda geliyordu. Sonra vazgeçmiştim. Ben mi yanlış gittim acaba?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İsmet Keçik
(düzenlendi)

Ümit beyin dediği gibi focuslardaki gibi değil vites altındaki davlumbazda sökülmek zorunda ama nasıl sökülüyor tam bilgim yok. Çağlar beyin dediği kapılar ve silecek altını anlamadım yalnız o ne alaka [emoji1]

tarihinde İsmet Keçik tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ümit Yapıcı

Ümit beyin dediği gibi focuslardaki gibi değil vites altındaki davlumbazda sökülmek zorunda ama nasıl sökülüyor tam bilgim yok. Çağlar beyin dediği kapılar ve silecek altını anlamadım yalnız o ne alaka [emoji1]

Ben baktım o tarafa doğru gidiyor, vaçgeçtim. Mp3 Decoder i torpidonun içine yerleştirdim. Mondeo su olan arkadaşımın torpidosunu söküp Aux jack in arkasına bağlantı yaparak gizlemiştim, kendiminkinde yapamadım maalesef.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmet Keçik

Biri foto atarsa vallaha iyi olur

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

kapılar da sökülcek ayrıca ön silecek altı kpomple unutulmasın

Torpidoyu deyince torpido gözü sandım, göğüs tarif ediliyor gibi geldi bana.. :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
İsmet Keçik

Torpido gözünden bahsediyorum zaten[emoji4]

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Çağlar abi komple torpidonun (yani göğsün) sökümünden bahsetmiş.

Benim Focus'un torpidoyu sökmüştük Serkan abiyle. 3 üstte 3 altta 6 tane vide olması lazım diye biliyorum. Tabi çekerken lambanın soketini unutmamak gerek.. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Focus 2 nin ki cok kolay. sadece vidalar sökülüyor ama cmax 1 in torpidosunu biz de sökememistik, sökmeye kalkinca sadece vidalari sökmek yetmedi. Biz de baktik gelmiyor, en iyisi hic kurcalamayalim diyerek vidalamistik tekrar. Arac benim olmayinca üstelemedim bende...

o gün pek incelemedim ama tahminimce görünen vidalar harici ya altta bir yerde yine vida var ya da gecme klipsleri focusa göre daha saglam. belki biraz asilarak cekmek gerekiyor olabilir

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Torpidoyu deyince torpido gözü sandım, göğüs tarif ediliyor gibi geldi bana.. :)

sökütm mü komple.. hazır gelmişken tavan da boyarım :crazy:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Torpidoyu söktük Murat Yıldız ile beraber, şimdi tam hatırlamadığım için Murat' ı aradım evet söktük dedi ancak sol tarafında vites çerçevesi tarafına doğru son bir vida kalmıştı onu zor sökmüştük dediğinde bende hatırladım biraz uğraşmıştık.. Fotoğraf çekmemişiz nasıl giriştiysek artık.. :)

Yorum bağlantısı
İsmet Keçik

Doğru vitesin çevresindeki kısım komple sökülmesi lazım çünkü torpidonun en solu bu kısmın altında kalıyor ama tam olarak nasıl bir türlü bulamadım bir yerleri kırmak istemiyorum[emoji4]

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

komple mi sökülecek? sökülecek parça tam olarak hangisi? göz mü komple torpido mu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

komple mi sökülecek? sökülecek parça tam olarak hangisi? göz mü komple torpido mu

ihtiyar seni :D

gözü sökecek sanırım.

tarihinde Lokman Ceritlioğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmet Keçik

Torpido gözü sökülecek

Yorum bağlantısı
Turgay Özçelik

Bu resim size ve sizin gibi torpidolarını sökmek isteyenler için referans olabilir.

649115932536b4142e9adb1b2b1fbc40.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
İsmet Keçik
(düzenlendi)

Vites ile değil vitesin altında kalan trimle alakalı focuslarda yalnızca vidaları sökmek yeterli çek gelir. Ama c-max lerde torpido gözünün solda bu trime geçen tırnaklar var bu trim sökülmeden o tırnakları çıkarmanın yolu ne? Bu lazım ve turgay beyin attığı resimde de var sol alttaki (kapağın alt sol köşesinde görünen) vida da yanlış görmediysem bu trimin altında

tarihinde İsmet Keçik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İsmet Keçik

Bu torpido gözünü söken hiç olmadı mı yav[emoji4]

Yorum bağlantısı
Arif Aydın

Takipteyim, geçen bende aux soketine bakmak için uğraştım ancak sökemeyip bırakmıştım. Evet Vitesin ordaki trim engel olmuştu bende de...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmet Keçik

Dur bakalım hayırlısı[emoji4]

Yorum bağlantısı
İsmet Keçik

Bu kadar adam bir torpido gözünü sökemedik iyi mi[emoji4] [emoji4]

Yorum bağlantısı
Ümit Yapıcı

Bu kadar adam bir torpido gözünü sökemedik iyi mi[emoji4] [emoji4]

Ankara da olsanız her türlü sökerdik :D

Benim için elzem olmadığından uğraşmamıştım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...