İçeriğe Yönlendir

Torpido Sökümü?

İsmet Keçik

Recommended Posts

Arif Aydın

Ben açıkçası havalar erken karardığından yapmıyorum, haftasonu da çoluk çocuk vakit geçiriyoruz derken benim ki yaza kaldı gibi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İsmet Keçik

Kendim bu sorunu şu şekilde halletmiş bulunuyorum resim almadım fakat baya açıklayayım..

İlk önce şunu söyleyeyim bizim araçlarda focuslar gibi torpido gözünü direk çekip alamıyorsunuz mecburen şöför tarafından başlayıp vites çevresini dolanıp yan yolcu sol ayak ucuna kadar olan tek parça plastiği sökmeniz lazım bunun için ilk önce vites çerçevesini dikkatlice sökünüz orada bu plastiği tutan 2 tane klima düğmelerinin hemen altında vida var. Daha sonra takip ederek hem şoför hemde yan yolcu tarafında 1 er adet vida ve plastiğin alt bitim noktalarına yakın 1 er tane plastik klipslerden var. Bunlar sökülünce plastiği biraz zorlayarak kendinize doğru çekin tam yerinden çıkmaz ama tırnaklarından kurtulur torpido gözünün bir vidası bu plastiğin altında kaldığını görürsünüz. Eğerki bu plastiği komple çıkarmak gerek ise (torpido gözü için gerek değil) bu ken orta konsolu yani el freninin olduğu kısmıda sökmeniz gerek bu arada benim aracım 2004 c-max 1.6 tdci trend mekanik el frenli kolçak koltukta olan model

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...