İçeriğe Yönlendir

1. Ve 2. Viteste Sarsılma

Suat YAPICI

Recommended Posts

Derviş Dursun

Bende bekliyorum biraz kilometre yapayım diye. :)

Valla ben baya baya binerim artık :) bosh falan nasıl acaba, yada diğer markalar. Uyum saglamaz mı ki
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Visteon marka önerdiler ama orijinali gibi olmaz diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Visteon marka önerdiler ama orijinali gibi olmaz diye düşünüyorum.

Motorcraft yazan visteon üretimidir. Ford en son bosch ile anlaştı fomoco olanları da bosch üretimi.
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Motorcraft yazan visteon üretimidir. Ford en son bosch ile anlaştı fomoco olanları da bosch üretimi.

Kaynak yazar mısınız?

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Kafam karıştı. Evde kendim mi üretsem acaba :p şaka maka bobin arızası olduğunu sanmıyorum zaten. Bobin arıza belirtileri yok araçta. Bu sorun başka sorun

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Bugün anti patinaj sisteminin kablosunu kontrol edeyim derken bir baktım kablolar soyulmuş iki kablo birbirine temas ediyor. Üstündeki siyah koruma bandını kesip açtıkça soyulmanin alta doğru gittiğini gördüm. Bende hepsini bantladım ve sardım iyice. Yaklaşık 15 km kadar yol yaptım gazı bırakınca tekleme olayı yaşamadım. Kesin geçti demiyorum ama bir ihtimal olabilir diye her olayı paylaşmak istedim. Kabloyu işaretliyorum. Kabloyuda cam suyu bidanunun arkasına dolandırdım ortada durmasın diye

27209c1a004471069992130c76b733e4.jpg

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ayrıca bu işlemi yaptıktan sonra daha önce farketmedigim bir durum oldu. Kontağı açınca ayak kısmından üç kere çıt çıt çıt sesi geldi ardından abs ve tcs mi nedir onun ışığı söndü. Sanırım şuandan sonra benim anti patinaj devrede :) o sesi duymamıştım daha önce. Sizce olması gereken ses mi?

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

99 ve sonrası modellerde TCS nerede bilen var mı? Benim araçta cam suyu deposunun yanında değil?

Yorum bağlantısı
önder deli

benim araçta da tcs ışğı daimi sabit. potansiyometre arızası veriyor. bir türlü çözemedim kablo sıyrılması bende de vardı izole ettim ama halen çalışmıyor. şu motor şanzıman derdini halledelim ona da sıra gelecek.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

benim araçta da tcs ışğı daimi sabit. potansiyometre arızası veriyor. bir türlü çözemedim kablo sıyrılması bende de vardı izole ettim ama halen çalışmıyor. şu motor şanzıman derdini halledelim ona da sıra gelecek.

Bende aldığımda yanıktı sürekli. Kontrol edince kabloların çıktığını gördüm, izole ettiğim kablonun girişi yani. Takınca söndü. Ama kablolar birbirine değdiği halde neden ışık yanmadı yada arıza vermedi anlamış değilim. Dediğim gibi tek fark kontağı ilk açtığımda üç kere çıt sesinden sonra ışıklar sönüyor. Sanırım olması gereken de buydu. Sende kabloların bağlantı yerlerini bi kontrol et. Mesela benimkinde soket kırılmış kabloları direk düz öbür soketin içine takıyorum. Sendede öyle bişey varsa yanlış takma falan olabilir belki
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
önder deli

Bende aldığımda yanıktı sürekli. Kontrol edince kabloların çıktığını gördüm, izole ettiğim kablonun girişi yani. Takınca söndü. Ama kablolar birbirine değdiği halde neden ışık yanmadı yada arıza vermedi anlamış değilim. Dediğim gibi tek fark kontağı ilk açtığımda üç kere çıt sesinden sonra ışıklar sönüyor. Sanırım olması gereken de buydu. Sende kabloların bağlantı yerlerini bi kontrol et. Mesela benimkinde soket kırılmış kabloları direk düz öbür soketin içine takıyorum. Sendede öyle bişey varsa yanlış takma falan olabilir belki

elimde profesyonel şemaları mevcut ona göre renkleri belirleyip taktım ama yine çalışmadı üstündeki üç bacaklı bildiğimiz potansiyometre onu da ölçmek istedim ama değerleri normal değil. bir gün forumdan Şahin abim ile denk gelirsek onun aracındakini ölçeceğim.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

elimde profesyonel şemaları mevcut ona göre renkleri belirleyip taktım ama yine çalışmadı üstündeki üç bacaklı bildiğimiz potansiyometre onu da ölçmek istedim ama değerleri normal değil. bir gün forumdan Şahin abim ile denk gelirsek onun aracındakini ölçeceğim.

İnşallah basit bir sorundur. Gerçi sorunlar ufak da olsa can sıkmaya yetiyor onca işin sorunun arasında.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...