İçeriğe Yönlendir

Kışlık Lastik Tavsiyesi

Emre Öğüt

Recommended Posts

Emre Öğüt

Crossclimate ile 40bin km yi devirdim ve bu sene kışlık alıp yazın gene crossclimate ları kullanmayı planlıyorum, eski aracımda Kumho KW22 kullanmıştım çok çok memnun kalmıştım ama KW22 yi 195/65/15 te bulamadım kumhodan memnun kaldığım için gene kumholara baktım lastikler güzel görünüyor ama tabi nasıldır tam olarak bilemiyorum yorumlar kötü olmadığı yönünde gibi..

Kumho WL31(155TL), Kumho WP51(170TL) ve Continental TS860(170TL) arasında kaldım sizce hangisini almalıyım yada başka lastikmi bakmalıyım okulum incekte o yüzden iyi bir kışlığa ihtiyacım var:)

WL31

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-kumho-kis-lastik-kampanyasi-195-65-r15-yeni-wi31-2016-uretim-349892774/detay/

WP51

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-kumho-kis-lastik-kampanyasi-195-65-r15-xl-yeni-wp51-2016-uretim-351887155/detay/

CONTİNENTAL

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-195-65-r15-continental-ts860-kislik-lastik-kampanya-346777883/detay/

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

cross un amacaı kışında kullanmak?

rakama bakınca conti tek başına parışdıyor o listede

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Goodyear ultra grip veya Conti ikisi de pişman etmez.

Ankaranın kışına buzuna cross fayda vermez.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

crossclimate ı geçen sene kışında kullandım ama idare edilebilecek seviyede kesinlikle bir kışlık lastik kadar iyi değil..kış biraz ağır geçsin crossclimate bi işe yaramaz:)

Az önce Alpin5 lere baktım 180TL ondanmı alsam acaba

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

O çivi takılan öyle bir ses çıkarıyor ki, söküp başka lastik mi alsam denilecek seviyede... 

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Nokian derim başka birşey demem[emoji6]

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

O çivi takılan öyle bir ses çıkarıyor ki, söküp başka lastik mi alsam denilecek seviyede...

ben çivili lastik kullandım çivileri takmadan hiçbir şikayetim olmadı lastikler kumho kw22 idi hatta lastikler mükemmeldi

Nokian derim başka birşey demem[emoji6]

mesela hangi modeli Fırat abi
Yorum bağlantısı
Ekin Güney

Emre kardeşim atılımdamı okuyorsun incek diyince aklıma benim okul geldi. Lassa bile gecen kıs panoranın arkasında cıkamadı yokusu karda bende kıs lastiği alacagım kararsızım. Petlas düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Emre kardeşim atılımdamı okuyorsun incek diyince aklıma benim okul geldi. Lassa bile gecen kıs panoranın arkasında cıkamadı yokusu karda bende kıs lastiği alacagım kararsızım. Petlas düşünüyorum.

Ufuktayım ben:) ben birde Çayyolu tarafından geliyorum inceke çıkarkenki o rampa zaten şimdi bile ölüm kışın gerisi malum [emoji3]

Aman petlas alma bizim connecte vardı böyle dandik bir kışlık lastik görmedim yere tükürsen patinaj atacak o derece kötüydü

Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren
(düzenlendi)

nokian wr d4 yol tutuşu b yakıt tüketimi c fiyatıda o kadar pahalı değil yada pirelli snowcontrol 3 ödüllü lastik geçen sene hondaya taktık gayet başarılı

tarihinde Furkan TANRIVEREN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Liman

Nokian WR G2

Üç kış geçirdim, Kasım Nisan arası, halen 7mm diş var ve hiç yanıltmadı. Bu kış da beraberiz.

Bir kaç örnek

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Conti t860 alın, ben t850 kullanmıştım muazzam lastik

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Nokian WR G2

Üç kış geçirdim, Kasım Nisan arası, halen 7mm diş var ve hiç yanıltmadı. Bu kış da beraberiz.

Bir kaç örnek

13.20 sonrası karlı zemin.

fiyatı ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Liman

fiyatı ?

Ben aldığımda 185 tl idi, yerine başka modeller çıkıp piyasadan kalkmış olabilir.

Ama nokian bu konuda gerçekten iyi, benim gibi bir Goodyear hastasını yoldan çıkarmayı başardı

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

Ben nokian waterprof 4 mevsim kullanıyorum, çok memnunum,kışlık lastik bakacak olsam ilk nokian bakardım herhalde.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

bridgestone blizzak la tanışmadan şunu bunu alırım demeyin...

Blizzak hangi kış lastiklerine kıyasen daha iyi?
Yorum bağlantısı
Burak Koca

Conti'nin yeni deseni TS860 205/55 R 16 ebatında Test birincisi olmuş. Fakat bu ebatta nasıl bir iş çıkarır net birşey söylemek zor, yeni desen de olduğu için bekleyip görmek gerekir. Fakat aralarında yine en mantıklısı Conti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Benim eski araçta conti vardı ts 850. Şimdiki araç içinde conti alacağım. Çok zalım lastik

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

Petlas 195 55 16 snowera kışlık lastik almayı düşünüyorum babamın araç için.nasildir aceba, tavsiye eder misiniz?

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Şimdi kafam biraz daha karıştı [emoji1] nokian pek sıcak gelmedi bana ve kendi ebatımda Ankara'da bulamadım...

Contimi alsam kumho mu yoksa michelin alpin5 mi [emoji51]

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Petlası aldığım günden beri beğenmemiş ikinci senesini kaza yapmadan bitirdiğim için şükretmiş ve söküp atmıştım. O zamanlar pek çok öveni vardı ve ben neredeyse vatan haini ilan edilecektim petlas yerli malı diye :) Conti de iyidir Nokian da. Bu arada kumho yu da çok öven var kullananlar memnun.

tarihinde A. Çetin Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Kışlık lastik ihtiyacı bölge ve kullanım şartlarına göre belirlenmeli aslında. Çok iyi denilen bazı lastikler başka bölge ve kullanıcı deneyimlerinde beğenilmeyebiliyor.

Ben conti tercih ederdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

ben çivili lastik kullandım çivileri takmadan hiçbir şikayetim olmadı lastikler kumho kw22 idi hatta lastikler mükemmeldi

mesela hangi modeli Fırat abi

Ben geçen sene wrd3 modelini aldım. Wrd4 daha iyi.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...