İçeriğe Yönlendir

VAG-COM

Misafir
Çözüme git Servet Aydın tarafından,

Recommended Posts

Tuna İşgören

Tuna Bey emeğinize sağlık. Kodları müsait zamanda ilk mesaja entegre edeceğim ;)

Bunları A4 kağıdına çıkardım dosya yaptım bagajda duruyor :D ne olur ne olmaz ummadık zamanda lazım oluyor . Çok değerli bilgiler vag grubu kullanan arkadaşlar çıktısını alsınlar bu kodların

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bildiğim kadarıyla diğer markalarda bu tip opsiyon ve kişiselleştirilebilirlik yok. Özellikler bir yerde saklı değil, aracınızda duruyor, pratik bir kablo ile bilgisayarınıza bağlayıp yapabilirsiniz, çok basit, öğretirim isterseniz size  ;)  Hiçbir yeri dolaşmanıza gerek yok, hiç zahmetli de değil, sizin bu forumda harcadığınız zamandan daha az zamanınızı alır içiniz rahat olsun. ;)

Üretici bu şekilde uygun görmüş öyle yapmış, hala servisler yapıyor olsa 8 yıllık mazide gizli olurdu ama maalesef şu an servisler bu hizmeti vermiyorlar  ;)

Aslında cevap şu olabilirdi ;

Araçlar global piyasaya göre üretiliyor bölgelere göre özellikleri aktif hale getirtilip kapatılabiliyor. Türkiye servis bültenlerinde bu tip özelliklerle ilgili bilgi bulunmadığı için servisler bu konuda isteklere cevap veremiyor. Benim ulaşabildiğim en mantıklı açıklama bu.

Vag grubundan bir aracım olursa bu özellikler için tecrübelerine güvendiğim Murat'a müraacat ederim büyük ihtimalle. Teşekkür ederim teklifiniz için :)

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Tuna Bey emeğinize sağlık. Kodları müsait zamanda ilk mesaja entegre edeceğim ;)

Murat abi arıza ışığa yakan bir ampülü kodlayıp arıza ışığı yakmamasını sağlayabilirmiyiz mesela Amerikan park mesela xenon kiti gibi
Yorum bağlantısı

Murat abi arıza ışığa yakan bir ampülü kodlayıp arıza ışığı yakmamasını sağlayabilirmiyiz mesela Amerikan park mesela xenon kiti gibi

Emre, bu dediğin mümkün mesela 2013 Model Jettası olan bir arkadaşın plakalarına led taktık. Bir baktık arıza ışığı yaktı. Sonra kodlama ile yakmamasını sağladık. 2013 Model Seat Ibizada ise tüm lambalar için yapılabiliyordu. Biraz araçtan araca fark edebiliyor. Bazı araçlarda ise olmuyor. Sen Caddy için mi soruyorsun ?

Murat yazmayı unutmuşum.

Eline sağlık kardeşim :nazar::nazar:

Sağol abi. İyi dileklerin için teşekkür ederim. ;)

Audiye de oluyor bunlar demi.. :)

Oluyor tabiki Audi de babası oluyor hemde :D Sen hele al füze bile fırlatır [emoji16]
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Oluyor tabiki Audi de babası oluyor hemde :D Sen hele al füze bile fırlatır [emoji16]

Tamam kurcalarız beraber... ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya
(düzenlendi)

Aslında cevap şu olabilirdi ;

Araçlar global piyasaya göre üretiliyor bölgelere göre özellikleri aktif hale getirtilip kapatılabiliyor. Türkiye servis bültenlerinde bu tip özelliklerle ilgili bilgi bulunmadığı için servisler bu konuda isteklere cevap veremiyor. Benim ulaşabildiğim en mantıklı açıklama bu.

Vag grubundan bir aracım olursa bu özellikler için tecrübelerine güvendiğim Murat'a müraacat ederim büyük ihtimalle. Teşekkür ederim teklifiniz için :)

Cevaplar kesinlikle değişiklik gösterebilir, siz de araştırınca ulaşabilmişsiniz ne güzel, kendinizin bu cevabı vermesi daha çok hoşuma gitti :) 

Kesinlikle bizim ekipten birine danışacağınızı biliyordum, ha ben ha Murat biz biriz hiç fark etmez, en azından sizin dediğiniz gibi; forum forum, servis servis gezmeyecek böyle bir zahmetle uğraşmayacaksınız, herşeye çözüm bizde  :bravo:

Elimizden geldiğince bir katkımız olsun :)  Bu kodlar skoda fabiada da birebir aynı babamın aracındada dönüşe duyarlı sisler , kapıları kilitleyince korna çalması , selektör atınca sislerinde yanması , geri vitese takınca sislerin yanması , kadran selamlama gibi özellikleri açtık 

Kesinlikle çok faydalı oldu:) Dönüşe duyarlı sisler nasıl bu arada, ben de onu aktif hale getirsem mi, babanız ve siz sevdiniz mi onu?

tarihinde Ozlem Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Leonda zaten fabrikasyon açık ,, babam çok begendi ozellikle sokakta falan dönüşlerde ciddi aydinlatma sağlıyor

Yorum bağlantısı

Leonda zaten fabrikasyon açık ,, babam çok begendi ozellikle sokakta falan dönüşlerde ciddi aydinlatma sağlıyor

Bende geri vitese takınca ve dönüşlerde yanıyor. Gerçekten karanlıkta kör nokta aydınlatması için faydalı bir uygulama..[emoji106]
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Leon ve fabiada da açtık onu ön arka güzel bir aydinlatma sağlıyor gerçekten geri vitese takınca sislerin yanması

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Emre, bu dediğin mümkün mesela 2013 Model Jettası olan bir arkadaşın plakalarına led taktık. Bir baktık arıza ışığı yaktı. Sonra kodlama ile yakmamasını sağladık. 2013 Model Seat Ibizada ise tüm lambalar için yapılabiliyordu. Biraz araçtan araca fark edebiliyor. Bazı araçlarda ise olmuyor. Sen Caddy için mi soruyorsun ?

[emoji16]

evet Murat abi caddy için soruyorum plakaları kodlamıştık ampul patlasa bile arıza ışığı yakmıyor artık ama farlar stoplar için böyle birşey oluyormu bilemiyorum :)

Yorum bağlantısı

evet Murat abi caddy için soruyorum plakaları kodlamıştık ampul patlasa bile arıza ışığı yakmıyor artık ama farlar stoplar için böyle birşey oluyormu bilemiyorum :)

Ibizada vardı Caddy elime hiç geçmedi. Sende Long Codding var mı ?
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Ibizada vardı Caddy elime hiç geçmedi. Sende Long Codding var mı ?

yok maalesef kodlamaları bir abim aracılığıyla yaptım hep:) daha doğrusu bir abim yaptı :D

Yorum bağlantısı

yok maalesef kodlamaları bir abim aracılığıyla yaptım hep:) daha doğrusu bir abim yaptı :D

Emre senin problemin çözümünü buldum. [emoji4] Az önce 2013 Model Jettanın uzunlara led taktık. Her zaman ki gibi arıza lambası yaktı.

Çözüm : Uzun hattına T10 Halojen Park Ampul takacaksın. Yani paralel. Onuda far çanağının içine salla. Canbus haberleşmesini bu yol ile kandırabildik. Şuan herşey on numara.[emoji16]

VagCom ile kodlama müsade etmeyen araçlar için bu yol uygulanabilir [emoji106]

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Otomatik cam sorun değil ben yaparım benim bir uno vardı ona yapmıştım kapı pandizotunu kesip düşme de koyarız hem de ışıklı.

Mazdanın pandizotunu kesmek? Telefonu ön konsola koydum diye iki gün eve alınmadım sen neyin peşindesin?
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı

ben direkt ledleri taktım arıza lambası yanmadı hiç.. Ka da..

Ford'da ne takarsan tak ampul var diye algılıyor abi :)
Yorum bağlantısı

Seat Ibiza 6J Amerikan Park Kodlaması...

e373af931af55fea3fa495eb2c0a4ccb.jpg

c27efd6e454e68319d9ebeb706add41a.jpg

1- Select

2- 09 Cent. Elect.

3- Security Access -16 > key 31347

4- Adaptation - 10

Sol sinyal için

(12)-Leuchte 0 BLK VL B**-Lichtfunktion E 0 > Value: Parking Light

(14)-Leuchte 0 BLK VL B**-Dimmwert EF 0 > Value : 30

(15)-Leuchte 0 BLK VL B**-Dimming Direction EF 0 > Value: maximize

(16)-Leuchte 0 BLK VL B**-Lichtfunktion G 0 > Value: Blinken links Dunkhelphase

(18)-Leuchte 0 BLK VL B**-Dimmwert GH 0 > Value:

(19)-Leuchte 0 BLK VL B**-Dimming Direction GH 0 > Value: minimize

Sağ sinyal için

(12)-Leuchte1BLK VRB**-Lichtfunktion E 1 > Value: Parking Light

(14)-Leuchte1BLK VRB**-Dimmwert EF 1 > Value : 30

(15)-Leuchte1BLK VRB**-Dimming Direction EF 1 > Value: maximize

(16)-Leuchte1BLK VRB**-Lichtfunktion G 1 > Value: Blinken rechts Dunkhelphase

(18)-Leuchte1BLK VRB**-Dimmwert GH 1 > Value:

(19)-Leuchte1BLK VRB**-Dimming Direction GH 1 > Value: minimize

Yorum bağlantısı

* Araç : Seat Ibiza 2015 Model 1.0 ecoTSI

* Yapılan İşlem : Far sensörü olmayan araçta Comin-Leaving Home Özelliğini Aktif Etme.

*Not: Bu uygulamada iç aydınlatma ile senkronize ettiğimiz için tavan lambası yandığı her durumda ( okuma lambası hariç ) kodladığımız aydınlatmalarda yanacaktır. Value alanları 0-100 arasında değer girilebilir. Örnek : Sislere ve Plakaya %100 Led Stoplara %50 uygulanmıştır.

09-Centrall Electric

Security Acces' tıklayın, şifreyi girin (31347).

Adaptation'a girin.

Devamında şu adımları takip ederek kodlamayı tamamlayabilirsiniz.

Sol Sis Farı İçin:

(9)-Leuchte12NL LB40-Lichtfunktion D 12 > Value: interior light

(10)-Leuchte12NL LB40-Dimmwert CD 12 > Value: 100

(11)-Leuchte12NL LB40-Dimming Direction CD 12 > Value: maximize

Sağ Sis Farı İçin:

(9)-Leuchte13NL RB3-Lichtfunktion D 13 > Value: interior light

(10)-Leuchte13NL RB3-Dimmwert CD 13 > Value: 100

(11)-Leuchte13NL RB3-Dimming Direction CD 13 > Value: maximize

Sol Stop Lambası İçin:

(13)-Leuchte20BR LA70-Lichtfunktion F 20 > Value: interior light

(14)-Leuchte20BR LA70-Dimmwert EF 20 > Value: 50

(15)-Leuchte20BR LA70-Dimming Direction EF 20 > Value: maximize

Sağ Stop Lambası İçin:

(13)-Leuchte21BR RC*-Lichtfunktion F 21 > Value: interior light

(14)-Leuchte21BR RC8-Dimmwert EF 21 > Value: 50

(15)-Leuchte21BR RC8-Dimming Direction EF 21 > Value: maximize

Sol Led Park Lambası İçin:

(13)-Leuchte23SL HLC7-Lichtfunktion F 23 > Value: interior light

(14)-Leuchte23SL HLC7-Dimmwert EF 23 > Value: 50

(15)-Leuchte23SL HLC7-Dimming Direction EF 23 > Value: maximize

Sağ Led Park Lambası İçin:

(13)-Leuchte24SL HRA69-Lichtfunktion F 24 > Value: interior light

(14)-Leuchte24SL HRA69-Dimmwert EF 24 > Value: 50

(15)-Leuchte24SL HRA69-Dimming Direction EF 24 > Value: maximize

Plaka Lambaları İçin:

(9)-Leuchte25KZL HA60-Lichtfunktion D 25 > Value: interior light

(10)-Leuchte25KZL HA60-Dimmwert CD 25 > Value: 100

(11)-Leuchte25KZL HA60-Dimming Direction CD 25 > Value: maximize

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Misafir

Araç menüsünden yani teyp üzerinden,

Gündüz Farı ve Konfor Sinyalini Aktif veya Deaktif etmeyi kodladım.

6d8c52bdebce17d31bed4c1f51e8d9ce.jpg

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Başgan Ford var kodlanmı[emoji48]

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...