İçeriğe Yönlendir

VAG-COM

Misafir
Çözüme git Servet Aydın tarafından,

Recommended Posts

Tahir Ak

arkadaş bu vag grubu Android HTC gibi... istediğin şekilde oyna dur. Bizim japonlar ile win95...

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Leon ve fabiada da açtık onu ön arka güzel bir aydinlatma sağlıyor gerçekten geri vitese takınca sislerin yanması

Ben yazlığa bi geleyim (Tekirdağ) Tuna ilgilenirsin dimi benim arabayla

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Araç menüsünden yani teyp üzerinden,

Gündüz Farı ve Konfor Sinyalini Aktif veya Deaktif etmeyi kodladım.

:flowers: sayın Murat bey kardeşim hep kendi arabanın kodlarını paylaşıyorsun :fiuw:

bak burada bir konu http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/287978-8-ocak-2017-pazar-g%C3%BCn%C3%BC-%C3%BCcretsiz-ar%C4%B1za-te%C5%9Fhisi/page-4 var benim aracımda bunlar açılabiliyor diye buldum. ama kodları açacak arkadaş kodları bulabilirseniz bakarım diyor. hadi bakalım birazda bizim için maharetini göster  :flowers:  :fiuw:

Yorum bağlantısı
Misafir

Başgan Ford var kodlanmı[emoji48]

Ford araçlarının piiri @Eren Erdoğan. Artık PTC dahi takıp kodluyor. Ankaraya gelince kıyıya köşeye kıstıralım halledelim senin işi. :)

arkadaş bu vag grubu Android HTC gibi... istediğin şekilde oyna dur. Bizim japonlar ile win95...

Sesli güldüm :D

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Ford araçlarının piiri @Eren Erdoğan. Artık PTC dahi takıp kodluyor. Ankaraya gelince kıyıya köşeye kıstıralım halledelim senin işi. :)

Sesli güldüm :D

Başgan çökelim devrene o zaman haber et, Ptc benim arabaya olmuyormuş ama başka vardır bi şeyler.
Yorum bağlantısı
Misafir

İstanbul'da olaydın benim arabayı da mıncıklardık  :)

Hallederdik. Neyse yolun düşerse ve bende müsait olursam uğrayıver yanıma ;)

Yorum bağlantısı
Misafir

Hallederdik. Neyse yolun düşerse ve bende müsait olursam uğrayıver yanıma ;)

İnşallah inşallah  :)

Yorum bağlantısı
Misafir

:flowers: sayın Murat bey kardeşim hep kendi arabanın kodlarını paylaşıyorsun :fiuw:

bak burada bir konu http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/287978-8-ocak-2017-pazar-g%C3%BCn%C3%BC-%C3%BCcretsiz-ar%C4%B1za-te%C5%9Fhisi/page-4 var benim aracımda bunlar açılabiliyor diye buldum. ama kodları açacak arkadaş kodları bulabilirseniz bakarım diyor. hadi bakalım birazda bizim için maharetini göster  :flowers:  :fiuw:

Abi bana aracında yaptırmak istediğin özellikleri yazar mısın. Belki ortaya bir şeyler çıkarabiliriz ;)

Başgan çökelim devrene o zaman haber et, Ptc benim arabaya olmuyormuş ama başka vardır bi şeyler.

Çömez kendisi :D Gelir birazdan buralara ;)
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Abi bana aracında yaptırmak istediğin özellikleri yazar mısın. Belki ortaya bir şeyler çıkarabiliriz ;)

Ahahahahah Çömez candır diyorum.
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

• Kontağın ilk açılışında ibrelerin sona vurup geri gelmesi (2012 haziran sonrası araçlarda)
  • Işık sensörü olan araçlarda coming-home fonksiyonun otomatiğe çevrilmesi
  • Gündüz sürüş farlarının ön yol bilgisayarından kapatılıp açılabilmesi (2010 ve sonrası araçlarda)
  • Şerit değiştirirken verilen kısa sinyalin 3 kereden 4 veya 5 kereye yükseltimi (2010 ve sonrası araçlarda)
  • Ani kalkışlarda direksiyonda oluşan titremenin kapatılması (TSC)
  • Arka cama su sıkıldıktan 5 saniye sonra sileceğin tekrar çalışması
  • Ön cama su sıkıldıktan 5 saniye sonra sileceğin tekrar çalışması
  • Yağmur sensörü olan araçlarda camlar açık bırakılıp kapı kilitlenirse yapmur yağması durumunda camlar otomatik kapanır (bu zaten var benim aracımda)
  • Sis farları açık giderken her selektör attığınızda sis farları sönüp tekrar yanar
  • Akşam vakti geri vitese takıldığında ön sisler yanar
  • Virajlarda yanan sis farları istenirse iptal edilebilir
  • 120 km/saat hızının üzerinde seyir ederken ani fren yapılması durumunda dörtlü flaşörleri otomatik yanar
  • Sinyallerin amerikan park olarak yanması (2009 model araçlarda)
  • Açık kalan camları uzaktan kumanda ile kapatırken sonuna kadar beklemek yerine 2 saniye basılı tutun sonrasında kendi kapnasın (2009 model araçlarda)
  • Alarm hazırlığı olan araçlarda kapıların kilitlenirken "BİP" şeklinde uyarı sesinin aktif edilmesi

aracım a3 1.4 tfsı 2013 model 8 p kasa 

Yorum bağlantısı
Misafir

Bu kodları Ender Elektronikten kopyala yapıştır yaptın sanırım.

• Kontağın ilk açılışında ibrelerin sona vurup geri gelmesi (2012 haziran sonrası araçlarda)
  • Işık sensörü olan araçlarda coming-home fonksiyonun otomatiğe çevrilmesi
  • Gündüz sürüş farlarının ön yol bilgisayarından kapatılıp açılabilmesi (2010 ve sonrası araçlarda)
  • Şerit değiştirirken verilen kısa sinyalin 3 kereden 4 veya 5 kereye yükseltimi (2010 ve sonrası araçlarda)
  • Ani kalkışlarda direksiyonda oluşan titremenin kapatılması (TSC)
  • Arka cama su sıkıldıktan 5 saniye sonra sileceğin tekrar çalışması
  • Ön cama su sıkıldıktan 5 saniye sonra sileceğin tekrar çalışması
  • Yağmur sensörü olan araçlarda camlar açık bırakılıp kapı kilitlenirse yapmur yağması durumunda camlar otomatik kapanır (bu zaten var benim aracımda)
  • Sis farları açık giderken her selektör attığınızda sis farları sönüp tekrar yanar
  • Akşam vakti geri vitese takıldığında ön sisler yanar
  • Virajlarda yanan sis farları istenirse iptal edilebilir
  • 120 km/saat hızının üzerinde seyir ederken ani fren yapılması durumunda dörtlü flaşörleri otomatik yanar
  • Sinyallerin amerikan park olarak yanması (2009 model araçlarda)
  • Açık kalan camları uzaktan kumanda ile kapatırken sonuna kadar beklemek yerine 2 saniye basılı tutun sonrasında kendi kapnasın (2009 model araçlarda)
  • Alarm hazırlığı olan araçlarda kapıların kilitlenirken "BİP" şeklinde uyarı sesinin aktif edilmesi
aracım a3 1.4 tfsı 2013 model 8 p kasa </p>
Kendin yapmak ister misin ;) Sana kablo bulalım. Kodlarını bulduklarımı sırayla ekleyeceğim bu mesajı takip edersin abi. Yalnız Almancadır. Kullanılan kablonun sürümüne göre dil çevirisi yapmak kişinin özverisine kalmaktadır. Ben orijinal hali ile paylaşıyorum.

[*]Kontağın ilk açılışında ibrelerin sona vurup geri gelmesi

STG 17 (Schalttafel) auswählen

STG Anpassung - Funktion 10

Kanal 36 auswählen

Wert von 1100 auf 1110 anpassen

[*]Alarm hazırlığı olan araçlarda kapıların kilitlenirken "BİP" şeklinde uyarı sesinin aktif edilmesi

DWA Quittierungshupen aktivieren

STG 46 (Komfortsteuergerät) auswählen

STG Codierung - Funktion 07

DWA schärfen mit Horn quittieren

Byte 08 - Bit 7 aktivieren

alternativ / zusätzlich

STG 46 (Komfortsteuergerät) auswählen

DWA schärfen mit Blinklicht quittieren

Byte 08 - Bit 6

Codierung ab MJ 11:

DWA Quittierungshupen aktivieren

STG 09 (Bordnetz) auswählen

Byte 05

Bit 1 aktivieren

Bit 4 aktivieren

Anzeige im FIS Menü aktivieren

Byte 05

Bit 2 deaktivieren

Alarmverzögerung bei mechanischem Entriegeln starten

Byte 05

Bit 6 aktivieren

[*]Akşam vakti geri vitese takıldığında ön sisler yanar

STG Lange Codierung - Funktion 07

Byte 26

Bit 6 aktivieren

[*]Gündüz sürüş farlarının ön yol bilgisayarından kapatılıp açılabilmesi

STG 09 (Bordnetz)

STG Lange Codierung - Funktion 07 auswählen

Byte 15

Bit 7 aktivieren

[*]Sinyallerin amerikan park olarak yanması

STG Lange Codierung - Funktion 07

Dimmung Blinker vorne:

Byte 07 - 14 (20 % Dimmung)

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Konforlu sinyal nasıl oluyor bacak bacak üstüne mi atıyor başkan :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Misafir
Konforlu sinyal nasıl oluyor bacak bacak üstüne mi atıyor başkan [emoji3]

Sen elleşme ben 3-5 kere sinyal veririm diyor [emoji4]
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tuna İşgören
On 03.01.2017 at 08:58, Fatih Keskin yazdı:

Ben yazlığa bi geleyim (Tekirdağ) Tuna ilgilenirsin dimi benim arabayla

Abi kusura bakma mesajini simdi gördüm, arkadaşta kablo var uygun olursa her türlü yardımcı olmaya çalışırım yeterki müsaitlik durumu uysun

Yorum bağlantısı
Emin Önal
On 1/3/2017 at 10:50, Murat Sağdaş yazdı:

Bu kodları Ender Elektronikten kopyala yapıştır yaptın sanırım.

Kendin yapmak ister misin ;) Sana kablo bulalım. Kodlarını bulduklarımı sırayla ekleyeceğim bu mesajı takip edersin abi. Yalnız Almancadır. Kullanılan kablonun sürümüne göre dil çevirisi yapmak kişinin özverisine kalmaktadır. Ben orijinal hali ile paylaşıyorum.

Hangi seri için bu kodlar Murat ?

Yorum bağlantısı
Misafir
On 23.01.2017 at 12:16, Emin Önal yazdı:

Hangi seri için bu kodlar Murat ?

Audi A3 8P

2003-2012 arası araçlar içindir. Donanım ve üretim yılına göre farklılık gösterebilir.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Audi A3 8P
2003-2012 arası araçlar içindir. Donanım ve üretim yılına göre farklılık gösterebilir.

Murat abi VAGCOM kablosu alayım diyorum bana bir tavsiyede bulunabilirmisin
Yorum bağlantısı
Misafir
11 saat önce, emre öğüt yazdı:

Murat abi VAGCOM kablosu alayım diyorum bana bir tavsiyede bulunabilirmisin

Sen sürekli bu iş ile uğraşıyorsun. Sana tavsiyem güncellenebilir al. Fiyatı biraz tuzlu ama sürekli versiyon sorunu yaşamazsın. Çin malı olanlarda iş görür ama örnek 2015 Modele kadar destekliyorsa 2016 Model çıkınca kullanamazsın. Benimde elimde replika Vag-Com kablosu var. Fakat artık yetmemeye başladı çünkü çok arabaya uyguluyorum. 

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-teknik-elektronik-test-olcum-cihazi-vag-com-17.1.1-vagcom-cin-mali-degil-guncellenebilir-avrupa-urun-389353812/detay

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
2 saat önce, Murat Sağdaş yazdı:

Sen sürekli bu iş ile uğraşıyorsun. Sana tavsiyem güncellenebilir al. Fiyatı biraz tuzlu ama sürekli versiyon sorunu yaşamazsın. Çin malı olanlarda iş görür ama örnek 2015 Modele kadar destekliyorsa 2016 Model çıkınca kullanamazsın. Benimde elimde replika Vag-Com kablosu var. Fakat artık yetmemeye başladı çünkü çok arabaya uyguluyorum. 

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-teknik-elektronik-test-olcum-cihazi-vag-com-17.1.1-vagcom-cin-mali-degil-guncellenebilir-avrupa-urun-389353812/detay

abi en iyisi bende replika alayım :D

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Misafir
(düzenlendi)
On 26.01.2017 at 18:26, Murat Sağdaş yazdı:

16.8.0 sorunlu sürümdür. 16.8.4 bulabilirseniz onu alın.

Murat beyciğim bu vagcom ile yaptırdığımız değişiklikler zamanla kafasına göre bozulabiliyor mu? benim sağ arka led stop yine yanmıyo da hayır ona göre küfredecemde :crazy:

tarihinde Doğuş Bağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...