İçeriğe Yönlendir

Trafik Sigortasının Günü Geçmiş ?

Volkan Turkmen

Recommended Posts

Volkan Turkmen

Arkadaşlar merhaba,

Bugün çevirmeye takıldım, her şeyim tam zannediyordum fakat trafik sigortamın süresi 5 gün önce dolmuş. Mevcut sigorta şirketim beni uyarmadı süre doluyor diye. 92 TL ceza yedim. 

Sigorta şirketinin bildirim zorunluluğu var mı ? Yoksa tüm sorumluluk bizde mi ?

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı

Herhangi bir bildirim zorunluluğu yok. Eski çalıştığım şirkette aynı sıkıntıdan 2 sefer ceza yemişliğim var. Allahtan plakaya yazdılar sicilime işlemedi.

Sonra sigortacıyı değiştirdik. Sigorta fiyatından önce sigorta yaptırılan sigortacının seçilmesi daha önemli bence...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Acentenin veya şirketin herhangi bir bildirim zorunluluğu yok. Geçmiş olsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Şirketin insiyatifine kalmış bişi bu. Bizimki 1 hafta kala arayıp fiyat araştırması yapacağını söylüyor.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Genelde arıyorlar, ama unutulabilir. Ben kendim sürekli kotrol ediyorum, arabanın alındığı tarihleri hatırlayarak....:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Acentam bana bildirmese bıyıklarını yolardım

Bana 24 saat kala bildiriyor. Sıkıysa ondan yaptırma. Bıyık boyası benden çıkıyor :p

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bana 24 saat kala bildiriyor. Sıkıysa ondan yaptırma. Bıyık boyası benden çıkıyor :p

Hahaha.. bu taktik... 

Gününden önce haber ver işini düzgün yap ama daha önceden haber verip fiyat araştırması yapmasına fırsat tanıma..  :D  :D  :D

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Haber denmiş.. Düşündüm de ben kart ektresinde haber almış oluyorum...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hahaha.. bu taktik...

Gününden önce haber ver işini düzgün yap ama daha önceden haber verip fiyat araştırması yapmasına fırsat tanıma.. :D:D:D

Saka bi yana, sende ki memnuniyet bi baska. Gecen gun yaptırdığım seyahat sigortasindan sonra bi arkadasim telefonla garanti bankasina yaptırmış. Gunler yanlış, kase imza yok. Ben gördum de engelledim. Sana yonelticektim ama kayinpederi de sigortaciymis, ona gitti.

Bu arada vizem geldi, ellerine saglik tekrardan :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Saka bi yana, sende ki memnuniyet bi baska. Gecen gun yaptırdığım seyahat sigortasindan sonra bi arkadasim telefonla garanti bankasina yaptırmış. Gunler yanlış, kase imza yok. Ben gördum de engelledim. Sana yonelticektim ama kayinpederi de sigortaciymis, ona gitti.

Yurt dışına mı çıkacaksın?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Rica ederim. hayırlarla  git gel.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yurt dışına mı çıkacaksın?

Evet abi.

Rica ederim. hayırlarla  git gel.. 

Teşekkür ederim :flowers:

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp

Sigorta acentasının hukuken bildirim zorunluluğu yok.

Ama bildirmeyen sigortacıyla da bir daha zaten çalışılmaz.

Yıllar içinde de o sigortacının müşteri sayısı düşer.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haydar Erdal

Başka bir sorum olacak; benin trafik sigorta poliçem ve kasko sigorta poliçem kayıp.İkisinide internetten sorgulayabiliyorum bilgilerim doğru.Bu durumda herhangibir kaza veya olayda sıkıntı olur mu?Kaybettiğim poliçeleri tekrar nasıl alabilirim.(Poliçeleri ben yurtdışında iken bacanağım yaptırdı, eşim nereye koyduğunu bulamıyor.)

Yorum bağlantısı

Birsey olmaz. Policeyi duzenlettirdiginiz acenteden suret isteyebilirsiniz. Acenteye ulasamiyorsaniz sirkettin internet adresinden talep edebilirsiniz.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

Arkadaşlar merhaba,

Bugün çevirmeye takıldım, her şeyim tam zannediyordum fakat trafik sigortamın süresi 5 gün önce dolmuş. Mevcut sigorta şirketim beni uyarmadı süre doluyor diye. 92 TL ceza yedim. 

Sigorta şirketinin bildirim zorunluluğu var mı ? Yoksa tüm sorumluluk bizde mi ?

Teşekkürler.

Araç baglanmadı mı?

Yorum bağlantısı
Volkan Turkmen

Araç baglanmadı mı?

Yok, bağlanmasına müsaade etmeden yeni poliçe kestirdim hemen. Allahtan gündüz çevirmesi, gece olsa maceranın hası olurdu...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...