İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk2 Tavan Aydınlatması Led Yapımı

Derviş Dursun

Recommended Posts

Derviş Dursun

Akşam akşam can sıkıntısından sarı yanan yan ışıkları led yapmak istedim. Orta zaten leddi, diğerleri de sırıtsın istemedim. Belki yapmak isteyip bilgisi olmayan arkadaşlara yardımcı olur diye düşündüm. Basit bir çalışma aslında. Resimlerde aşama aşama sökme işlemi mevcut. Araçtan sökmek basit, sadece orta çerçeveyi sökmek yeterli. İnce bi tornavida yada farklı bişeyle çıkıyor yerinden. Yalnız dikkat edin parça zamanın verdiği eskimeden dolayı kırılabilir.bea5c3c247facb20e787aac1b60f19a5.jpga3bb8f935185e0cf1f5ca52d00cedccf.jpg

İçinden çıkan lambalar duylu normal ampul. Ben dipsiz led kullandım, tellerini açıp eksi artı kısımlara bağladım. İsterseniz lehimde yapabilirsiniz ama ben sıkıştırdım güzelce ve sıkıntı olmadı.75e52d836b23fd0a4e1255bdfd8384ca.jpg0cedb78fdd5be514304c504f543b7884.jpg3e2d32a6e90edeb45b14c114edbcc031.jpg

Denemeleri yaptım yandı problem çıkmadı ec4c040814b0eb90a75662c4c76f1c3b.jpg48053f35ebfc62ab2f999a8ef2d4c9e4.jpg192dd425f4425705c419bb070b2e1c0e.jpg

Yalnız ledlerin uçlarını tam oturtmadan önce artı eksi bağlantılarını doğru yapmalısınız. Yanlış olursa evde verdiginiz elektrikle yanan lamba, arabada yanmaz. Resimde gördüğünüz siyah bantlı uç artı, düz sarı uç ise eksi. Yolu takip edip ona göre ayarlayarak bağlayın. Orta kısım arabada da takılır sorun değil.218e0637f3cb527f514abf013f15bad4.jpg

Buda son işlem taktım ve denedim herşey yolunda. Yapmak isteyen arkadaşlara kolay gelsin. Basit ama güzel bir işlem. Bu arada yuvarlak lambanın sağa sola dönen uçları gevşekse eğer, beyaz kare olan parçanın uçlarına ince ince elektrik bandı yapıştırın sıkılaşsın sağlam olur oynamaz. Bende öyle yaptım.f3db6f442a99c790d2214c7c62bc2f6c.jpg9679482c8f21d3e42b6222eff23e5b44.jpg

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Çok güzel olmuş... :bravo:  :bravo:

teşekkür ederim abi :)

Guzel detaylar :)

eyvallah kardeşim :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yol bilgisayarında arıza lambasını yakmadı değilmi... :unsure2:

benzer çalışmayı bekliyoruz..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Abi ben evin yolunu bulamıyorum görev yoğunluğundsn kimi zaman eve varamadan kaldırımdaki bankda uyuya kalıyorum :D  geçenlerde arabamın anahtarını aldım cebime gece işten gelince mondeomun içinde uyudum. O kadar özlemişim yani.... :D  :D  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Yol bilgisayarında arıza lambasını yakmadı değilmi... :unsure2:

Yol bilgisayarı derken saat göstergesinin orda mı abi? Hiç bilgim yok, bakmadım oraya. Oraysa eğer orda arıza mı veriyor? Nasıl bakıyoruz ki?

Güzel olmuş ☺

Yaptım oldu abim :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Baktım geldim herhangi bir arıza falan vermemiş, yada ben görmedim. Menü falan varda ordan bakılıyorsa onu bilmiyorum işte.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Tayinimi BURSA ya aldıracam haaa.

:D gel abi ev arayışına başlıyorum hemen :D
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

kitap okuma ledleri gayet güzel olmuş eline sağlık

Sağol abim teşekkür ederim
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Mondeo beyni akıllıdır. Kendisi öğrenir. Gerçek yanmayan ampülü anlar. Arıza lambası yakmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Eline saglik guzel olmuş ben de. Cerceveyi tamir ettim 3 kutu iran yapistiricisi harcadim. O kadar çürümüş ki un gibi olmus. Bence guzel oldu karbonfiber kaplamak zorunda kaldim kiriklari gizlemek icin fena da olmadi. Bir ara resim atarım bende

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Eline saglik guzel olmuş ben de. Cerceveyi tamir ettim 3 kutu iran yapistiricisi harcadim. O kadar çürümüş ki un gibi olmus. Bence guzel oldu karbonfiber kaplamak zorunda kaldim kiriklari gizlemek icin fena da olmadi. Bir ara resim atarım bende

Aynen çok nazlı olmuş parça. Azıcık zorlasan kırılıyor hemen. Bende uçlarında küçük kırılmalar olunca baliyle falan yapıştırdım

Güzel çalışma eline sağlık.

Teşekkür ederim abim

Güzel çalışma eline sağlık.

Teşekkür ederim abim
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Bu çerçevenin kalıbını alıp üretmek lazım, bulunmuyor diye 100 Liraya satıyorlar. Yada en temizi tavanı kesip şunu takmak.

FiestaUpdate1.jpg

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Bu çerçevenin kalıbını alıp üretmek lazım, bulunmuyor diye 100 Liraya satıyorlar. Yada en temizi tavanı kesip şunu takmak.

Vayy on numara. Ama bizimkilere uyar mı ki

FiestaUpdate1.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...