İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk2 Tavan Aydınlatması Led Yapımı

Derviş Dursun

Recommended Posts

Münir Nurettin Taşova

Kablo ne kadar uzun yani nereye kadar gidiyor ona göre uygun yerden delik açıp ucunu ordan çıkarmam lazimki lambayı öyle takayım. Kesileceği için herhangi bir lambada uydurulur zaten

Arka taraftan 5 6 cm boşluk bıraksan yeter. 5-6 cm de payı var harici.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Arka taraftan 5 6 cm boşluk bıraksan yeter. 5-6 cm de payı var harici.

Şimdi stop lambasının tam orta kısmından hizalarsak öne doğru 5 6 cm ilerde mi kalıyor? Bana o ölçü lazım aslında
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Şimdi stop lambasının tam orta kısmından hizalarsak öne doğru 5 6 cm ilerde mi kalıyor? Bana o ölçü lazım aslında

Yarın ölçer yazarım.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Yarın ölçer yazarım.

Valla süper olur kardeşim. En azından döşemeyi sökmeden delik açar ordan çeker çıkarırım kabloyu. Sonuçta hepsi aynıdır.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi

Benim arka tavan aydınlatması orijinal, sizde neden yok anlayamadım? 99 modelden sonra mı koymuşlar. İlla ki bu lambaya gerek yok, her türlü tavanı kesmeyecek misiniz?

Görünürde, oradan lambayı nasıl takacaksın?

Aynen öyle tesisatı koymuşlar orayı delip lamba koymamış manyaklar, mesela far ayar tesisatıda var motor ve düğmede yok, bilgi için sağolasın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Münir bu lamba hangi araca ait ben bi tane buldum büyük geldi

ford transit tavan lambası da ortak parçadır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Aynen öyle tesisatı koymuşlar orayı delip lamba koymamış manyaklar, mesela far ayar tesisatıda var motor ve düğmede yok, bilgi için sağolasın

Abi sen arkaya lamba taktın mı? Hazır açmıştın
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Far yükseklik motorunun tanesi 125 TL. 50 TL'de tuşu bulunsa 300 TL'ye güzel donanım olur. Uzun yolda sık kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi

ford transit tavan lambası da ortak parçadır

Eyvallah abi bunuda değerlendirecem

Abi sen arkaya lamba taktın mı? Hazır açmıştın

Bir tane çıkma aldım uymadı boşluğa büyük geldi, ctesi bakıcam transit, ka yada mondeo hangisi denk gelirse

Far yükseklik motorunun tanesi 125 TL. 50 TL'de tuşu bulunsa 300 TL'ye güzel donanım olur. Uzun yolda sık kullanıyorum.

Su an o kadar masraf yapmaya değmez yaza doğru mercek far yapmayı düşünüyorum

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Derviş Dursun

Arka tarafa lambayı taktım. Tam yerine değilde az daha öne aldım lambayı. Yakmak kolay olsun ve az daha ön tarafı aydınlatsın diye. Üç fişli en uygun doblo tavan lambasını buldum. Palio eli aynı lamba ve piyasada 40 tl. Ben çerçeveli hâliyle ünlü otodan (fiat parçacısı) kargo dahil 23 küsür liraya aldım. Ebat olarak biraz büyük gibi ama takınca abartılı olmadı. Düğmeli değil, basmalı modeli. O da önemli değil zaten. Lakin benim tavan su almaya devam ediyor hala. Çıtaları da değiştim, anten kısmını da kontrol ettim sonuç sıfır [emoji58][emoji58]21292c0247499a7a61c4eaf684671e23.jpg

be635bb7110779699cfbb0cf4fb0fa24.jpg

Buda yanarkenki hali

bef613dee58df3ccd916d20c9d3cfca2.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Orijinal gibi olmuş, eline sağlık. ? Tavan döşemesi ıslak mı ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Eyvallah kardeşim evet renk olarakda güzel oldu. Tavan ıslak maalesef. Öyle aman aman su akmıyor ama nemden ıslak böyle. Tavanı söküp kontrol edicem ama havalar izin vermedi bir türlü 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi

Orjinal gibi olmuş Derviş bilseydim arkadan delik açmazdım güzel olmuş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun
1 saat önce, MehmetÇelebi yazdı:

Orjinal gibi olmuş Derviş bilseydim arkadan delik açmazdım güzel olmuş

Abi senin lambanın yuvaya bakmak lazım, belki uydurabilinir

Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi
Bir saat önce, Derviş Dursun yazdı:

Abi senin lambanın yuvaya bakmak lazım, belki uydurabilinir

Halledecem o işide havalar biraz düzelsin,vakit bulursam halledicem

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)
On 15.01.2017 at 19:59, Derviş Dursun yazdı:
Arka tarafa lambayı taktım. Tam yerine değilde az daha öne aldım lambayı. Yakmak kolay olsun ve az daha ön tarafı aydınlatsın diye. Üç fişli en uygun doblo tavan lambasını buldum. Palio eli aynı lamba ve piyasada 40 tl. Ben çerçeveli hâliyle ünlü otodan (fiat parçacısı) kargo dahil 23 küsür liraya aldım. Ebat olarak biraz büyük gibi ama takınca abartılı olmadı. Düğmeli değil, basmalı modeli. O da önemli değil zaten. Lakin benim tavan su almaya devam ediyor hala. Çıtaları da değiştim, anten kısmını da kontrol ettim sonuç sıfır [emoji58][emoji58]

Derviş merhaba. Arka aydınlatmayı bende yapacagım. Hatta elimde arkadaştan aldıgım volvo tavan lambası var ama fiatınki daha hoş duruyor. Sana sormak istediğim bir kaç soru var. Çerçeveyle aldık onu nasıl sabitledin tavana. Vida yerleri Vs. Hazır mı? Bir de tavan döşemesini nasıl kestin.? Sökmek lazım mı yoksa üstünden halledebilir miyiz? Şimdiden çok teşekkür ettim.

tarihinde Emre Şimşek tarafından düzenlendi
alıntıdaki resimler silindi
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun
1 saat önce, Beyazıt Gündem yazdı:

Derviş merhaba. Arka aydınlatmayı bende yapacagım. Hatta elimde arkadaştan aldıgım volvo tavan lambası var ama fiatınki daha hoş duruyor. Sana sormak istediğim bir kaç soru var. Çerçeveyle aldık onu nasıl sabitledin tavana. Vida yerleri Vs. Hazır mı? Bir de tavan döşemesini nasıl kestin.? Sökmek lazım mı yoksa üstünden halledebilir miyiz? Şimdiden çok teşekkür ettim.

Merhaba kardeşim. Benim kullandığım doblo palio ortak üretimi olan tavan lambası. Çerçevenin kenarlarında tutacak yerleri var zaten. Lamba yerini kesmeden önce tutamaçların sıkıştırma yerlerini ölçerek ebatlarını al. Mesela ben 17 cm x 8 cm ölçü aldım ve kartona ölçerek cizip kestim kartonu. Tavanı kesmeden önce yanlardan ve arka stoptan ölçü alarak yerini ortaladım. Daha sonra kestiğim ölçülü kartonu ortalayıp koydum kenarlarını çizdim. Ölçüyü 2 3 milim dar almanda fayda var daha iyi sıkışır çerçeve. Çünkü esnek tavan atmasın. Normal maket bıçağına benzer cam kazıma aparatlatinda kullanilan bıçakla kestim. Keskin ve ince bir bıçak. Çerçeveyi oturttum ve bağlantıyı yaptım. Tavanı sökmeye gerek yok.

Yorum bağlantısı
Misafir

Eline saglik @Derviş Dursun . Elektrik tesisati hazir var miydi arkada? Bir de bu lamba kapi acildiginda yaniyor degil mi? Yani surekli acik, surekli kapali ve kapilara bagli toplam 3 modu var degil mi? 

Aldigin linki atabilir misin?

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun
Bir saat önce, Yunus Emre Çırak yazdı:

Eline saglik @Derviş Dursun . Elektrik tesisati hazir var miydi arkada? Bir de bu lamba kapi acildiginda yaniyor degil mi? Yani surekli acik, surekli kapali ve kapilara bagli toplam 3 modu var degil mi? 

Aldigin linki atabilir misi

Aldigin linki atabilir misin?

Teşekkür ederim kardeşim. Aynen 3 modu var. Tesisat hazırmış. Tam 3. stop lambasını söküp arkadan bakınca uçta duruyor. Lamba yuvasının içinde. Tutup çıkarılabilir. Link atarım şimdi 

https://www.google.com.tr/url?url=https://unluoto.com.tr/urunler/2885/tavan-lambasi-aydinlatmasi-orijinal-fiat-doblo&rct=j&sa=U&ved=0ahUKEwjEvtWkp8nRAhVL1BoKHSndBEMQFghPMAo&sig2=8IH-3oBFqLkM8LZVNu8yJQ&q=doblo+tavan+lambası&usg=AFQjCNGWsrFfVCusj555GHa_Bf-4M_0eEg

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Eyvallah kardesim. E sendeki beyaza yakin renk linkteki koyu gri gozukuyor?

Bakma sen ona, gri renkte ve bizim ön lambaların tonunda. Standart onlar zaten 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...