İçeriğe Yönlendir

Danıştaydan İki Yeni Karar

Misafir

Recommended Posts

Serkan Güngörmüş

Merhaba,

Benim aklıma takılan bir soru vardı. Yaklaşık 6 ay önce kaza yaptım servis faturası 25.000 TL tutarında çıktı, değer kaybı ekspert tarafından 7.500 TL çıkartıldı. Ancak karşı sigorta bunu bile vermedi. Şimdi bu yazıda bahsedilen değer kaybında mini onarımlar da talep edilebilecek maddesi burada da geçerli olacak mı? Yani ekspert tarafından tekrar bir değerleme yaptırmak gerekli midir?

Teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Merhaba,

Benim aklıma takılan bir soru vardı. Yaklaşık 6 ay önce kaza yaptım servis faturası 25.000 TL tutarında çıktı, değer kaybı ekspert tarafından 7.500 TL çıkartıldı. Ancak karşı sigorta bunu bile vermedi. Şimdi bu yazıda bahsedilen değer kaybında mini onarımlar da talep edilebilecek maddesi burada da geçerli olacak mı? Yani ekspert tarafından tekrar bir değerleme yaptırmak gerekli midir?

Teşekkürler..

Dava açmanız gerekirdi verilen değer kaybı çok düşükmüş.

Yorum bağlantısı

Merhaba,

Teşekkürler..

Sigorta odemedi mi henuz yoksa vermem diye red karari mi geldi elinize?

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı

Ne olursa olsun bu kararların bedelini her zaman vatandaş ödüyor.

Güzel, Hakan Bey bunu erkenden farketmeniz iyi olmuş. :yes:

Yorum bağlantısı

Güzel, Hakan Bey bunu erkenden farketmeniz iyi olmuş. :yes:

Keşke büyüklerimiz önceden uyarsalardı [emoji16]

Yorum bağlantısı
Serkan Güngörmüş

Sigorta odemedi mi henuz yoksa vermem diye red karari mi geldi elinize?

Saygilarimla.

Avukat aracılığıyla sigorta şirketine başvuru yapmıştık 5.500 TL ödeme yaptı. Bizde bunu az bularak tahkim kuruluna başvuru bedellerini vererek başvurduk. Şu anda dava devam ediyor. Son çıkan Danıştay Kararı'ndan sonra nasıl bir yol izlemeli.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Avukat aracılığıyla sigorta şirketine başvuru yapmıştık 5.500 TL ödeme yaptı. Bizde bunu az bularak tahkim kuruluna başvuru bedellerini vererek başvurduk. Şu anda dava devam ediyor. Son çıkan Danıştay Kararı'ndan sonra nasıl bir yol izlemeli.

Bunun için eksper yaptırmanız gerekliydi büyük ihtimal yaptırdınız sanırım.peki eksperi yapan kişi bağımsızmı yoksa sigorta şirketleriyle çalışıyormu bu çok şeyi etkiliyor çünkü.Avukata verdiyseniz sizin yapabileceniz bir şey yok avukatınız takip edecek siz sadece avukatı sürekli bilgi için arayın derim.

Yorum bağlantısı
Serkan Güngörmüş

Bunun için eksper yaptırmanız gerekliydi büyük ihtimal yaptırdınız sanırım.peki eksperi yapan kişi bağımsızmı yoksa sigorta şirketleriyle çalışıyormu bu çok şeyi etkiliyor çünkü.Avukata verdiyseniz sizin yapabileceniz bir şey yok avukatınız takip edecek siz sadece avukatı sürekli bilgi için arayın derim.

Tabi avukatın çalıştığı bir eksper var ilk fiyatlamayı o çıkarttı ve maximum bu değer kaybı çıkar dedi. Karşı sigorta şirketi ise kendi hesaplattırıp dediğim gibi o parayı bile vermedi. Şimdi dediğiniz gibi tahkimde ve avukat devam ediyor işlemlere. Sadece bu son karardan sonra 7.500 TL çıkarttığımız değer kaybı daha artabilir mi diye merak ettim. Çünkü dediğiniz gibi bana da 7.500 TL bile az gelmişti.

Yorum bağlantısı

Davalik duruma geldiyseniz beklemek durumndasiniz. Danistayin kararini avukatiniz takip ettiyse arttirilabilecek marji talep edecektir.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
E. Alp Demirkaya

Tabi avukatın çalıştığı bir eksper var ilk fiyatlamayı o çıkarttı ve maximum bu değer kaybı çıkar dedi. Karşı sigorta şirketi ise kendi hesaplattırıp dediğim gibi o parayı bile vermedi. Şimdi dediğiniz gibi tahkimde ve avukat devam ediyor işlemlere. Sadece bu son karardan sonra 7.500 TL çıkarttığımız değer kaybı daha artabilir mi diye merak ettim. Çünkü dediğiniz gibi bana da 7.500 TL bile az gelmişti.

Tahkim'den gelen bilirkişi kararları öylesine belirsiz olabiliyor ki, bu nedenle ne geleceğini kimse garanti edemez. Vatandaşlar için uyarı yapayım, talep ettiğinizden daha fazla bir değer kaybı hesaplanırsa, bunu alabilmeniz için, başvuru formuna "fazlaya ilişkin haklarınızı saklı tuttuğunuzu" belirtmek zorundasınız. Aksi halde, bilirkişi fazla bile hesaplasa, siz sadece talep ettiğiniz miktarı alabilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Serkan Güngörmüş

Arabayı satarken o tutar kadar fiyat inecek misiniz?

Şu anda zaten arabamı satıyorum ve değer kaybı miktarını düştüm. Ancak toplumdaki algı çok daha fazla değer kaybı olduğu yönünde olduğu için satmak bir hayli zor. Hatta bu işlerin nasıl olduğunu bildikleri halde Otomotiv şirketlerine aracımı gösterdiğimde çoğu almak istemiyor alacak olan da arabadaki değer kaybı değil hasar kaydı kadar fiyatı düşürmeye çalışıyor. Yaptığım kazada hiçbir suçum olmamasına rağmen mağdur olan ve bir sürü insana laf anlatmaya çalışan yine ben oluyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...