İçeriğe Yönlendir

Beyaz Eşya... Arçelik Mi ? Siemens Mi ?

Volkan Turkmen

Recommended Posts

Sadık Taşyürek

elektronik ve beyaz eşya maalesef şans işi.

hepsi aynı bantta üretilip aynı test ve sözde aynı kalite kontrolden geçiyor olmalarına rağmen kimi 20 sene kullanır memmnun kalır, kimi de 3 ay da 10 larca kez servisle muhattap kalır. marka ne olursa olsun şansınıza bahtınıza ne çıkarsa.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Siemens / Bosch / Profilo bunlar arasından hangisini alırsanız alın ama ithal olanı seçin başınız ağrımaz. Aynı özelliklerde aynı kalitede ki ürün profiloda en uygun fiyatlısıdır.

Buzdolapları Türkiyede Tekirdağ Çerkezköy fabrikasında üretiliyor Avrupa'ya da buradan gidiyor.

Mehmet hocam, siemens fabrika&satış &servis departmanlarında emek eden Ahmet Mehmet Ayşelerin emeği çöp mü_?

milli duygularımız alman arabalara övgüler dizerkende kabarırsa daha inandırıcı olur...

Katılıyorum. Alman Passat a biniyordu hocam [emoji4]
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Mehmet hocam, siemens fabrika&satış &servis departmanlarında emek eden Ahmet Mehmet Ayşelerin emeği çöp mü_?

milli duygularımız alman arabalara övgüler dizerkende kabarırsa daha inandırıcı olur...

anlayana sivrisinek sazdır. 

Buzdolapları Türkiyede Tekirdağ Çerkezköy fabrikasında üretiliyor Avrupa'ya da buradan gidiyor.

Ar-ge departmanı yok. Saldırın bakalım hocaya. Alın siemens makinenizi :)  kazanın tartışmayı.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Polat

Yerli mali olarak Anadol kalıyor.
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Çinli haftanın 7 günü, günde 12 saat çalışıyor ve 4 saat uyuyor.

sen yine de alman gibi çalış. Çinli gibi elindeki havyayı sağa sola kaydırma.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Yerli mali olarak Anadol kalıyor.

Hodrimeydan araç konusunda da görelim hocamızı Passat a müşteri hazır [emoji4]
Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Bizde bir anlayış var alacağımız araç için parçası ucuz onu alın derler. Bende diyorum ki parçası pahalı olsun ama bozulmasın

Bundan dolayı kalite her zaman iyidir.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

rüşvetçi siemens.

Bu niteleme sakıncalı firmanın manevi haklarına saldırı içerir tazminat davası açsa kazanır rüşvet almış olsa bile rüşvetçi demek hukuka aykırıdır tıpkı hırsızlık yapan kimseye hırsız denilmesinin suç olması gibi.
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Arçelik markasını kaliteli diye tavsiye edenleri tenzih ederim ama sırf yerli mali diye tavsiye edenler acaba foruma girdikleri telefonda yerli marka mi merak ettim doğrusu.Yerli diye tercih ettiğim vestel venüs marka telefondan sonra şunu anladım yerli markalar ne zaman ithal ürünler kadar kalite sunana kadar bu konuda milliyetci davranamamak.

Telefonum General mobile, Türkler aldı diye biliyorum.

Arçelik ayarında, yerli otomobilimiz olsa mersoyu yakarım ( yok yok satarım) alırım ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Eski beyaz eşyalarda durum farklı, elektronik yok gibi bir şey. Şimdikiler neredeyse bilgisayar, o yüzden beceremiyor Vestel, Arçelik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Firinda mesela arcelik 86'dan beri tercihimiz. Hatta 1 hafta once firin yine arcelikle degisti. Setustu ocak da. Ancak ozellikle ankastre ve inox setustunde siemens daha kaliteli diyordu annem ama biz yine arcelik aldik ama bu sefer cam yuzeyli:) buzdolabi siemensti 2 hafta once bosch ile degisti. Ancak bu degisimde tercih tamamen ic derinliginin en yukse 80cm'i bu grupta bulabilmemiz ve bosch'un daha yakinimizda olmasiydi. Sahsi fikrim beyaz esyada da yerli mallarin arasinda kalite farki var ve Arcelik kalite konusunda yerli mallarin en iyisi durumunda. Arcelik fiyati pahali diye elestiriliyor sanirim ama ar-gesi olan bir firmanin bu kadar hakki olmali. Patent aldiklari bir cok urun ve teknoloji var..arcelik toç modeli olmasaydi camasir makinesi ile bati ile dogunun bulusmasi arasinda 5 yil fark olurdu.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Polat

Telefonum General mobile, Türkler aldı diye biliyorum.

Arçelik ayarında, yerli otomobilimiz olsa mersoyu yakarım ( yok yok satarım) alırım ;)

Furkan bey kaliteli diye tavsiye edenleri tenzih ederim :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Hodrimeydan araç konusunda da görelim hocamızı Passat a müşteri hazır [emoji4]

Amaç kirtişmek ise sorun değil yaparız. 

buna aynen katılıyorum hocam

iyi olur.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Eski beyaz eşyalarda durum farklı, elektronik yok gibi bir şey. Şimdikiler neredeyse bilgisayar, o yüzden beceremiyor Vestel, Arçelik.

Vestel Manisa fabrikada arge ve kalite kontrol bölümünde çalışanlardan yüksek mühendis bir arkadaşım var TV lerde her partide 100 üründen yaklaşık 5 oranında hata veya arıza oluştuğunu bu durumu ilgili birime bildirdiklerinde maliyetler gözetilerek normal olduğunu sürün gitsin piyasaya cevabını aldıklarını söylemişti.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Çamaşır makinesi diyelim kalitesiz. Ne olacak eşinizden dayak mı yiyeceksiniz?

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Furkan bey kaliteli diye tavsiye edenleri tenzih ederim :)

:) ben hem kaliteli hem de yerli demiştim de, yarısını üstüme alındım :)
Yorum bağlantısı
Onur Boga

ayrıca hocamın vw si emisyon sahtekarı.. siemens rüşvetçi var bu almanlarda bi üçkağıt.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Vestel Manisa fabrikada arge ve kalite kontrol bölümünde çalışanlardan yüksek mühendis bir arkadaşım var TV lerde her partide 100 üründen yaklaşık 5 oranında hata veya arıza oluştuğunu bu durumu ilgili birime bildirdiklerinde maliyetler gözetilerek normal olduğunu sürün gitsin piyasaya cevabını aldıklarını söylemişti.

Vestel biraz ilginçtir. 70 markaya fason çalışır. Yüzde kaç kalite oranı istenirse o orana göre mal çıkarır.

NOT: Yemekleri çok kötüdür. Evden yemek getirmek de yasaktır. Portakal bile sokamazsın.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Polat

:) ben hem kaliteli hem de yerli demiştim de, yarısını üstüme alındım :)

İnşallah gün gelir ithal ürünlerin seviyesine ulaşırız da yerli olduğu için değilde en kaliteli olduğu için tercih ederiz.Merso da petlas vardır diye tahmin ediyorum malum yerli :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Yerli aracımız pek var denemez D sınıfı. Vardı da almadık mı? 

Keza yeni CHR ya da akabinde gelecek CH-S ya da D-HR peşindeyim plug in.

aracıma iyi bakmaya çalışır, sık değiştirmem. En azından şimdiye kadar. Gavurda çok değiştirdim.

Tasarruflu giderim, har vurup harman savurmam.

Konfeksiyonda özellikle bakarım yerli mi diye.

İnşallah gün gelir ithal ürünlerin seviyesine ulaşırız da yerli olduğu için değilde en kaliteli olduğu için tercih ederiz.Merso da petlas vardır diye tahmin ediyorum malum yerli :)

İnsan kalitemiz o adamların seviyesine gelirse malımız da o seviyeye gelir.

Bugüne kadar 3 ayrı eve 3 kez beko/arçelik bulaşık makinesi ve çamaşır makinesi aldım ve buzdolabı aldım hiçbirinde sıkıntı yaşamadım. Bir tek ilk aldığım buzdolabı bosch idi. iki kez buz eritme rezistansı gitti. neden bosch dersen sıcaklık ayarı mı yoktu kampanya mı vardı neydi carrefour dan almıştık. Hiçbir satınalmada vay be LG buzdolabı vay be miele demedim. İSkender varken gidip suşi yahut alman böreği yemem.

Annemde 1962 model miele yarı otomatik çamaşır makinesi vardı.  Ama o da arçeliğe geçmişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...