İçeriğe Yönlendir

Beyaz Eşya... Arçelik Mi ? Siemens Mi ?

Volkan Turkmen

Recommended Posts

Hüseyin Sönmez

Aynı durum bizim opel araç satışında da var :)

Birine alalım dedik adam bayiden daha ucuz alınca komisyon mu alıyon la dedi.

Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle

17 yıldır Beko aynı çamaşır makinesini kullanıyorum. türkiyeye geldiğimde aldım. bir dhaa ne servis ne bakım.

Babamın 5500 arçelik makine 30 yıllık keza bulaşık makinesi de.

Yine 17 yıllık BEKO fırınım var. 

batı hayranlığı nedir?

not: bulaşık makinesi de 17 yıllık ama kiraladığım evde kaldı kiracı kullanmaya devam etti sonra sıkıldı depoda şimdi. 

Bizimde çocukluğumda alınan beko çamaşır makinası 20 yıldır sorunsuz çalıştı.Geçtiğimiz 2 ay kadar önce ilk defa motoru değişti.Hala kullanmaya devam ediyoruz.

Ama daha 4 yıl önce aldığımız profilo bulaşık makinası 100 yıkama yapmadan bozulup,150 liralık masraf açtı yaktı.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Arçelik yan ürünü olan ama malzeme kalitesi açısından hiç fark olmayan Altus düşünülebilir.

Yorum bağlantısı

Bir hafta önce çamaşır makinasını yeniledim. Arçelik aldım diğer beyaz eşyalarım gibi. Yine çok memnunuz. A+++ ve de çok sessiz.

Fakat değişik bir huyu var ilk çalıştığında kapağı kilitlediği esnada 1 2 sn kadar boşaltma motorunu çalıştırıp borudan su atıyor mantık nedir süzülen eski suyu atıyor sanırım. 

Annemlerde 2200 serisi arçelik çamaşır makinası var hala süper durumda bu arada

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Kalite olarak bakarsanız ikisinin birbirine göre ciddi bir farkı yok bence ikisi de iyi. Ciddi kronik arızaları yok. Ancak arkadaşların dediği gibi Arçelik servis olarak çok daha yaygın. Bence ikisini de alabilirsiniz fiyatlar yakınsa. Sizi üzeceğini sanmıyorum...

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Bir hafta önce çamaşır makinasını yeniledim. Arçelik aldım diğer beyaz eşyalarım gibi. Yine çok memnunuz. A+++ ve de çok sessiz.

Fakat değişik bir huyu var ilk çalıştığında kapağı kilitlediği esnada 1 2 sn kadar boşaltma motorunu çalıştırıp borudan su atıyor mantık nedir süzülen eski suyu atıyor sanırım.

Annemlerde 2200 serisi arçelik çamaşır makinası var hala süper durumda bu arada

Eski arçelik çamaşır 2200 serisi ile bulaşık leydi serilerinin motor ve elektronik aksamı Bosch markadır bu yüzden kolay kolay bozulmaz yenilerde durum farklı tabi.
Yorum bağlantısı

Eski arçelik çamaşır 2200 serisi ile bulaşık leydi serilerinin motor ve elektronik aksamı Bosch markadır bu yüzden kolay kolay bozulmaz yenilerde durum farklı tabi.

Mekanik kısmında da sorun yok. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Mekanik kısmında da sorun yok.

O da sağlamdır kalbinde Türk çeliği var ne de olsa annem 20 sene kullandı calgonsuz full automatic 2200 serisini çocukluğumun makinası taş gibiydi halen taşınırken düşürüp kırdılar.
Yorum bağlantısı
Ali Gök

artık hiçbiri bozulmuyor ki.

fiyatı ve tipini en çok beğendiğiniz marka ne ise alın gitsin

Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

Eski 15,25 yıldır çalışan arçelik leydi bulaşık makinesi siemens üretimi.Buzdolaplar lg üretimi.Arçeliğin sağlamlık konusunda nam yaptığı çamaşır makinesi ve buzdolapları gerçekte koreden ithal lg üretimi makinelerdir.İmkan var ise miele çamaşır makinesi liebher buzdolabı öneririm.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Eski 15,25 yıldır çalışan arçelik leydi bulaşık makinesi siemens üretimi.Buzdolaplar lg üretimi.Arçeliğin sağlamlık konusunda nam yaptığı çamaşır makinesi ve buzdolapları gerçekte koreden ithal lg üretimi makinelerdir.İmkan var ise miele çamaşır makinesi liebher buzdolabı öneririm.

Arçeliğin Kaç patenti var haberiniz var mı? Almanlarla ne kadar mücadele ediyor bilginiz var mı? Ar-Ge merkezini gezdiniz mi?

Arçelik çamaşır makinesi yaparken koreliler daha çorba içiyordu.   (gerçi o da ayıbımızdır)

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

vestel tv konusu konuşulmuş detayını çok okuyamadım ama

bende 42 inç akıllı tv si var vestelin. çift ekran özelliği dahil her türlü zımbırtı mevcuttu geçen sene alırken. 1500 tl ye aldım aynı özelliklerde popüler markadalrda 2500-3000 aralığındaydı makineler

1 yıldır ateş ediyor hiçbir sıkıntı yok.  uzun vadede ne olur allah büyük :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

bende 42 inç akıllı tv si var vestelin. çift ekran özelliği dahil her türlü zımbırtı mevcuttu geçen sene alırken. 1500 tl ye aldım aynı özelliklerde popüler markadalrda 2500-3000 aralığındaydı makineler

1 yıldır ateş ediyor hiçbir sıkıntı yok.  uzun vadede ne olur allah büyük :D

Aynı tv bende de var sıkıntısız kullanıyoruz bakalım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

61f0ff47e6061cc346994061a15dd5b5.jpg

Gelecek buradadır, birçok ithal marka avrupaya satamadığı çöpünü bize satıyor, adamın Rusyaya sattığı ayfonun kilosu ne kadar bizim sattığımız dometesin kilosu ne kadar...

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Arçeliğin kurutmalı son modeli oldukça başarılı. Ben adamlarla proje de yaptım. "Hocam bu makine çok güzel oldu" demişlerdi. yoğuşmalı model. Çamaşır m  fabrikası çayırovada bizim okulun karşısı.

Tübitak projesi için çok geldim oraya hocam. Buzdolapları ile ilgili yenibir yalıtım malzemesi çalıştık. Yerli üretilebilirlikle ilgili.Çok detay vermeyeyim. :)  Ar-ge'si iyidir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Gelecek buradadır, birçok ithal marka avrupaya satamadığı çöpünü bize satıyor, adamın Rusyaya sattığı ayfonun kilosu ne kadar bizim sattığımız dometesin kilosu ne kadar...

Domates satışı yok.. Yasak
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

2007 yılında evlendim bütün beyaz eşyalar Arçelik..garantilerini bile uzatmadım çok şükür bugüne kadar sorun olmadı..hele çamaşır makinesi abartmıyorum günde 2 kere çalışır yaklaşık 10 yıldır..

Ama size naçizane tavsiyem eşiniz hangisini beğenirse onu alın..hiç yorum bile yapmayın..

Hayırlı olsun

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

2007 yılında evlendim bütün beyaz eşyalar Arçelik..garantilerini bile uzatmadım çok şükür bugüne kadar sorun olmadı..hele çamaşır makinesi abartmıyorum günde 2 kere çalışır yaklaşık 10 yıldır..

Ama size naçizane tavsiyem eşiniz hangisini beğenirse onu alın..hiç yorum bile yapmayın..

Hayırlı olsun

.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

1 yıldır ateş ediyor hiçbir sıkıntı yok. uzun vadede ne olur allah büyük :D

Her 100 üründen yaklaşık olarak % 5 i arızalı veya hata var resmi üretim verileridir.
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Her 100 üründen yaklaşık olarak % 5 i arızalı veya hata var resmi üretim verileridir.

demek bizimki kalan 95 içinden denk gelmiş 

kısmet ya  garantisi var bozulursa değişsinler 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

hangi alt markasında ve hangi bantta?

istedikleri gibi ayarlayabiliyorlar. O yüzde 5 bir kalite olasılık değeridir. ille bozuk olacak anlamı çıkmaz. 

muhtemelen noname isimlerde geçerlidir.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Koray Demir

hangi alt markasında ve hangi bantta?

istedikleri gibi ayarlayabiliyorlar. O yüzde 5 bir kalite olasılık değeridir. ille bozuk olacak anlamı çıkmaz.

muhtemelen noname isimlerde geçerlidir.

Bu dediğim vestel smart tv lerde parti seri bilemiyorum isterseniz sorarım hani kontrol aşamasında ürün test edilir sonra sevkiyatı olur ya işte o kısım bende çok şaşırmıstım testten geçmeyen ne olur peki?
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...