İçeriğe Yönlendir

Sbn Diğerlerinden Çok Daha Düşük Teklif Verdi

Eray Çalışkan

Recommended Posts

Eray Çalışkan

Aracımın trafik sigortası zamanı geldi. Geçen sene içimi acıtan ellerimi titreten ücreti ödedikten sonra bu seneki teklifleri merakla bekliyordum :D 2 sene önce 340 liraya yaptırdığım sigortayı 1 sene önce 1300 liraya yaptırmıştım(en uygun) Bu sene teklifleri aldık genel fiyatlar 900-1000 arasıydı ama SBN 650 gibi diğerlerinden çok farklı bir rakam çıkarınca şaşırdım ve sevindim. Henüz yaptırmadım cuma günü bitiyor sigortam fakat kafamda soru işaretleri var. Nasıldır bu sigorta firması? Şekerbank'ın sigortası diye biliyorum ama daha önce duymamıştım SBN diye. Herkese böyle diğerlerinden neredeyse %40 daha uygun teklif veriyor mu? Not olarak şunu da düşeyim 2 yıldır Allah'a şükür kaza bela bir şey olmadı

Yorum bağlantısı
Mustafa Tatlı

abi yaptır geç bence :) hazır uygun bulmuşken yapıştırıb geçin derim ben :)

Yorum bağlantısı

Sigortayı sigorta olsun diye yaptıracaksanız yaptırın geçin bence. Maksat çevirmede bağlamasınlar.

Zaten aracınız modelli ise ektra kasko yaptıracağınızı tahmin ediyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Zaten aracınız modelli ise ektra kasko yaptıracağınızı tahmin ediyorum.

Her ikisi tamamen farklı poliçelerdir :)

Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

Malesef kasko yaptırmayacağım. Evet sigorta olsun diye yaptırıyorum ama lazım olduğunda da madur olmak istemem haliyle. Logosu şekerbankla aynı ama sitelerinde hiç şekerbank yazısı görmedim

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Bende 2 hafta önce yaptırdım bana da en ucuz SBN fiyat verdi bende yaptırdım geçtim 645 TL

Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu

Malesef kasko yaptırmayacağım. Evet sigorta olsun diye yaptırıyorum ama lazım olduğunda da madur olmak istemem haliyle. Logosu şekerbankla aynı ama sitelerinde hiç şekerbank yazısı görmedim

Benim daha 5 ay var ancak fiyatlar son yaptırdığım gibi. SBN iki katı çıkıyor. Bence fazla beklemeyin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Aracınızın piyasa değeri mesela ne kadar 24, 25, 26 yada 28 bin liramı? Bir yangında yada bir çalınma durumunda veya Allah korusun tam hasar durumunda bir daha 28 bin lira verip aynı araçtan alabilecek gücünüz var mı? Kasko önemli şartları zorlayıp kasko yaptırmaya çalışın derim.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kaskosuz araca binmek bu ülkede iyi cesareti maalesef

Bi arkadaşım vardı 8 aracı olan. Yıllık kasko parasını düzenli olarak biriktirir, olası hasarları oradan yaptırırdı.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı

Bi arkadaşım vardı 8 aracı olan. Yıllık kasko parasını düzenli olarak biriktirir, olası hasarları oradan yaptırırdı.

allah göstermesin 1 i çalınsa diğeri pert olsa bütçe yetiyor demekki

Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu

Benim de bir tanıdığım var. En az 10 yıldır kasko yaptırıyor. Verdiği para bir araba fiyatına yaklaştı. Hiçbir faydasını da görmedi. Bence 3-5 yıl bu para biriktirilse hem kazaya hem de arızaya sermaye yapılır. 

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

Sigorta şirketleri soyguna devam ediyor

2015 200 tl

2016 400 tl

2017 içinde 500 tl talep ettiler. Kazam yok vukuatım yok :) meydanı boş buldular koydukları kadar koyuyorlar :) Rabbim daha çok versin

aynen bende fikrinize katılıyorum, ne oldu bilmem ama 2 yıldır fiyatlar uçtukça uçtu

Yorum bağlantısı

Benim de bir tanıdığım var. En az 10 yıldır kasko yaptırıyor. Verdiği para bir araba fiyatına yaklaştı. Hiçbir faydasını da görmedi. Bence 3-5 yıl bu para biriktirilse hem kazaya hem de arızaya sermaye yapılır.

Ilk yilinda kaza yapsaydi ne olurdu? Onu dusunmek lazim. Filosu olan bastan cok araci olan hesap kitap yapip; Servet Bey'in dedigi gibi bir sahsi sigorta yapabilit ama tek aracla 10 sene sonra geriye donup yaptirmasaydim denilen kisim sigorta sirketinin aldigi risk karsiligi ticari kârı.

Saygilrimla.

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar

Aracımın trafik sigortası zamanı geldi. Geçen sene içimi acıtan ellerimi titreten ücreti ödedikten sonra bu seneki teklifleri merakla bekliyordum :D 2 sene önce 340 liraya yaptırdığım sigortayı 1 sene önce 1300 liraya yaptırmıştım(en uygun) Bu sene teklifleri aldık genel fiyatlar 900-1000 arasıydı ama SBN 650 gibi diğerlerinden çok farklı bir rakam çıkarınca şaşırdım ve sevindim. Henüz yaptırmadım cuma günü bitiyor sigortam fakat kafamda soru işaretleri var. Nasıldır bu sigorta firması? Şekerbank'ın sigortası diye biliyorum ama daha önce duymamıştım SBN diye. Herkese böyle diğerlerinden neredeyse %40 daha uygun teklif veriyor mu? Not olarak şunu da düşeyim 2 yıldır Allah'a şükür kaza bela bir şey olmadı

cok iyi vala,ben sbn die bir firmadan haberim olsa hiç kacırmazdım.bugün sanpo dan 847 tl ye yaptırdım,evlat acısı oldu.neticede bu firmalar kurulurken hazine garantisi altında kuruluyor ve sigorta karşı tarafın hasarını karşılıyor.en ucuz olduktan sonra sigorta firmasının bir önemi yok

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bunu diyen her müşterim kaza yaptı.

Abartısız. :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Adetli araçlarda mantıklı bu sistem tabiki bulunduğu bölge hayati önemde.

Arkadaşım toptancı idi ve dağıtım alanı kısa mesafeler idi. 15 seneyi geçti bu olay.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hep şunu derim... 

Aracının çalınması, pert olmaası vs, kişinin yaşam seviyesini düşürmeyecekse, yarın aynısını yerine koyabilecek ekonomik güçteyse, kasko yaptırmasa da olur.. 

Ancak aracınız sizin 5-10 yıllık birikimiz ise risk almayın.. Ömrümüzde çok fazla 5-10 yıl yok.. 

Yıllık 1000 lirayı ödeyebilirsiniz ama 50,80,100 bin lirayı hadi diyince çıkaramıyorsanız kasko yaptırmamak çok yanlış... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan
(düzenlendi)

Sbn'den sigorta yaptıracağım buna karar verdim ama kasko konusunda kafam çok karıştı.  2 yıldır kasko yaptırmamıştım ama dediklerinizde hepiniz haklısınız tabi. Şu an sigortayı bile çok güçlükle ödeyeceğim açıkçası kaskoyu da ilk fırsatta yaptırmaya çalışacağım sanırım

tarihinde Eray Çalışkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

2012 de 360 tL ( İlk arabamdı yaşım 25 di ) 2013 275 tL 2014 345 tl ( Yanlış firma seçimi 240 tl ye bulmuştum yaptırmış oldum. ) 2015 277 tL 2016 kasım 18 380 tL yaptırdığım sigortalar. Kasko da 1100 - 900 - 718- 600- 613 tl 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...